Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyszülők szinte versenyezn...

A nagyszülők szinte versenyeznek ajándékozás terén, máshol is van ilyen?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom már elegem van belőlük! Folyton ezt csinálják, pedig a lányunk még csak 2 éves, de minden ünnepkor(szülinap, névnap, mikulás, karácsony) úgy felhúznak ezzel, hogy az hihetetlen! Első és eddig egyetlen unoka mind a 2 oldalról, egyenlőre nem is várható több. Folyton azt kérdezik, hogy a másik mamától-papától mit fog kapni, de persze legtöbbször ezt én sem tudom, és így próbálnak minél szebb és/vagy drágább ajándékot venni. Viszont most már nagyon túlzásba vitték! Az utóbbi ajándékok értéke meghaladta már a 10ezer forintot is! Ha volna pénzük, de folyton mindkét oldalról azt halljuk a párommal, hogy nincs rá pénz, meg nem elég, stb. szinte már az ő butaságuk miatt nekünk van lelkiismeret furdalásunk..Próbáltunk már velük beszélni, hogy az olcsóbb is megteszi, nem az érték a lényeg, a szándék, de erre mindig az a válasz, hogy majd ők tudják, meg ugyan hagy vegyék már meg azt az unokának, amit ők akarnak. Hasonló problémával van itt valaki?Hogy tudtátok leállítani őket? Természetesen örülünk neki, hogy vannak, imádjuk őket, de nagyon nem szeretnénk, ha a lányunk abban nőne fel, hogy a mamáék mindent megvesznek neki úgyis, amit akar, nem akarjuk, hogy az ünnepek csak erről szóljanak.
2010. dec. 12. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk nem így van...Volt párom szülei nem viszik túlzásba kb. 1000 Ft-ot szoktak az unokájukra költeni ünnepekkor,az én szüleim se a rengeteg ajándék hívei,ők kb. 5000 Ft-ot költenek rá.Idén pl Duplot kap tőlük a kislányom.

Szerintem beszéld meg velük,hogy ez neked nem tetszik és ne egymással versengjenek,persze szépen,hogy ne sértődjenek meg.

2010. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs így.

Párom részéről mégcsak nem is érdeklődnek a gyerek iránt, nem látták 3 hónapos korától, semmit nem vesznek neki.

Anyu szokott a kisnyugdíjából.

2010. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ő is 2 éves
2010. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyimnál volt így, de csak az apainál, de az egy **** nő volt, szóval szót sem érdemel:) Azthitte ajándékkal megvehet és őt jobban szeretem mert drágább cuccot vett..hát becumizta.

Amikor a lányom megfogant, szó szerint kitagadott, hála a magasságosnak (fiatal voltam még, férjnél sem, ami fanul neki ciki volt...érdekes, mást nem zavart)...no lényeg a lényeg, hogy leállítani nem lehet! ne is próbáld, egyik füleden be, másikon ki és örülj, hogy a gyerek örül:)

2010. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs így. Az én szüleimtől még csak-csak kap ajándékot, de az is valami olcsó, de a párom szüleitől a két év alatt még nem nagyon kapott semmit. Tavaly karácsonyra se vettek semmit meg az első szülinapra se. Úgyhogy kicsit irígyellek, bár neked ez meg teher,hogy ilyenek. Írj egy listát mit szeretnétek,hogy vegyenek, és abból válasszanak egyet.
2010. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy oldjuk meg, hogy nagyobb ünnepekre megmondjuk, mit veszünk a gyereknek, és ki mennyivel szálljon bele. Először volt orrhúzogatás, de azóta rájöttek, hogy ezzel klassz ajándékot kap a gyerek, és ha csak 1-2-t kap, akkor örül is, nem úgy, mintha belefullad az ajándékba, és csak a csomagolás érdekli.
2010. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mondtam nekik, hogyha már sokat akarnak venni, akkor vegyenek duplot, meg még egy valami más fajta ajándékot. Nagyon szeretjük a duplot, igy össze is gyüllik szép lassacskán már egy városka. :)
2010. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A versengést illetően valószínűleg mindkét nagyinak azt mondanám hogy nem tudom mit kap a másik nagyszülőktől, meglepetésnek szánják, ilyesmit. A versenyzés tényleg kínos tud lenni. Az összeget illetően viszont nem macerálnám őket, az ő kis pénzük, ők dolgoztak meg érte, had költsék arra amire nekik tetszik. Ha ez a kisunokájuk, akkor rá. Ha nem tudnák kifizetni a rezsit, nem lenne pénzük ételre, nem jönnének ki hó végéig a pénzből, úgyis csökkentenék a keretet. Max. terelgetném őket hogy minek örülne a gyerkőc, mert talán az a kulcsszó hogy annak BIZTOSAN örülni fog elfeledteti velük hogy összegekben gondolkodjanak. Pl. anyu 10e-et akart költeni a kisfiamra, én meg mondtam neki hogy egy parkolóháznak örülne legjobban, majd én megrendelem. Így össz-vissz 3e Ft volt és garantált lesz a siker. Ha 10e-ért vett volna vmi ki tudja mit, lehet nem is örülne úgy a gyerek.
2010. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már próbáltunk velük beszélni, de mintha a falnak mondanánk..mitőlünk most szülinapjára "csak" egy babát kapott, ami nagyon szép(és nem is volt túl drága szerencsére), erre a mamáék ruhákat, tanuló macit(fisher p féle), tortát, édességet adtak neki. És ez csak az egyik mamáék! Komolyan mondom, már félek a karácsonytól! Mi vettünk neki egy aranyos babakonyhát, de már úgy értesültem, hogy a nagybácsi is valami extra meglepetéssel készül..már ő is..jajajajaja...
2010. dec. 13. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagyszülőknek valami egészen különlegeset jelent egy unoka. Anyukám mindig azt mondja, hogy a nagymama azért van, hogy kényeztessen, a gyerekeim nevelését rám hagyja. Szerintem ne akarj ezen változtatni, inkább csak adj ötleteket, hogy értelmes dolgokat vegyenek (ne 15 barbie babát), mert ők úgy érzik, ez is az egyik módja annak, hogy kimutassák mennyire imádják az unokájukat.

Szerintem sokan irigyelnek benneteket és szívesen elfogadnának 1-2 ilyen rajongó nagyszülőt! :-)

2010. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!