Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miről ismerhető el a kezdődő...

Miről ismerhető el a kezdődő ekcéma?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
piros foltok a baba boren, laposak, (nem kiemelkedo, mint a csalankiutes), pikkelyes, szaraz, hamlo felulettel
2009. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
így van, ahogy az előttem szóló is írta. először nem is tudod igazából eldönteni, hogy kiütés, vagy csak kezd kiszáradni a bőre. nagyon apró piros pöttyök. akárhol kijöhet a bőrén.
2009. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ez örökre megmarad, mint nekem, vagy a babaekcémát ki lehet nőni??nekem kezemen-lábamon van, de a picimnek ott ahol irjátok! Bocs a visszakérdésért, de nagyon aggaszt a dolog! Van anyuka itt, akinek a babánál elmúlt ?
2009. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok

elso valaszolo vagyok, nekem a babamat nem erinti(szerencsere) csak szakmailag tudok hozzaszolni...a gyerekkori ekcema kinoheto(de semmi sem garantalt) de nagyon vigyazni kell a baba etkezesere(elkerulni bizonyos dolgokat, amire jelentkezett az ekcema illetve az eteleket az ajanlott eletkorban bevezetni es nem hamarabb, vigyazni a pluss jatekokkal es egyeb porfogo dolgokkal stb) vagy ha nem novi ki akkor sulyosbodhat illetve szenanathaba, asztmaba vagy egyeb allergias megbetegedesbe torkollhat. de ez mindenkinel egyedi, az immunrendszertol fugg

2009. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Tulajdonképpen a babám mindkét könyöke fölött és a bal térde fölött jelentkezett nem piros, nem száraz kiütésszerű valami. Mosóporváltás vagy ilyesmi nem történt.
2009. ápr. 30. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor olyasmi volt mint nekünk. a hasán, illetve a két könyökén és a két térdén volt rajta először kiszáradás szerű folt, kb borsószem nagyságú. aztán piros pöttyök lettek a hasán. én azért az öblítőre gyanakodtam, mert sokat fekszik hason, és ezeket a részeket dörzsöli a testével a legtöbbet a ruha. én vettem coccolino sensitive-t és átmostam az összes ruháját ilyen öblítővel. azóta kerülöm a tejes dolgokat, doki Ha-s kajákat írt fel neki, azokat esszük. csak olyan bébiételt veszek meg neki, amiben nincsen glutén, illetve semmilyen tejszármazékot nem tartalmaz. a doki azt mondta, minden tejtermék félével várjam meg az egy éves kort, tápszert, tejpépet pedig akár 2 éves koráig is tud felírni neki:-( amúgy az ekcémára írt kenőcsöt, amitől egy hét alatt szépen helyrejött a bőre, azóta szerencsére nem jelentkezett nála.
2009. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A párom is ekcémás és fiam is ,valószínüleg örökölte. Nem fog elmúlni, de szinten lehet tartani.

A fiam elég nehezen érti meg, hogy ne vakarja, mert akkor sokkal csúnyább lesz.

Egyébként ha beteg, vagy nyirkos, hidegebb idő van, sokkal jobban előjönnek afoltjai, nyáron meg szinte "elmúlik" a napsütéstől, tengervíztől (minden évben elviszik a nagyszülei a tengerhez).

2009. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!