Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e abból baj ha a kutyánk...

Lehet e abból baj ha a kutyánk összenyalta a gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hónapos kisfiam és 1,5 éves németjuhászunk (kinti kutya). Mai napon összeszoktatás miatt kivittük neki a kisfiút. A kutya megnyalogatta a lábat és a kis kezét, majd utána rögtön letöröltük nedves törlőkendővel. A kisfiam utána a szájaba vette a kezét. A kutya rendszeresen oltva, vitamint kap. Lehet e a kisfiamnak valami baja? Borzasztóan paranoias vagyok..

júl. 5. 14:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Akkor se lett volna semmi ha arcon nyalja.
júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Féregtelenítsétek gyakrabban a kutyát, lássa rendszeresen állatorvos, és a gyerek, miután kutyázott, mosson kezet.
júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%

A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét!

Te 1 évig elvetted tőle ezt a lehetőséget.

Gratulálok....

júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, hogy ezt írom, de szerintem nem fog menni neked ez, hogy kutya és gyerek együtt.
júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éven keresztül elzártátok a kutyát a gyerek elől? Ez fura.

Egyébként semmi baja nem lesz. Inkább nyalja meg a kis kezét, semmint morogjon rá, stb. De későn kezdtétek őket összeszoktatni, ez így nem lesz jó.


A 10-es válaszolónak meg üzenem, hogy keressen magának pszichológust.

júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Akkor teljesen kibuknál ha látnád hogy a mi 3 kutyánkkal hogy játszik az egy éves kicsink. Ahogy hazahoztam a kórházból engedtem a kutyáknak hogy szagolgassák, szimatolják.
júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Derjaderja ***** válasza:
80%

Itt inkább azt látom problémának, hogy eddig elzártàtok őket egymástól.

Másrészt a kutyát azért is kell féreghajtózni, mert szívférges is lehet, amihez nem kell másik kutya. Ezek a gyógyszerek megelőző hatásúak is, valamelyik mindenféle élősködő, kullancs ellen is véd.

Valamelyiket csak negatív szìvféreg teszt esetén lehet adni.

Állatorvost kérdezz meg.

júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem voltak egymás elől elzárva. Sokszor volt rá példa hogy együtt mentünk sétálni, sokszor vittem ki kézbe a gyereket, szúnyoghálós ajtón keresztül is ismerkedtek :) de mai nap volt az amikor már meg is nyalta, eddig csak szaglászta
júl. 5. 22:29
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos gyerekem már a labdát dobta a kutyánknak, aki hozta vissza. Elhiheted, nem törölgettem a nyálát róla minden egyes alkalommal
júl. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Hu baz.. azért nagy a baj!

Az első dolgom volt mikor haza hoztuk az újszülöttet a kutya megszaglássza, nyalogassa. Hogy tudja hozzánk tartozik. Azóta is együtt vannak kint és bent is.

Minden reggel megy és bújik a gyerek a kutyához.

És egy "vadállat" rotiról van szó.

Soha eszembe se jutott hogy külön zárjam őket.

júl. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!