Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ismerhető fel a babákná...

Hogyan ismerhető fel a babáknál a szellemi elmaradottság?

Figyelt kérdés

Sajnos utólag derült ki, hogy a terhességemet egy rendkívül sulyos betegséggel csináltam végig aminek sajnos szellemileg sérült gyerek lehet az eredménye. Kisfiam most lesz 10 hónapos és szeretném tudni, ilyen korban miket kell tudni egy babának aki mentálisan is egészséges.


A babám élénk, szerintem érdeklődő is. Egész nap valamit babrál. Sokat mászkál a lakásban , fel is áll, áldogáll kapaszkodás nélkül is. A butorokba kapaszkodva sétálgat. Szeret kukucskálóst játszani, a pápá szó hallatára szivesen integet. Értelmes szót nem mond ki, viszont sokat beszélget, didedá, titi, bababa, adidé, bapata, ilyeneket. Idegenektől nagyon tart, óvatos, fél. A családtagokat kacarászva fogadja. Ajtót és más nyilászárókat ügyesen ki tud nyitni. Éjjel nagyon nyugtalanul alszik.

Szerintetek ennyi elég ahhoz, hogy nyugodt lehessek, a babám jól fejlődik?


2010. okt. 31. 20:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat előző vagyok, te sem 200as TSH-t írtál, bocsi, valamiért úgy emlékeztem...szóval 100 körüli volt nekem is.
2010. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!