Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsak ki napirendet?

Hogyan alakítsak ki napirendet?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kicsi, és semmilyen napirendet nem tudok behozni nála. Össze vissza van az egész napunk.

Ha reggel ébresztem nagyon nyűgös utánna egész nap, ha nem keltem csúszik az egész nap mert hol 6kor már fent van, hol elalszik 7:30ig is. De volt hogy már 4:30kor kelt.. Enni hol 2,5-3 óránként eszik, de van hogy kibírja a 4-4,5 órát, ha hamarabb próbálom etetni keveset eszik vagy egyáltalán nem is eszik. És egy óra múlva megint éhes.. Ha később próbálok adni neki enni pl. Pont 3,5-4 óra után de persze ő hamarabb megéhezik 10 perc alatt veresre orditja magát, és 5 perc alatt megiszik 200ml tápszert. Aztán persze nyűgös megint mert hirtelen eszik és feszül a pocakja (ez esetben próbálom el-el venni tőle az üveget hogy hátha lasabban issza de nem). Esti rutin persze megvan Evés, pici játék, fürdés, mondóka, evés, alvás. Az altatás vagy eltart egy-két órát vagy elalszik már evés, büfi közben. Este van hogy már 8-9 körül alszik, de van hogy bármit csinálok 10-11ig nem alszik. Napközben van hogy 5-6 órát is alszik -3 részletben. De van hogy fél órára is egész nap alig tudom elaltatni, aztán persze estére át esik a holtponton és azért sem tudna aludni.. Hogyan alakitsak így ki napirendet? Én nem csinálok jól valamit?



jún. 6. 05:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és éjjel is van hogy megébred van hogy nem. Általában 1 és 3 óra között. De sem tápszer, sem víz, sem peluscsere, sem semmi nem kell neki. Egyszerűen felkel, matat, piszkálja a száját, rágcsál kicsit, nyöszörög, aztán vagy vissza alszik hamar vagy nem. De ez ritkán fordul elő.
jún. 6. 05:21
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

1. Akkor ébred, amikor a szervezetének szüksége van rá.

2. Akkor eteted, amikor éhes.


3. Nem ő van érted, hanem te vagy ő érte.


Most EZ a napi rendszeresség lényege. És az éjszakaié is.


Hagyd békén magától ébredni!

jún. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért szeretném a napirendet kialakítani, mert sok helyen olvasom, hogy a napirend ad egy biztonságérzetet a kicsinek, és persze könnyebb lenne a napunk is így. De nem magam miatt, hanem a kicsi miatt, pl. Hogy szokja meg hogy mikor van alvás idő, mert sokszor már pirosra dörzsöli a két szemét annyira álmos de még akkor sem alszik. Az evéssel kapcsolatban pedig nem hinném hogy jó hogy össze vissza eszik.
jún. 6. 05:28
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

1-es vagyok.

A gyerek nem gép.


Abszolút normális minden reakciója. Minden egyes, amit leírtál!


Az is, hogy éjszaka megébred, rágcsál, aztán visszaalszik.

A hiba benned van.


Alkalmazkodj hozzá. Így tönkreteszed az idegeit.


Ha nem akkor adsz neki, amikor igényli, persze, hogy akkor lenyeli az üveget is.


Nem csak éhes lehet, hanem szomjas is. Nem tudom, mit adsz neki, közben szoptatod-e még, de ha igen, a szomját is anyatejjel lehet oltani, ha az orvost mást nem javasol.


A gyomrocskájuk mogyorónyi még. Az éhség kifejezett fájdalom. Tessék alkalmazkodni hozzá.


Ne órarendet írj, hanem alkalmazkodj hozzá maximálisan.


Hogy keveset alszol? Na és?! Ezzel jár az anyaság. Míg élsz.

jún. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A rendszerességet a baba szervezete diktálja.

Az a rendszeressége, hogy mikor igényli, adsz neki.

jún. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Azt mar napirendnek nevezik, csak szolok, amikor a dolgok egymas utan tortennek.

Mondjuk reggel felkel, eszik, jatszik aztan alszik.

Ennel tobb mi kell? Ne keltegesd, ne akkor etesd, amikor te akarod, tudja o. Percre pontos napirend sose lesz, elarulom neked, ezt itt el is engedhetned :D


Az alvassal kapcsolatban nekem sokszor az valt be, amikor ekkora volt, hogy nem a jeleket neztem, hanem az orat. Most ez lehet viccesen hangzik, de tudtam, hogy olyan 2,5 ora utan kb faradtnak kene lennie, akkor elkezdtem altatni. Es altalaban el is aludt. Volt hogy nem, nyilvan, de akkor beken hagytam, nem tortent semmi, nyilvan csak faradt gyereket tudsz elaltatni, nincs olyan, hogy akkor is alszik, ha nem az.

jún. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4-es nem az én alvásomról van szó hanem az övéről. Gondolom te sem néznéd szívesen hogy volt hogy 1,5 napig akármit csinálsz a gyerekkel nem alszik semmit aztán meg át alszik egy egész napot hogy etetni alig tudtam mert aludt el annyira kimerült. Ez sem jó az idegrenszerének.. és nem anyatejes, tápszeres. Írtam már a kérdésben is. Nem az én akaratom szerint szeretném hogy kiszabjak egy időt neki. Csak hogy kb max. Fél óra-1 óra eltérés legyen az időpontok között nem 3-4-5 óra az ő igényéhez viszonyítva. Azt nem találom rendben hogy van hogy már szét dörzsöli az egész arcát, fejét, szemét és akárhogy, akármit próbáltam nem alszik. Ellenben van hogy egyszerűen játék közben elalszik 1 ásítás után.
jún. 6. 05:44
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm a válaszod. :)
jún. 6. 05:45
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
6-os vagyok, meg annyi, hogy este furdes utan szerintem mar ne legyen mondoka meg jatek. Bar minden baba mas, de nalunk akkor mar eves es alvas van, nem porgetem fel :D
jún. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Megfogadom. :)
jún. 6. 05:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!