Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni tudatosan a babának? Milyen szisztéma, lista alapján? Mikorra lett teljesen kész a kis birodalma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Első babámat várom, 22 éves kismama vagyok. A koromból adódóan nincs túl nagy tapasztalatom a kisbabákat illetően, egy barátnőm van, akinek van gyereke.


November 7. "a dátum", úgyhogy időnk még igaz, hogy van bőven, de kapkodni sem akarok a végén.

Babaruhából van rengeteg már, igazából azokat a pozitív teszt óta vásárolgatom, rendelgetem... :D Mióta tudjuk, hogy kislány, még jobban tudok válogatni, így nem félek, hogy a ruhákból kevés lenne.

De minden mással kapcsolatban meg vagyok lőve. Akkora a választék, mindenből van százfajta.


38. héten császároznak, úgy gondoltam, hogy akkor legyünk kész a babaszobával a 36. hétre, utána már tényleg csak pihennem kelljen. De aztán mondta barátnőm, akinek már van babája, hogy neki már előtte is voltak jóslói, nem szívesen ment jobbra-balra már, sehogy nem volt kényelmes és egy kisbálnának érezte magát.

Valamint, tartok a koraszüléstől is (nincs rá okom, de mindentől félek, ha nem néznének hülyének, naponta mennék ultrahangra, hogy tuti minden rendben van-e).



2023. aug. 4. 10:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én igazából a 12. heti uh-tól kezdtem vásárolni. Nem akartam egyszerre nagy összeget költeni, amúgy az uniszex dolgokat preferálom, így a nemet nem kellett megvárni, ráadásul őszintén, olyan infláció van, hogy úgy éreztem, hogy a legtöbbet akkor spórolok, ha minél hamarabb megveszem a cuccokat... :D Meg körbe akartam járni, hol hogyan tudok mindent a legolcsóbban megvenni. Pl. azzal, hogy időben kezdtem keresni, sikerült 32.000 forintért nagyon jó babaöblöt találnom újonnan, hasonlót azokhoz, amiket használtan adnak ennyiért vagy drágábban. A használt dolgoknál is nézegetem a jó ajánlatokat, és megveszem, ha látom.

Nekem így kényelmes, engem frusztrálna, ha a 3. trimeszter elején álltam volna neki. Így mindent van idő átgondolni, nem kell azonnal választanom, nézegethetem az akciókat, a legtöbb dolog nem kér enni. Meg több időm van átgondolni, mi az, ami amúgy hasznos, de nekünk nincs rá szükségünk, vagy egyelőre nincs, vagy amúgy is csak rá akarják sózni a tapasztalatlan kismamákra. Pl. mi úgy döntöttünk, hogy egyelőre nincs babaszoba, mert úgyis velünk fog aludni a babaöbölben. Így ehhez kapcsolódó dolgokat veszünk majd akkor, ha aktuális lesz az akkori igényeknek megfelelően. A pelenkázókomód szerepét meg tökéletesen betölti a mosógép teteje egy alátéttel.

Igazából már csak autósülés hiányzik (várok, hátha lesz jó áron), egy bébiőr, légzésfigyelő (utolsó pillanatos vásárlás lesz, mert nem akarom, hogy elektronikai eszközök álljanak parlagon, és ketyegjen a garancia), gyógyszerek, meg egyéb romlandó dolgok.

2023. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, oké, csak mert az írtad, hogy korábbi rossz tapasztalatok... 🙂
2023. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem az én tapasztalataim. 😅
2023. aug. 4. 14:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Úgy a 17. héttől vásárolgattam, mindig azt vettük meg, ami éppen akciós volt. Hol légzésfigyelőt áraztak le, hol babakocsit, hol kiságyat... Így tök nyugisan összeveszegettük azokat, amiket szerettünk volna. Ami még kimaradt apróság, azt olyan 34. hét környékén vettem meg egyszerre.
2023. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#13. Így már értem! 😃
2023. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!