Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt a legkevesebb...

Mennyi volt a legkevesebb alvás, ami után végig kellett babáznod egy napot? Hogy élted túl?

Figyelt kérdés
És ha ilyen előfordul nálatok, az zsinórban több éjszaka szokott lenni (pl. ha hajnali 2-től órákig virraszt a baba) vagy inkább csak esetenként?
jún. 24. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nulla alvás volt a legkevesebb. Betegek voltak, és én is. Felváltva ébredtek és sírták fel egymást, és alig lehetett visszaaltatni őket. Ilyen horror egyszer volt, de az többször előfordul, hogy néhány óra alvással kell túlélni a napot.
jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
volt, hogy 3 napig kb 3-4* 1-1 órát aludtam/éjszaka.
jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
5 óra. Szerencsére oltári jó alvók voltak.
jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Hát, ha az ér, hogy éjfélkor feküdtem le hogy majd alszok és egyből elkezdett szivárogni a magzatvíz, majd onnan készülődtem, kora reggel kórházba mentem, de. szültem és csak valamikor hajnalban tudtam kicsit aludni, mert a drága újszülöttek egyfolytában ordított...

De amúgy vele teljesen megszokott lett, hogy alig alszok, akkor is sok szünettel, már egy idő után hallucináltunk a párommal... Volt, hogy elment éjszakás műszakba és amikor hazajött én még ébren voltam... Eszkalálódott odáig, hogy csak de 11kor tudtam lefeküdni az előző estei alváshoz.. Gyönyörű idószak volt 😒 éjjel-nappal ordított, ha meg aludt is akkor is csak kézben vagy ha mozgatva volt...

jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt 0 alvas, na az volt a legkegyetlenebb talan mind kozul. De egyebkent az elso 3 honapban atlagosan max 4 orat aludtam, ezt is sokszor 5 reszletben, azert nekem ez keves es nem voltam a toppon akkor.

Aztan most 1 eves, atlag 6 ora, ami jut, jobb, de elviselnek napi szinten tobbet :D

Hetvegen legalabb a ferjem kel hozza reggel, szoval akkor szoktam 11-ig is aludni!! Nekem az a mindenem, alig varom 🤣

jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után. Úgy mentem be szülni, hogy reggel 5:00-kor keltem, és délelőtt vizsgálatom (NST, UH) volt, este meg beindult a szülés. Hajnalban szültem, aztán semmit nem aludtam egész nap. Kb. 40 óra ébrenlét után (amiben ugye benne volt a vajúdás és a szülés) aludtam 2 órát, aztán további másfél napig megint nem aludtam, és akkor is csak másfél-két órát.

Abban a bent töltött három napban összesen 7 órát, ha aludtam.

Szó szerint már hallucináltam, meg itthon is...

Ez rémes kezdés volt az anyaságban.

Azóta ilyen rossz helyzet sosem volt. Egyszer-egyszer kibírtam (ébredésekkel) 4-5 óra alvást.

jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem 2 hónapos koráig minden éjszakát végig ordított, annyira fájt a pocakja. Napi 2-3 óra alvással léteztünk. Persze a baba napközben aludt, de mi nem. A férjem dolgozni járt, én pedig főztem, takarítottam, stb.

Utána már csak alkalomszerűen kellett éjszakázni a fogzás miatt.

A második gyerekem szuperül aludt 8 hónapos koráig. Csak enni kelt fel éjszaka. Aztán a fogzás miatt kb minden éjszaka fent voltunk 1-2 órát.

jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0 alvás volt a legkevesebb és nekem van egy nagyobb gyerekem is. A kislányom most 15 hónapos, de még mindig sokat kell éjszaka. Lassan születik a kistesó. Pár évig tuti nem fogok sokat aludni. Pár óra alvást is elég jól meg lehet szokni.😄
jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerencsére a kisfiam nem kínzott meg ilyenekkel, eddig mindig tudtam aludni 3-4 órát két ébredés között. *kop kop kop*


De a minap találkoztam egy ismerőssel, 17 hónapos a gyereke és már hetek óta alig alszik. Általában alszik este 9-től ejfélig, majd éjféltől reggel 5-ig, 6-ig :O nyűglődik, vergődik, játszik. S ilyenkor elindítják a napot, mert nem alszik el/vissza a gyerek.


S napközben meg 30-40 percet alszik egyszer.


Tudom, hogy minket nagyon elkényeztet a gyerekünk a jó alvásával, és egyszerűen nem tudom felfogni, hogy anyukák és apukák, hogy tudnak létezni a rosszul alvó gyerekeik mellett.

Főleg amikor több gyerek van, meg háztartás, munka, este tanulás... minden tiszteletem az övék.

jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nulla alvás. Reggel 8kor keltünk a nagyobbik kisfiammal, este 9 körül kezdődtek a fájások, hajnalban szültem, utána egész nap vagy engem vizsgáltak vagy a babát, amikor sikerült volna szundítani kicsit napközben akkor valamelyik szobatárs babája ordított. Este olyan 10 körül sikerült kicsit aludni, de az éjszakát szintén végig sírta egy baba (az enyém szerencsére aludt, tőle tudtam volna pihenni). Szülés után pár órával már szédültem, beszélni se tudtam rendesen a fáradtságtól, tiszta hülyének éreztem magam - ez kitartott még 2 napig még valamennyire sikerült kialudni magamat. Nehéz volt de a babát nyilván muszáj volt ellátni, nem volt más választás.

Előtte pedig 1 óra alvás volt a legkevesebb, nagyobbik gyermekem kb 10 hónapos korában fogzáskor. A napot úgy éltem túl, hogy kb semmit nem csináltam csak neki ennivalót, én ettem amit találtam, pihentem amikor ő is.

jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!