Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ismerhető fel a babákná...

Hogyan ismerhető fel a babáknál a szellemi elmaradottság?

Figyelt kérdés

Sajnos utólag derült ki, hogy a terhességemet egy rendkívül sulyos betegséggel csináltam végig aminek sajnos szellemileg sérült gyerek lehet az eredménye. Kisfiam most lesz 10 hónapos és szeretném tudni, ilyen korban miket kell tudni egy babának aki mentálisan is egészséges.


A babám élénk, szerintem érdeklődő is. Egész nap valamit babrál. Sokat mászkál a lakásban , fel is áll, áldogáll kapaszkodás nélkül is. A butorokba kapaszkodva sétálgat. Szeret kukucskálóst játszani, a pápá szó hallatára szivesen integet. Értelmes szót nem mond ki, viszont sokat beszélget, didedá, titi, bababa, adidé, bapata, ilyeneket. Idegenektől nagyon tart, óvatos, fél. A családtagokat kacarászva fogadja. Ajtót és más nyilászárókat ügyesen ki tud nyitni. Éjjel nagyon nyugtalanul alszik.

Szerintetek ennyi elég ahhoz, hogy nyugodt lehessek, a babám jól fejlődik?


2010. okt. 31. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre biztosat csak orvosi vizsgálat tudna mondani. Abból,amit írtál,úgy tűnik,hogy nincs vele semmi baj.
2010. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok, mert az én lányomnak semmi baja szellemileg és ugyanezeket tudja mint a tiéd!


9 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Eddig minden telejsen normálisnak tűnik, amit leírtál, sőt!
2010. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ilyen fiatalon még borzasztó nehéz megállapítani még szakértőnek is. Általában olyan 2-3 éves kor körül tudnak biztosat mondani. De szerintem ha a hajlam megvan rá akkor minél előbb vidd el szakértőhöz, mert HA esetleg tényleg van valami akkor annál előbb kezdhetitek meg a gyermek fejlesztését.
2010. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Így ahogy leírtad szerintem semmi baja.Az én kisfiam 9 hónapos egészséges és még nem tud annyi mindent mint a tied.

A lányom is annak idején k.b. ennyit tudott.

Szerintem biztosan jól fejlődik.

Egyáltalán biztos,h szellemi visszamaradott?

2010. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

2. vagyok!


Írta, hogy LEHET, hogy szellemileg sérült, gondolom nem tudják biztosan, de én is úgy látom semmi baja, de tényleg biztosat csak orvos tud mondani!

2010. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hypothyreozisod derült ki véletlen? (alacsony pajzsmirigyszint?) csakmert nekem szülés után derült ki hogy nagyon alacsony, és nálunk is most ez volt a kérdés hogy lett e a lányomnak baja. De ő is ezeket tudja amit te leírsz mondjuk ő 11 hónapos és most indult el. Megmutatja hol a feje, tud igent, nemet inteni a fejével, és 2 db formát eltalál a kockabedobón:) A gyerekorvosunk szerint minden rendben vele (vannak ám más tünetek is ennél a betegségnél nem csak a szellemi visszamaradottság) és amúgy sokkal fejlettebb mint a nagyfiam volt ennyi idősen.
2010. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
pajzsmirigyHORMON szint akart lenni term.csak lemaradt..
2010. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg ha gondolod, olvasd el ezt a cikket:

[link]


Amit leírtál az alapján úgy tűnik minden rendben lehet, de tényleg saját megnyugtatásodra esetleg keress fel szakembert!

2010. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is úgy tűnik, hogy nincs elmaradva. De ha valóban meg akarsz nyugodni, felkeresheted a nevelési tanácsadót. Egy kérdőívet töltenek ki veled, egy nagyon részleteset a kicsivel kapcsolatban. Összesítik, ki tudják mutatni ez alapján, hogy az egyes területeken hány hónaposnak megfelelő szinten van a gyermek.

Velünk csináltak ilyen tesztet, nem tart túlzottan sokáig.

Visszagondolva az enyém is hasonló volt ennyi idősen és nincs gond nála.

2010. nov. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!