Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Végső elkeseredese...

Mit tegyek? Végső elkeseredesemben irok.

Figyelt kérdés
Két hete szültem császárral. Tejcsim van bőven. Kisfiam imád enni. Csak van egy hatalmas problémám... Mindkét bimbom nagyon csunyan elrepedt... Még rögtön az elején. Azóta sem gyógyul, hanem egyre rosszabb. Mellbimbovedot hasznalok, mert nem tudja a pici rendesen bekapni a bimbot. Es kb 1 órán át szopizik. Sokszor orditok fajdalmamban, sirok minden szopinal... Már egy csomó kremet kipróbáltam, egyik se segitett. Külföldön élek.. A szoptatast nem szeretném befejezni, de ez a fájdalom tönkre tesz... Akinek van vmi jo tippje írjon, nagyon megkoszonnem!!! Negativ kommentekre meg igazan nincs szükségem! Előre is köszönöm!
2014. jún. 9. 07:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha lefejnéd és kapná cumiból míg meg nem gyógyul a melled? Vagy a fejés is ugyanúgy fáj?
2014. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Talán a bórvizes letörlés segíthet, mert a berepedés lehet gombás fertőzés következménye is. És a lefejt tej cumiból való etetésével talán lehetne védeni a bimbót. Ne add fel, gratulálok a gyerekhez.
2014. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia, ezen az oldalon online elersz szoptatasi tanacsadokat, www.ibclc.hu/tanacsado, sztem biztos tudnak neked is segiteni! Nekem anno egyebkent a Garmastan kenocs jott be, de nem tudom hogy kulfoldon milyen formaban lehet kapni.
2014. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mellszivot probaltam... Az épp úgy tepi... Kézzel meg ma készülök kipróbálni. Remelem sikerül eleget fejnem.
2014. jún. 9. 07:56
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez "csak" átmeneti, mert nekem is nagyon csúnyán sebes lett a mellbimbóm az első két hétben, aztán teljesen meggyúgyult. Valószínű nem jól szopizik, valahogy nem úgy kapja be, de ennyire nem értek hozzá. Nekem a dm-es sajátmárkás bimbóvédő krém segített. De szerintem egy kamillás vizes lemosás amit jó sűrűn csinálnál talán használna. Nekem is nagyon fájdalmas volt a szoptatás az elején, mikor bekapta a bimbóm és is felszisszentem.... de végül beállt a dolog.

Átmenetileg, ha tényleg annyira fáj a felfejés és cumisüveg jó lehet, csak lehet rászokik az üvegre. Bár ez sem törvényszerű, az enyém kapott tápszerpótlást és szopizott is, és amíg volt tejem addig ette azt is ciciből.

2014. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vannak rá krémek gyogyszertarban ami akár két szoptatás között segít. Erdeklodj utána.
2014. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez a helytelwn mellretetel kovetkezmenye sajnos. Szelloztesd a melled, mikor nem szopik. Melltartot ne vegyel fel, es hamosito kremmel kend szopik kozben.
2014. jún. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Aloe vera first sprayvel fújd, amikor csak lehet hagyd szabadon a melled.
2014. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szopi után nyomja ki egy kis tejet kend szét és hagyd a levegőn megszáradni. Nekem szinte rojtos volt a bimbom már a kórházban. A csecsemösök mondták ezt a levegöztetést 2nap alatt helyre jött.
2014. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En is igy voltam.nekem ket het alatt gyogyult be kentem lanolish(azt hiszem igy irjak) kremmel.kozbrn fejtem 3orankent mintha szopi lenne.es uvegbol kapta a tejet.aztan ahogy begyogyult mar ugyesen ment a szoptatas mindkettonknek.es fontos hogy ha van ra lehetoseget tedd szabadda a melleidet levegozzenek.nekem ha akar csak a haloing hozzaert majdnem bepisiltem.
2014. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!