Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak meddig...

Tápszeres babáknak meddig adjátok a tápit és miért?

Figyelt kérdés
Sokan írjátok, hogy egy éves kor felett is tápit adtok a babának. Miért nem tejet? Csak érdeklődöm, mi anyatejesek voltunk, sosem evett tápszert. Nem kell védekezni, nem támadom a tápszereseket, csak érdekel, hogy náluk hogyan van! :-)
2010. okt. 21. 21:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Szia. Enyém most két éves. 3 hónapos korától 13 hónapos koráig tápszeres volt, utána áttértünk a tejre. Nekem eszembe sem jutott egy éves kora után tovább tápszerezni. Mivel mindent eszik, és igen fejlett, jó étvágyú gyerkőc, így nem láttam értelmét tápszert adni neki továbbra is.
2010. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Én a védőnő tanácsára még adok tápszert, mert a bolti tej elég tartalmatlannak tűnik nekem. Reggel 2 dl tejet kap, este vacsorázik és lefekvés előtt kap még 2 dl tápszert, ráadásul szereti is (Milumil 3). Próbáltam neki tejet adni, de este nem fogadja el. Szerintem kb másfél éves koráig adok neki még, vagy amíg kési, baja nem lesz tőle.

Most 14 hónapos.

2010. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Az én babám bukós,most 1 éves,és sajnos még mindig az.Én adok neki tápszert is,tejet is.A tápszer kifejezetten sűrű,Ar-es,a sima tejet még mindig kibukja.
2010. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
2 éves múlt és tápszert kap ,reggel-este 2dl,tejérzékeny sok választásom nincsen.
2010. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Természetesen, ha tejérzékeny lenne a lányom, vagy nem fogadná el a tejet, akkor még a tápszert kapná (ezt elfelejtettem az előbb leírni).
2010. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat! :-) jó babázást!
2010. okt. 21. 21:45
 7/38 anonim ***** válasza:

Bár az én lányom még csak 5 hónapos, de ez a kis cikk amit bemásoltam engem meggyőzőtt arról ,hogy 1,5- 2 éves koráig nem fogok neki tejet adni. Lehet ez a babatej is csak egy reklám fogás, de a bolti tejben sem tudjuk mi van. Aki ivott már házi tejet az érezhette, hogy ég és föld a bolti tejhez képest.

Az utóbbi években jelent meg a piacon a tápszercégek un. babateje. 9 hótól 3 éves korig ajánlják. Ez a szó szoros értelmében nem tápszer. Ellenőrzött tehenészetekből gyűjtött / ólom, vegyszer tartalom szempontjából / nagyon jó minőségű tehéntejből készülnek ezek a tejporok. Vassal, kálciummal, vitaminokkal dúsítják őket, hiszen a tehéntejben, főleg az 1,5 %-ban ezek messze nincsenek benne kellő koncentrációban a kisdedek optimális fejlődéséhez. Tehát Ön a mai álláspont szerint ideálisan táplálja kislányát. Lehet ebben a korban már tejet is adni, akár már 2,8%-t is, de mint az előbb leírtam az ebben a korban nem optimális. Főleg a nyári időszakban nem tanácsoljuk a tehéntejre való átállást, mivel még a jobb minőségű dobozos tejek is a nagy melegben tartalmazhatnak olyan csírákat, amelyek kicsi gyermeknél hasmenést okozhatnak. Hűvösebb időszakban célszerűbb tehát az átállás, eleinte érdemes a tejet forralni akár 3-4 hétig is.

2010. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, egy éves kor után már messze nem a tejnek/tápszernek kell megadni a kisded számára a "megfelelő tápértékű étrendet", az csak max. kiegészíti. Az én két évesem kétszer másfél dl (azaz egy nap 3 dl tejet fogyaszt). Az értékes bevitt tápanyag az előtte elfogyasztott ételéből áll.
2010. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Ha van a tejnél JOBB is,miért ne adjuk azt neki?Csak mert többe kerül,vagy mert babrás az elkészítése,vagy mert nem kapható mindenhol?
2010. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Vagy mert nem hiszel benne, hogy az jobb.
2010. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!