Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korukig kell...

Mennyi idős korukig kell tápszeres babáknak minden étkezés előtt a cumisüveget sterilizálni?

Figyelt kérdés
Köszi a választ
2011. máj. 10. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lányom korababa lett, de bevallom nem sterilizáltam minden kaja előtt. eleinte naponta egyszer, majd hetente egyszer és most amikor eszembe jut, kéthetente. 9 hónapos múlt
2011. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia

mi 5 hós korától lettünk tápszeresek

és most 14 hónapos 1 hónapja álltam le

mostmár elég erős a gyomra meg minden hogy

a városi forralatlan vizből csináljam neki a tápit.

amúgy eléggé felmelegítem neki a vizet abból is távozik vmennyi baci ..

BOCSI..FÉLREOLVASTAM A KÉRDÉST

de mindegy legalább ezt is megválaszoltam

amúgy ezt is 1 hónapja hagytam abba a sterilizálást

külön mosogatószivaccsal ami az övé

forró mosószeres vízzel elmosom és kész.

2011. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy éves korig mindenképpen, minden használat után. Utána sem árt rendszeresen, mondjuk napi 1x.

Amúgy hallottam olyan anyukáról is, aki sosem sterilizálta a cumikat,csak elmosta. De ez nem mérvadó, én a fenti módszert követem, 9 hós a kisfiam.

2011. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdetektől fogva tápszeres volt a babám. Megvallom őszintén én heti egyszer sterilizáltam, étkezések után forró vízben áztattam be és mostam el.


Immár 2 éves, beteg 2 alkalommal volt azt is mástól szedtük össze (megfázás) és szájpenésze sem volt soha.

2011. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 hónapos kora óta tápszeres, általában 3-4 naponta sterilizálom az üvegeket. Amúgy meg elmosom minden használat után, és jó forró csapvízzel elöblítem.
2011. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a segítséget. Úgy látom mindenki másképp csinálja...:)) Szép napot!
2011. máj. 11. 07:55
 7/8 anonim ***** válasza:
szintén első,. nekünk is külön szivacs van a babás cuccoknak. és szintén forróvizes, (mosószeres) öblítés, mert van hogy zsíros marad az üveg.
2011. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vessetek meg! Nalunk lobogo forro viz jön a csapbol. Atöblitem etkezes elött-utan. Idönkent kifözök mindnet egy nagy labosban. Immunrendszernek jot tesz, neked is több idöd marad! Egyszerüen erzem, hogy nincs-nem lehet baj. Tisztak vagyunk - Europaban. Sokkal könnyebb es kevesebb munka a babazas, mint ahogy azt feltüntetik. Nem erdemes "aprosagokon" ragodni (nem, mintha a kerdezö ragodna) elvezni a gyereket. "Tudod, mit Kicsim? Hagyom a francba ezt az egeszet es itt vagyok TELJES figyelmemmel CSAK veled! (En az elejn tul stresszeltem, de hamar azt mondtam: allj! NEM EZ tesz jot neki (meg ha fertötlenitgetek mindent) hanem a NYUGODT MAMI. :) Esküszöm, gyorsabban is fejlödik, mikor az ember lanya elengedi ezt a megfelelesi-kenyszernek nevezett valamit... ugy ertem: ezt irjak az ujsagok, ezt varja a tarsadalom,, mar azt, hogy egy kicsit ugy rokkanj mar bele, hogy anya vagy, hogy megmaradhasson az anyasag rangja es fel lehessen rad nezni, mint a hon leanyara, aki teljesitette kötelesseget a szülessel :) Nem, kerem! Az anyasag a volag legtiszteletremeltobb dolga, es nem a "vert izzadas" miatt, hanem, mert EGESZ LENYEDDEL nevelsz (szinte semmilyen masmilyen "munka" soran ez nem fordul elö. TEHAT MAS-JoBB EMBERNEK KELL LENNI, mint azelött, szinte teljesen atalakulni (önatadassal, nem megszünessel, hanem vmi atlenyegülessel - ez megöli az egot... ezert szupersztarok a jo anyak, mert levetközik az egojukat, es kepesek VALOBAN szeretni. Ezert kell öket megbecsülnie a tarsadalmonak: ök nevelik a jövöt - ha szar alakok (bocs) akkor A JÖVÖ IS AZ LESZ, ha jol csinaljak, LEHET MEG JOBB VILAG. Talan egy kisse eltertem a targytol, de remelem, tudtam valamit segiteni :)
2013. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!