Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végső elkeseredésemben írok....

Végső elkeseredésemben írok. Borzasztó napjaim vannak már. Egyszerűen úgy érzem világgá mennék, sikítanék, sírnék, de nem tehetem meg mert itt van a kisbabám, akit imádok, de furcsán viselkedik. Rettegek. Normális amiket csinál?

Figyelt kérdés
Szülők, nagyszülők. Ez most hosszú lesz, de ki kell írnom magamból. Terhességem előtti időszak katasztrófa volt, sikertelen próbálkozások, nőgyógyászati beavatkozások hurcolták meg a lelkem. Majd boldogság következett, terhes lettem! A boldogság nem tartott sokáig, pánikolva vittem végig a terhességet. Ellentéte lettem az embernek, aki valaha voltam. Majd megszületett a gyönyörű kisfiam tavaly októberben. Magamra nem adtam, gyomorideggel keltem-feküdtem. Majd meg bolondultam, nézegettem a gyereket, hogy minden rendben van e vele! Beteg lettem. Egy kiegyensúlyozott, sovány, életvidám, társaságkedvelő emberből egy instabil, duci, pattanásos, zsíros hajú, elhanyagolt, mélabús, társaságot kerülő ember lettem. Ez nem én vagyok. Gyermekemet maximálisan rendeztem/rendezem. Mert bár már magamat nem, de őt mindennél jobban szeretem. Most ezen dolgozok/dolgozunk a családommal, hogy magamat is elfogadjam és tegyek magamért. Pszichiáterhez vittek, muszáj volt. Pszichológushoz kezdek járni augusztustól (most szabin van) állítólag jó a szakmájában. Apukám pedig elvisz Szlovákiába egy igazán jó idős természetgyógyászhoz. Szóval van segítségem. De mégis néha egyedül érzem magam. Mert csak én látok olyan a fiamon ami aggaszt. Látja a többi is, de szerintük rendben van ez így. Én annyira felelős szülő szeretnék lenni, hogy ha valami nem oké vele azt időben észre vegyem és mihamarabb kaphasson fejlesztést. Egyre több a környezetünkben az autista. Ettől félek én is. Egyik ismerős se vette észre. Állítólag nem voltak jelei. Mindig az az ember voltam aki bele mászott minden témába. Munkahelyemen is mindig a maximumot akartam nyújtani, az iskolában is, és az életben is. Ezért a gyerek nevelést is úgy gondolom tudatosan kell művelni. De ha így 9 hónaposra azt mondom, hogy vannak dolgok amik autisztikus tünetek azt mondják, hogy hülye vagyok, mit beszélek össze vissza. Ha pedig 3 év múlva írnám ki, akkor azt mondanák biztos voltak erre utaló jelek, milyen anya az ilyen aki ezt nem veszi észre. Szóval fel teszem a kérdést és remélem tudtok válaszolni. A kisfiam furcsa lett. Nyugodt baba volt. És egyszer csak hopp… érthetetlen módon mint akit kicseréltek. Ha valamit nem ér el ordít, hisztizik. Gondolok itt olyanra ha fel áll az ágy szélénél és nem éri el az ágy közepén lévő plüss játékát például. Ha oda mászik ahová nem szabad, a tiltást teljesen ignorálja. Ha mondom gyere ide nem jön, csak ha pl a mobilom a kezembe van. Természetesen nem én, hanem a mobil érdekli. Ha valamit nem bír, vagy valamit akar, vagy hirtelen nem tud hogy reagálni dolgokra akkor állandóan tapsol, vagy az ujjával a száját birizgálja és brümmög. Mutogatni, integetni nem tud, viszont a tenyerét nyitogatja és nézni valamint szokott körkörös csuklómozdulatokat csinálni. Ha éhes nem akar enni, hanem hisztis majd el múlik jó fél óra és talán eszik valamennyit. Darabos ételt megeszi, de hosszú ideig tart mert sose figyel oda. Ha beszélek neki, van hogy a szemembe néz, de inkább nem. Ha a haján, fülén, orrán bárhol ha van valami és le szeretném venni akkor kapálódzik, sír. Ja és van neki egy mozdulata ami még plussz aggaszt az pedig ilyen rángás, nem kéz, nem láb, egész test. Akik benne vannak ebben, lehetséges, hogy autista? Vagy ne parázzak rá ennyire, és várjam ki még hat az orvosság és a pszichológussal való beszélgetések. Vagy pedig ezek tényleg tünetek? Köszönöm ha tudsz válaszolni.

júl. 10. 10:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál gyogyszert a pszichiátertől! Szeded rendesen?
júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Sajnálom a gyerekedet. Már most borzalmas anya vagy, tönkre fogod tenni őt..
júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1# igen kaptam hétfő óta szedem. Azt mondta kb 10 nap múlva lesz hatása. 6 napig felet kell beszednem, 7. naptól mehet az egész.
júl. 10. 10:52
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Egy teljesen normális nyolchónapos babát irtál le. Neked van komoly bajod, szedd rendesen a gyógyszert.
júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze szedem. Azért is mentünk el orvoshoz. Tudom, hogy gondjaim vannak. Csak nehéz bele törődni, hogy pont nekem, aki mindig olyan laza volt.
júl. 10. 10:57
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire aggódsz, rámegy a mentális egészséged, és van rá keret, vidd el kivizsgálásra magánba, és tedd fel a konkrét kérdéseidet. Ha normális a védőnőd, őt is felhívhatod. Nem te leszel az első aggódó anyuka, hidd el. Mondom ezt annak ellenére, hogy a legtöbb dolog amit leírtál, szerintem teljesen tipikus ebben a korban (Enyémek 12 hónapos korukig nem integettek, mutogattak. A koncentráció időtartama az életkorral együtt nő, most még ne várj tőle 15 perceket. Szájjal bigzerálás és brummogás is megvolt mindkettőnél, az hogy utasítást kövessen szintén nem elvárható még ebben a korban. Tessék kitartóan mondogatni, hogy nem szabad, amikor veszélyeset csinál, most tanulja meg, mi mit jelent. Frusztrált, mert egyre több mindent akar, de még se verbálisan közölni nem tudja, sem fizikailag nem képes mindenre, amire egy 2 éves, így ezt sírással vezeti le, ezt látod te úgy, hogy hisztis lett. A mobilt most tessék kiiktatni, tök természetes, hogy érdekli, de nagyon durván rá tudnak függni, és ti még időben vagytok.) Ha etekintetben megnyugszol, talán jobban oda fogsz tudni figyelni magadra is. Kis és elérhető lépésekkel kezd, amitől jobban érzed magad. Moss hajat ma. Holnap vegyél fel olyan ruhát, amiben csinosnak érzed magad. Holnapután tornázz kicsit otthon, ha 20-30 perc, akkor annyi, de mentálisan jobban fogod érezni magad, hogy tettél az egészségedért valamit. Menj el kozmetikushoz a bőröddel, vagy legalább vegyél pár a bőrtípusodnak megfelelő kozmetikumot és legyen prioritás 1-2 perc arcápolás reggel-este. Mozduljatok ki: ha lehűl az idő, vidd el sétálni vagy ültesd be a babahintába a játszótéren kicsit,stb - ne tudom a környéken milyen lehetőségeid vannak. És tudatosítsd magadban, hogy ez nem önzőség, meg a gyerektől vagy a háztartástól elvett idő, mert neki is az a legfőbb érdeke, hogy egészséges és kiegyensúlyozott anyukája legyen. Nem fog minden egycsapásra megoldódni, de ha minden nap megteszel egy kis lépést, azok hatása idővel összeadódik :)
júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Ezen vagyok mostmár minden erőmmel! ☺️
júl. 10. 11:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyulás nem egyik napról a másikra megy idő kell a gyógyszernek is meg a pszichiátriai ülésekhez is, hogy hatékonyak lehessenek. Türelmesnek kell lenned. A babádnak semmi baja, nyugi.
júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon szívesen :) Annyi jutott még eszembe, hogy talán az is segít, ha általánosságban a gyerekek fejlődéséről olvasol az életkorának megfelelően. Nekem sokat segített pl. a dackorszak átvészelésében mentálisan, hogy tudtam, hogy a) ez normális, az hogy így viselkedik pont azt jelzi, hogy pont abban a fejlődési szakaszban van, amiben lennie kell b) értettem mit miért csinál (mert sokszor fáradtan a legelső gondolatom az volt, hogy engem akar direkt kicsinálni idegileg :D)
júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Láthatóan valóban szükséged van segítségre, járj majd rendszeresen mert nálad tényleg komoly bajok vannak.

Ami a babát ismeri, pont úgy viselkedik ahogy egy 9 hónapos babától elvárható. MINDEN gyereknek vannak autisztikus tünetei, annyi a különbség, hogy az egészséges gyerek kinövi őket(lassan 3 éves kor körülre) míg a beteg gyerek nem. Amit ír a 9-es tök jó, olvass gyerekfejlődésről szóló könyveket ,de amúgy azt gondolom neked ez sem való ,mert majd találsz más betegséget ami illik rá. A mentális állapotodat tedd minél előbb rendbe és ne őrülj bele az anyaságba.

júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!