Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Végső elkeseredese...

Mit tegyek? Végső elkeseredesemben irok.

Figyelt kérdés
Két hete szültem császárral. Tejcsim van bőven. Kisfiam imád enni. Csak van egy hatalmas problémám... Mindkét bimbom nagyon csunyan elrepedt... Még rögtön az elején. Azóta sem gyógyul, hanem egyre rosszabb. Mellbimbovedot hasznalok, mert nem tudja a pici rendesen bekapni a bimbot. Es kb 1 órán át szopizik. Sokszor orditok fajdalmamban, sirok minden szopinal... Már egy csomó kremet kipróbáltam, egyik se segitett. Külföldön élek.. A szoptatast nem szeretném befejezni, de ez a fájdalom tönkre tesz... Akinek van vmi jo tippje írjon, nagyon megkoszonnem!!! Negativ kommentekre meg igazan nincs szükségem! Előre is köszönöm!
2014. jún. 9. 07:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Utolso: pont igy vagyok en is. Megprobalom a fejest. Remelem sikerul kézzel, mert a szivato epp ugy faj mint a szoptatas... Remelem sikerul fyorsan rendbe hoznom. Eleg picur a fiam nem tudja bekapni a bimbot rendesen...

2014. jún. 9. 08:36
 12/16 anonim ***** válasza:

Dőlj hátra, a gyereket tedd a melledre, ne te hajolj rá. Tartsd bölcsőtartásban vízszintesen. Mellbimbódat húzd végig az orrán, automatikusan nyitja a száját. Jó sok cicit nyomj bele, minél többet kapjon be az udvarból. Így a kezdeti fájdalomnak is meg kell szűnnie szopi közben.

Én 2x kínlódtam végig, hidd el, a technikád nem jó. Keress szopis tanácsadót!

2014. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tudom h rossz a technika de mig nem gyógyul be addig nem birom a szajaba tenni védő nélkül...
2014. jún. 9. 09:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Medela purelan 100 krém. Előtte kend be anyatejjel és hagyd megszáradni. A fejés meg tényleg ugyanolyan mint a baba. Az enyém 6 hetes, most tapasztaljuk. Minél nagyobb részt kapjon be. Felső ajkához érintsd vedd el a bimbit, ha elég nagyra nyitja a száját ne a cicid tömbd be, hanem a fejecskéjét nyomd oda határozottan (kezedben tartod a buksiját). Ha csak a bimbot kapja be fàj és nem jön nagyon tej! Nekem az első perc még mindig fáj. Mellbimbóvédőből avent nagy méretű, semmi más! Fontos a nagyobbik méret. Ezeket szoptatási tanácsadótól tudom, el kellett mennünk. lll.hu-n nézd meg a szoptatási pozíciókat.

Sok sikert és fájdalommentes szopit.

2014. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat! Csak mar gyogyulna... De inkabb egyre rosszabbnak tűnik...
2014. jún. 9. 09:37
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A védőnél is az a lényeg, hogy nagy részt kapjon be. Nekem medelás védőm volt, kicsi, véresre szívta. Avent nagyot ajánlotta a tanácsadó, azóta már olyan ügyes, hogy el is tudtuk hagyni. Vagy ha mellszívóval pár percig stimulálod, kiszívja, be tudja kapni a baba. Ha jól bekapja a kezdeti kb 30 mp-es fájdalom elmúlik.
2014. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!