Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vigyem ki a babámat?

Mikor vigyem ki a babámat?

Figyelt kérdés

Eddig fixen ebéd után vittem ki a lányomat kocsikázni (1-1,5 órára) és ott bealudt fél órára(kocsiba csak ennyit alszik)

De ezekben a melegekben vagy reggel korán vagy kora este lenne jobb kivinni?ki hogy szokta?

Reggel azért nem akarom mert reggeli után hamar fáradt lesz és olyakor igényelné a hosszabb alvást

Akkorra tervezem amikor felkel a 2. alvásból és kivinném de így megint az egész napirend átrendeződik most áll át 3ról a 2 alvásra és így is olyan össze-vissza van a napunk



jún. 10. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazkodj. Ne ébreszd fel.

A nagy hősegben ne vidd ki, tűző nap direkt ne érje.

jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Hol laktok, lakásban vagy kertesben?


Mert én pl. ha elaludt és hazaértem, simán kint hagytam a kertben ott, ahol ráláttam.

jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekünk a kocsikázással nem az alvás a cél mert épp most hagyja el azt a fél óra alvást amikor kint sétálunk mostanába inkább nézelődik csak akkor alszik be ha túl korán kel vagy valamelyik alvás rövidre sikerül

Csak a napirend miatt aggódok hogy felborul mert mindenhonnan azt hallom hogy mennyire fontos

jún. 10. 22:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell görcsösen kapaszkoni a napirendhez. És ami termèszetes napirend kialakul, az is vàltozik, mint ahogy nalatok vàltas van 3 alvàsròl 2-re. A körülmènyekhez kell igazodni, akkor vidd ki, mikor nincs hősèg. Koràn reggel vagy kèső dèlutàn.
jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vidd ki, amikor alkalmas az ido ra, most mit lehetne erre irni :D

Ennek nem kell minden egyes nap percre pontosan tortennie. Plusz oke hogy hivatalosan nyaron 11-16 ora kozott nem kene kimenni, de amikor nem kanikula van es jo az ido, nyugodtan ki lehet menni ilyenkor is.


Ma pl nalunk kb 20 fok volt es borus, esos ido. Nyilvan kimentunk delben is, mert teljesen jo volt igy.

jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly volt olyan a legdurvább melegekben, hogy hetekre beszorultunk a lakásba a babámmal. Reggel 10-ig aludt, akkor utána már nem tudtam vinni, mert nagyon meleg volt, este meg már 7 körül igényelte a fürdetést és az esti alvást. Így esélyem se volt kivinni.
jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne ragaszkodj ennyire görcsösen a napirendhez, az úgyis változik ilyen kis gyerekkel 2-3 havonta.


Menj ki reggel is meg este is, nekem alapból tök kevésnek tűnik napi 1 órát kint lenni, bár én kinti típus vagyok, kertesben lakunk, ott simán kint voltunk reggel-délután is órákat, vagy sétálni mentünk.


Nem írtad, hogy hol laksz, kertesben tényleg kint hagyhatod az udvaron, ha bealszik.

jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A napirend állandóan borul valami miatt, ne görcsölj rá. :) Évszakok miatt, kor miatt, alvás átrendeződés, fogzás, program, stb. miatt. :) Mi télen mindig délelőtti alvás után mentünk inkább, mert akkor még tuti világos volt, a délutáni után már nem feltétlen és nem szerettem sötétben sétálni. Nyáron meg inkább az esti órákban mentünk, amikor már nem volt gatyarohasztó meleg, de azért még a szúnyogok csak jöttek elő.
jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Kertesben könnyebb, azért aki a városban lakik lakásban az nem fog 3 órákat kint grasszálni az utcán.
jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es, hat, mondjuk ezt nem tudhatod. En aztan setalgattam a gyerekkel sokszor orakat, mert babakocsiban nyugton volt :D

De nem csak setara kell gondolni, nyilvan egy 6 hosnal meg annyira nem lenyeg, de kesobb mar lehet menni jatszoterre. Na ott aztan el lehet tolteni egy fel napot is, ha van turelme az embernek, de nyilvan nem 35 fokban :D

jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!