Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul gondolkodom? Nekem...

Rosszul gondolkodom? Nekem nem fontos a karácsonyi ajándékozás még a babám felé?

Figyelt kérdés

látom rengetegen gondolkodtok már a karácsonyi ajándékon a babátoknak.

az enyém 8 hós lesz karácsonykor. a férjemmel már beszéltünk róla, hogy vajon érdemes-e vmilyn játékot venni a kicsinek?

esetleg vmi nagyobbat.

arra jutottunk, hogy még felelsleges, majd jövőre, mikor már nagyobb lesz és jobban felfogja, ki is tudja bontani stb.

rosszul gondoljuk?

ami kell, mindig megvesszük neki. ha látok vmi olyan játékot én ünnep nélkül is megveszem neki.

rengeteg nagy dolgot és játékot kaptunk már a rokonoktól (pl. hinta, komp, csúszda), amiből sokat majd csak nagyobbacskán tud majd használni.

rengeteg mindenféle zenélő, csörgő-zörgő játékunk van.


vagy ez csak jelképes? hogy már most is lehet neki venni vmit a szokás kedvéért. de azt mi bontanánk ki neki, nem is értené az egészet. a fa biztos elbűvöli majd, de én csak ennyit tudok elképzelni az idei karácsonyból jelenleg.


vagy ez nekünk fontos?? szülőknek? mert az első karácsony?

akkor ehhez nem kell nagy ajándék, nem?!


ti hogyan vélekedtek?


2010. okt. 30. 20:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekik még sztem csak jelképesen van értelme valamit venni. Úgyis többre fogja értékelni a fát és a zörgő csomagolópapírokat.

Csak megjegyzem, hogy tavaly még az 5 éves lányom legnagyobb öröme is a hercegnős csomagolópapír volt, amibe tettük az ajándékát. na meg a hatalmas fa... :)))


Egyébként a karácsonyi ajándékozásról az a véleményem, hogy a gyerek azt szokja meg, amit te elkezdesz... A karácsony nem arról szól, hogy akkor a szeretet jeléül le kell hozni a csillagos eget... Fontosabb hogy együtt van a család, van néhány nap nyugi, amikor senki nem rohan sehova. Az ajándék csak egy kis bónusz mellé. Én ezt igyekszem erősíteni a gyerekeimben, és sok kis dolgot veszünk a családban is egymásnak, aminek tudjuk hogy örül a másik, és senkit nem verünk vele felesleges óriási kiadásokban.

A kisgyerekeknek egyébként sem az ajándék értéke a fontos. Sokáig nincsenek még képben vele, mi mennyibe kerül.Inkább a mennyiségre mennek. :)

2010. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

na igen, ezt nem tudtam megfogalmazni a kérdésemben, hogy szerintem nem kell olyan nagy ajándék, és mi igazán nem agyalunk azon, hogy mit fog kapni. majd megyünk vásárolni még ezerszer addig, és ha látok vmi olyat, akkor megveszem neki.

csak úgy éreztem a sok karácsonyi kérdés láttán, hogy én rossz anya vagyok, amiért mi nem kerítünk annak akkora feneket, hogy MIT is kapjon. főleg nem ilyen tanuló kutyus meg mászó micimackókon gondolkodtunk...

2010. okt. 31. 09:10
 13/14 anonim ***** válasza:

nincsen semmi gond azzal, ahogy gondolkodsz. Nekem az sokkal furcsább volt, hogy egy barátnőm, mikor karácsonykor a lánya csak 5-6 hónapos volt, nem is állítottak fát, mert úgyis csak lehúzná, stb. Szóval a kicsi miatt teljesen kilőtték abban az évben a karácsonyt.

Az én fiam 11 hónapos lesz karácsonykor. Még adventi naptárat is szeretnék neki készíteni. Tudom, hogy nem sokat ért meg belőle, de úgy gondolom, a hagyományokkal való szoktatást nem lehet elég korán kezdeni. És nálunk a karácsony az egyik legszebb ünnep. Mi rendszeresen járunk ref. templomba (férjem és fiam református). Karácsonykor viszont ragaszkodni fogok a r. kat. szentmiséhez (én az vagyok), mert úgy tervezem, hogy karácsony közeledtével itthon is énekelem majd neki a tipikus karácsonyi dalokat (mennyből az angyal, Pásztorok, pásztorok, stb.), amit a reformátusok nem nagyon énekelnek) és hadd hallja a templomban is azt, amikor sokan énekelik ugyanazokat a karácsonyi dalokat.

Ajándékozás szempontjából pedig azért gondolkozunk nagyon, hogy mit kapjon, mert nem vagyunk anyagilag eleresztve, és szeretnénk valami olyat, aminek örülni is fog és sokáig játszhat majd vele. Mi nem tudunk csak úgy ni komolyabb ajándékokat venni neki, ezeket inkább csatoljuk valami ünnephez.

2010. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

sosem értettem ezt, hogy valaki miért nem vesz a gyerekének ajándékot karácsonyra, legyen az 2-3 hós vagy 9-10 hós.

nálunk 11 hós lesz a kislányom, és természetesen veszünk neki ajándékot! még akkor vennénk, ha 1 hós lenne, akár egy csörgőt vagy plüsst, akármit! most se veszünk 10 ezres ajándékot, de kap valamit az elsőre az biztos, és még fotót is készítünk róla, amit elrakunk albumba + babanaplóba! én fontosnak tartom, akármennyire nem fogja fel még!

2010. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!