Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ismerhető fel a babákná...

Hogyan ismerhető fel a babáknál a szellemi elmaradottság?

Figyelt kérdés

Sajnos utólag derült ki, hogy a terhességemet egy rendkívül sulyos betegséggel csináltam végig aminek sajnos szellemileg sérült gyerek lehet az eredménye. Kisfiam most lesz 10 hónapos és szeretném tudni, ilyen korban miket kell tudni egy babának aki mentálisan is egészséges.


A babám élénk, szerintem érdeklődő is. Egész nap valamit babrál. Sokat mászkál a lakásban , fel is áll, áldogáll kapaszkodás nélkül is. A butorokba kapaszkodva sétálgat. Szeret kukucskálóst játszani, a pápá szó hallatára szivesen integet. Értelmes szót nem mond ki, viszont sokat beszélget, didedá, titi, bababa, adidé, bapata, ilyeneket. Idegenektől nagyon tart, óvatos, fél. A családtagokat kacarászva fogadja. Ajtót és más nyilászárókat ügyesen ki tud nyitni. Éjjel nagyon nyugtalanul alszik.

Szerintetek ennyi elég ahhoz, hogy nyugodt lehessek, a babám jól fejlődik?


2010. okt. 31. 20:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, teljes pajzsmirigysorvadásom van, 100 feletti TSH-val. Az orvosom szerint több év alatt fejlődött ki nálam ez a kór, tehát már terhesség alatt is nagy valószínűséggel megvolt. A babám egyébként fejlődési rendellenességel született, de egy bonyolult műtéttel helyrehozták az a bajt. Most félek nehogy helyrehozhatatlan bajai is legyenek.
2010. nov. 1. 09:43
 12/21 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló ugyanilyen problémával küzd, tőle kérdezném, hogy milyen egyéb más betegségeket okozhatott ez a baj? Felvehetnénk esetleg a kapcsolatot személyesen is? Érdekelne, ő hogy van?
2010. nov. 1. 09:49
 13/21 Callista ***** válasza:
Nagyon ügyesen fejlődik! Szerintem megnyugodhatsz! :)
2010. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnél is ez volt a gond a terhessége alatt és neki is csak szülés után vették észre kb fél évvel hogy beteg volt a terhesség alatt. Az ő fia teljesen egészséges mint szellemileg mint testileg már 6 éves iskolás a fúcska.

Amit leírtál az alapján azt mondom nincs okod az aggodalomra az én fiam is kb ugyanezeket csinálta ennyi idősen vagy lehet hogy még ennyit sem, és mégis egészséges. Ha még is van valami probléma az csak később derül ki sajnos a beszédfejlődésnél de biztosat szerintem csak az óvodás korában tudnak majd mondani.

Nálunk van egy kislány az oviba bár ott nem volt semmi ilyen előzmény mint nálatok, 2,5 éves koráig nem volt nála semmi jele az elmaradottságának de most oviban egyre jobban kitűnik hogy nincs minden rendben szellemileg vele pl nem beszél rendesen 7 évesen nem tudja a színeket nem tud verset mondókát megtanulni nem tud egyedül enni öltözni...

2010. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szia! A leírak alapján nem elmaradott, hanem nagyon ügyes babád van! Kisfiam ma 11 hónapos, de még nem áll fel egyedül, nem megy bútorok mellett, csak néha pápázik. Ő is szereti a kukucs-játékot, sokat dumál, kb. ugyanezeket mondja, mint a Te babád. Tapsolni nagyon szeret. Éjjel sokszor ő is nyugtalan, mert jön a foga. Szerintem nyugodt lehetsz, nincs lemaradva a kicsi. :)
2010. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én vagyok akinek szintén pajzsmirigy alulműködésem van. Hogy érted hogy felvenni a kapcsolatot? Írjak ilyen privát emailt?
2010. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy minden babát szűrnek pajzsmirigy hormon szintre és a PKU nevű emésztési betegségre , szerintem nincs gond nagyon ügyes a babád :)

2010. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
16.36-osnak - szeretném megkérdezni, ő maga hogy van, milyen panaszok alapján vették észre a betegségét, azok a gyógyszerszedés után mennyiben javultak? És milyen más betegséget okozhatott még az alulműködő pajzsmirigy a magzatnak?
2010. nov. 2. 18:07
 19/21 A kérdező kommentje:
Többbieknak is köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 2. 18:08
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia, hát kiirom ide nincs benne semmi titkos végeredményben, és ha más megtalálja ezt az oldalt akinek ilyesmi van legalább elolvashatja.

Szóval nekem édesanyámnak és a családjában pár embernek volt alulműködése, de inkább olyan 40-50 éves kor körül. Tehát ha úgy nézzük hajlamom az van rá.

Egy rutin kivizsgálás alkalmával derült ki, a tüneteket ( fázékonyság, fáradtság, letompult agy stb. én őszintén megmondva a sok éjszakázásnak tudtam be a baba mellett) szédüléseim voltak elég gyakran. Azt gondolta az orvos hogy vashiány (2 szülés és szoptatás 2-3 év alatt). Megjöttek az eredmények és kiderült májusban hogy nagyon alacsony a T3-T4-em. A TSH-m pedig magas. Nem volt 200as mint neked ahogy írtad de magas volt. (nem emlékszem pontosan rá).

Elkedztem szedni a thyroxint egyenlőre 25 öst, (50es tabi fele) majd megkontrollálták augusztusban amikor is látszott h ez még nem elég. Most 50est szedek nov. végén megyek kontrollra.

A kislányomat is leszűrik majd de még nincs 1 éves.

Egyébként úgy van ahogy az előző válaszoló írta hogy hypothyreosis szűrés is van a PKU-val egyidőben újszülött korban (meg még 2-3 enzimdefektust is szűrnek, galactosaemiát meg biotinidáz enzim defektust azt hiszem).

És ott semmimkóros nem jött ki a lányomnál.

Korábban még a lányom előtt komoly ciklus zavaraim voltak, nem volt peteérésem stb. Valószínű már azt is ez az alacsony pajzsmirigy működés okozta, illetve hogy nem tudtam fogyni rendesen ( a korábbi diéta és mozgás szinte semmit se ért).

Most mióta szedem a gyógyszert máris lement 5 kiló diétával (4 hónap alatt szóval nem túl gyorsan).

2010. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!