Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul gondolkodom? Nekem...

Rosszul gondolkodom? Nekem nem fontos a karácsonyi ajándékozás még a babám felé?

Figyelt kérdés

látom rengetegen gondolkodtok már a karácsonyi ajándékon a babátoknak.

az enyém 8 hós lesz karácsonykor. a férjemmel már beszéltünk róla, hogy vajon érdemes-e vmilyn játékot venni a kicsinek?

esetleg vmi nagyobbat.

arra jutottunk, hogy még felelsleges, majd jövőre, mikor már nagyobb lesz és jobban felfogja, ki is tudja bontani stb.

rosszul gondoljuk?

ami kell, mindig megvesszük neki. ha látok vmi olyan játékot én ünnep nélkül is megveszem neki.

rengeteg nagy dolgot és játékot kaptunk már a rokonoktól (pl. hinta, komp, csúszda), amiből sokat majd csak nagyobbacskán tud majd használni.

rengeteg mindenféle zenélő, csörgő-zörgő játékunk van.


vagy ez csak jelképes? hogy már most is lehet neki venni vmit a szokás kedvéért. de azt mi bontanánk ki neki, nem is értené az egészet. a fa biztos elbűvöli majd, de én csak ennyit tudok elképzelni az idei karácsonyból jelenleg.


vagy ez nekünk fontos?? szülőknek? mert az első karácsony?

akkor ehhez nem kell nagy ajándék, nem?!


ti hogyan vélekedtek?


2010. okt. 30. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül gondolod rosszul, bár én nem így csináltam:)

Mi apróságot vettünk neki, egyrészt, mert úgy gondoltam, ahogy te, mivel úgysem érti, mi a helyzet, így felesleges nagyot, de másrészt én fontosnak tartom, hogy karácsonykor megemlékezzek mindenkiről egy kis ajándékkal, akit szeretek. Pont ő maradna ki, aki a legfontosabb?

És nem mellesleg vezetek neki babanaplót, ahová beragasztottuk a fát, és ki van hagyva a hely az első karácsonyi ajándékoknak. Később meg mit mondanék, miért nincs ott semmi?

Amiket vettetek neki mostanában azt csomagold be, és tedd a fa alá, így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad:))

2010. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én is vezetek babanaplót. és nem is a pénz miatt kérdezem. igazad van, hogy kapjon vmit. csak mi nem gondolkodunk olyan nagy dolgokban.. egy új játék azért mindig jól jön! :)

és igen, a későbbi visszaemlékezés miatt fontos lehet! és bizony mi is ajándékozzuk egymást, akkor tényleg őt pont miért ne?! azért mert nem még nem érti, nem okos gondolat volt a részünkről...

2010. okt. 30. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi sem vettünk nekik ilyenkor még semmit. Legfeljebb egy olcsó képeskönyvet,vagy pici plüssjátékot. Csak ma divat,minél nagyobb ajándékokat venni.
2010. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly karácsonykor 5 hos volt a fiunk és mivel lányom kapott nem hagytuk ki öt sem.Több aproságot vettünk és azt tettük a fa alá.

Csak a csomagolo papir érdekelte nem is tudtunk rola olyan képet csinálni amin egy ajándékot tart mindenhol csak papir.De mivel ilyenkor mindenki kap valamit neki is vettünk.

2010. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
az én kislányom is 8 hónapos lesz karácsonykor, én valami készségfejlesztő játékra gondoltam, ami talán akkor már érdekelni is fogja, mondjuk formabedobó
2010. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom most 8 és fél hónapos és már most élvezi ha bontogathat, táskából pakolhat és esetleg talál valamit ami az övé. Annyira tud neki örülni. Szerintem ez már neki is jó élmény még ha nem is emlékszik rá, de tegyük hozzá még legalább 2 olyan karácsony lesz amire nem fog emlékezni tisztán.

Nekem nagyon nagyon fontos hogy az első karácsonyunk tökéletes legyen. Bár én egy picit túlzásba viszem, de tudom hogy a legkisebb könyvnek is nagyon nagyon fog örülni (mindent külön csomagolok had bontogasson) és ez nekem fontos.

2010. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi aprosagokat fogunk neki venni ami nem tul draga de fejleszti a keszsegeit. Pl. formabedobo, kis auto amit tologathat. Majdnem 11 honapos lesz karacsonykor.
2010. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk tavaly 7 hónapos volt a kislányunk, tőlünk pl. autós ülést kapott, vagyis olyan dolgokat pl. etetőszék amit amúgy is meg kellett venni, idén már biztos többségben lesznek a játékok mert már valamennyire értékeli:)
2010. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 és fél hónapos lesz.Egy plüss micimackót veszünk,ami "megy" és a baba tud majd utána mászni.Ennyi.A papír fogja szerintem érdekelni.Engem bántana ha ott ülnénk a fa alatt,első karácsony,és semmit sem kapna.
2010. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül gondolod rosszul, bár nekünk fontos volt, hogy valami apróságot (tényleg apróságot) vegyünk a picurnak. Akkor 5 hónapos volt, kisebb játékokat kapott. Most kb. 2 hónapos lesz a második fiunk, (szerdára várjuk), ő egy kis könyvet fog kapni, amibe bele lehet ragasztani a képét. Már ő is családtag lesz, így szerintem valami jelképes ajándékkal kedveskedhetünk neki, aminek később örülni fog.
2010. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!