Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy erőszako...

Mit lehet kezdeni egy erőszakos nagymamával, aki ajándékozás terén nem ismer a határokat? Nem szeretném, ha elkényeztetné a gyerekeimet.

Figyelt kérdés

Vagy tudni fogják, hogy halomnyi ajándékra csak a mamától számítsanak?

Mikulásra annyi mindent kapott a lányom (2,5), mint máshol 8 gyerek együttvéve. Karácsonykor sem számítok másra.

Közben persze egyik játék sem érdekli igazán...

Nagymamát már megkértük, érje be kevesebbel, erre hisztirohamban tört ki, hogy az unokáinak annyi mindent vesz, amennyit Ő AKAR.


Nincs véletlenül valami pszichológiai leírás a túlzott ajándékozás hatásairól? Mert a pszichomókusok neki az atyaúristen, ők tudják a tutit, talán arra hallgatna...


2010. dec. 7. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

sajnos csak az a megfelelő megoldás, ha kiállsz magadért!

Én pont ugyanezzel a problémával küzdök és rosszul is esik, ha minket túl akar (mégha tudaalatt is és nem szándékosan) licitálni.

Egészen egyszerűen szögezd le a játékszabályokat és esetleg megemlítheted neki azt is, hogy illetlenség is nagyon szebb több terjedelmesebb dolgot vennie mint ti.

Hisz a szülei mégis csak ti vagytok!

2010. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Jajj, a nagymamák már csak ilyenek. Ha megteheti akkor miért ne vehetne akár egy egész játék- vagy édesség boltot az unokájának? A ti dolgotok, hogy kislányotok később különbséget tudjon tenni az anyagi és az érzelmi dolgok között. Nem hiszem, hogy egy egészséges lelkű gyerek szeretetét meg lehetne vásárolni.
2010. dec. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Uff. Ez nehéz. Hiszen a józan paraszti ész is azt diktálná, hogy ne legyen annyira sok cucc.

Nálunk is többet kapnak a nagyszülőktől, mint tőlünk. Nálunk két ajándék a max./gyerek.


Én azt szoktam csinálni, hogy amikor hazavisszük az ajándékokat, elteszek néhányat, ami szemmel láthatólag éppen amúgy sem érdekli, és később, az év során előveszem, amikor jól jön valami új.


Egyébként esetleg írj levelet Ranschburg Jenőnek, van egy oldal, ahol lehet, és pár hét alatt válaszol, hátha...

2010. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj! Nem akarlak meg bántani de örülj neki, hogy így szeretik a gyermekedet és nagyi mindent megszeretne neki adni! És tudni fogja az a kicsi lány, hogy csak a nagyi lesz ilyen bőkezű mert neki jobban megy!
2010. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk a ruhával vannak így a nagyszülők. Folyamatosan vásárolják a ruhákat. Én megértem, mert mindkét félről egyetlen unoka. Alig 1 éves a lányom, de már most kb 3 éves koráig el van látva elegendő ruhával. Én is vettem már neki pár darabot, de csak azért, hogy egyáltalán átéljem milyen érzés ruhát venni az egyetlen gyermekemnek. Nagyrészt turiban vásárolnak, de komolyan mondom 90 %-uk márkás, és tényleg gyönyörű szép darab. Ja, és persze minden adag ruhához jár 2-3-4 játék is, így az is van egy nagy halom. Kb 4-5 hónapos terhes voltam, amikor beindult ez a folyamat. Szerintem így fejezik ki a mérhetetlen nagy szeretetet a gyerek iránt, szerintem nálatok is ez állhat a háttérben. Ha veszi, hát hadd vegye. Én már beletörődtem.
2010. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől már én is félek! A szüleim nagyon jó anyagi helyzetben vannak, és már előre látom,hogy a gyerek mi mindent fog kapni. Én sem értek egyet azzal,hogy jaj, a nagyi nyugodtan vegye csak meg, ha teheti. Több okból is! Nem szeretném, ha a gyerek elkényeztetett lenne. Ha kérkedne az ajándékaival az oviban, suliban. Egy részt azért,mert az ilyen gyerekeket hamar kiutálják, másrészt, mert sok szülő nem teheti meg, nem akarom,hogy a szegényebb sorsú gyerekek irigykedjenek. Ha mindig megkap mindent, nem fogja értékelni egy idő után, sőt lehet,hogy később a pénzt sem! Sőt azt sem akarom (ezt sok helyen látom), hogy ha jön a nagyi az legyen az első kérdése,hogy mit hoztál! Önmagáért szeresse a nagyszülőket, ne a mértéktelen ajándékozásért. A másik ok, hogy a férjem édesanyja nem áll ennyire jól anyagilag, nem szeretném, ha azt látná,hogy az én szüleim elhalmozzák a gyereket, ő meg nem tud neki annyi mindent adni! Pont ma reggel mondta a férjem,hogy anyuékat időben le kell állítani, mert ő nem szeretné, ha gyerek füttyent, akkor megvegyenek neki mindent. Meg is értem. Bár még csak most tervezzük a babát, apukám már kinézte a 150 ezres babakocsit. Mondtam,hogy nincs az az Isten, hogy megengedjem,hogy megvegye. Nagyon kényelmesen ellesz a gyerekem a 60 ezres kocsiban is!

Szóval kérdező megértelek! Azt nem tudom,hogy a nagyi kihez tartozik, de ha a férjedhez, akkor neki kellene vele beszélni. Ha hozzád, akkor neked. Mondd el neki,hogy mik azok az okok, amitől félsz! Illetve jó lehet, amit írt valaki,hogy dugjatok el az ajándékokból és év közben apránként adjátok oda!

2010. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi, hogy válaszoltatok.

Én is attól félek, amit az utolsó válaszoló írt, hogy ha ennyi mindent kap, akkor semmit nem fog/fognak egy idő után értékelni.

És bizonyára van bennem némi féltékenység is, mert eddig valahogy mindig úgy jött ki a lépés, hogy ők ajándékozták meg először a lányomat a rengeteg dologgal(az öccse még kicsi, ezért a nagyról írok), aztán következett a mi "szerényebb" ajándékunk. Bizony rosszul esett, hogy azzal aztán meg már végképp nem foglalkozott, hiszen már belefáradt a sok egyébbe. (Ezek után nagyon fogok arra figyelni, hogy mi legyünk az elsők minden köszöntésben (sajnos a férjemet hétköznapokon alig látjuk, hétvégeken ünnepelünk születésnapot, névnapot, anyósék (merthogy róluk van szó), az adott napon szaladnak.

A játékokat meg már lassan nem lesz hová dugni, mert mindenünk tele.

Ja, és a ruhákkal detto ugyanez a helyzet.

2010. dec. 7. 09:49
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Adjatok a nagyival közös ajándékot a gyermeknek! Így nem tud többet költeni!
2010. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tartja be a szabályokat. Úgyis venne még valamit.

Egyébként ő azt mondja, hogy nem is sok, amit vesz. Pedig az, ezt a családban már többen megjegyezték, tehát nemcsak én találtam ki.

2010. dec. 7. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés, hogy egyébként milyen az unokával a nagyi.

Apukám pl. mindig ad pénzt, költsük, amire akarjuk, ő nem tudja mi kell nekünk, alig tölt velem, a gyerekemmel időt, de ha kell, ott van és segít bármiben. Nem egyformák az emberek, ha ő csak így tudja kifejezni a szeretetét, hát akkor ez van.


Én egy dolgot kérdeznék meg tőle: 16 éves korában is tud majd ennyit adni az unokának? Nehogy az legyen, hogy a gyerek akkor majd furcsán néz rá, mert nem ezt szokta meg a nagyitól.

Gondolja ezt át, és ha így is hozza az ajándéközönt, akkor ez van.

A ti dolgotok az, hogy a gyereknél ezt a helyére tegyétek és ne pénzben mérje majd a szeretetet később a gyerkőc.

2010. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!