Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni tudatosan a babának? Milyen szisztéma, lista alapján? Mikorra lett teljesen kész a kis birodalma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Első babámat várom, 22 éves kismama vagyok. A koromból adódóan nincs túl nagy tapasztalatom a kisbabákat illetően, egy barátnőm van, akinek van gyereke.


November 7. "a dátum", úgyhogy időnk még igaz, hogy van bőven, de kapkodni sem akarok a végén.

Babaruhából van rengeteg már, igazából azokat a pozitív teszt óta vásárolgatom, rendelgetem... :D Mióta tudjuk, hogy kislány, még jobban tudok válogatni, így nem félek, hogy a ruhákból kevés lenne.

De minden mással kapcsolatban meg vagyok lőve. Akkora a választék, mindenből van százfajta.


38. héten császároznak, úgy gondoltam, hogy akkor legyünk kész a babaszobával a 36. hétre, utána már tényleg csak pihennem kelljen. De aztán mondta barátnőm, akinek már van babája, hogy neki már előtte is voltak jóslói, nem szívesen ment jobbra-balra már, sehogy nem volt kényelmes és egy kisbálnának érezte magát.

Valamint, tartok a koraszüléstől is (nincs rá okom, de mindentől félek, ha nem néznének hülyének, naponta mennék ultrahangra, hogy tuti minden rendben van-e).



2023. aug. 4. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért császároznak?


Én kb. A 30. hét környékén kezdtem el vásárolgatni mindhárom gyerekemnek. Fitt voltam, nem volt gondom a mozgással. Persze nem én szereltem össze a kiságyat. 🙂 Bár meg tudtam volna oldani. 😃 A 36. hét környékén készen is volt minden. Érdemes listát keresni neten, de elszállni nem szabad a dolgokkal!

2023. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ideális, ha legkésőbb a 32.-34. hétre elkészül a szoba, nem tudhatod mennyire fog kimeríteni a harmadik trimeszter 😊
2023. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Január végén született a kisfiam, egészen friss az élmény.

Babakocsit szeptember-október környékén vettünk, nézelődni mentünk csak, de annyira megtetszett,hogy elhoztuk.

Bútorokat a 32.héten vettük meg. Pelenkázó komód-kiságy-szekrény volt "szettben" akkor vettünk hozzá matracot, pelenkázó alátétet is.

Ruhákat folyamatosan vásárolgattunk.

Más nagyobb dolog nem igazán kellett.

Ruhákból javaslom,hogy szerezz be pár darab kisebbet(50-es) is, hátha kelleni fog.

Szisztéma nem igazán volt, volt egy kelengyelistám, amire mindent felírtam, amit meg akartam venni, aztán szépen lassan be is szereztük őket, mikor merre jártunk, mikor mit találtunk.



Egyik szombat reggel felkeltem, és közöltem a férjemmel, hogy mostmár illene megcsinálnunk a szobácskát,mert most még bírom, és amúgy fusztrál,hogy nincs még készen.(36+4 napos voltam akkor) Úgyhogy szombaton kifestett, én kitakarítottam. Vasárnap összeszereltük a bútorokat, felhúztam a lepedőt a matracra,bepakoltam a kimosott ruhácskákat a szekrénybe, aztán hullafáradtan bedőltem az ágyba, és röhögve közöltem, hogy mostmár készen van a szobád,nyugodtan jöhetsz. A kisfiam kicsit nagyon komolyan vette a kijelentésem, mert amint kényelmes pozícióba vágtam magam az ágyon, rúgott egyet, pukkanás, én felpattantam, és már ömlött is a magzatvizem.. Másnap délután született meg, 17 "csodálatos" óra vajúdás után.. :D

2023. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nem most szültem, 97-ben.

Volt még nagyon rég áltsuliban csecsemőgondozás szakkör, ott kaptuk a vöröskerszt Csecsemőgondozás kiadványát, abból :) Bár anyámmal meg anyóssal, akik együtt azért 6 gyereket felneveltek, megnézettem, hogy felesleges cuccot ne vegyek :)

2023. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is novemberre várom, első baba lesz.

Én a nagyobb, drágább, több utánajárást igénylő dolgoktól haladok a kisebbek felé.


Nekünk a babakocsi volt az első nagy dolog, amit megvettünk a 20 hetes UH után, aztán autós hordozó, pelenkázó komód, pelenkázó feltét, mellszívó, légzésfigyelő. A babaágy lesz a következő és a matrac.


Egy csomó apróságot kaptam rokonoktól, ha kész lesz a babaszoba akkor azokat fogom átbogarászni, kimosni, terveim szerint szeptember végén és akkor látom meg még mi hiányzik, azt ráérek megvenni akkor is.


Melltartóbetétet meg Tena pelenkát tud az ember az utolsó pillanatban online is rendelni, de azért egy matrac vagy egy babaágy kiválasztása (nekem legalábbis) nagyobb falat, ezeken szeretnék túl lenni még a 2. trimeszterben.

2023. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én már 30 hetesen mindent összepakoltam és megvettem, mert nem volt fix időpontom, hogy mikor szülök...

37 hetesen meg is született...

2023. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én őszinte leszek, nem a siettségremről vagyok híres amúgy se, nálam is első baba. Én július 18.-án tudtam meg a programozott császárra az időpontomat (aug. 18), utána kb egy héttel kezdtem el beszerezni a cuccokat. Addig interneten olvasgattam mire/mikre van szüksége egy újszülöttnek, miből - milyet éri meg stb. Majd mostanra lett meg minden, s lettem kész mindennel. Nálunk külön kisszobája most még nem lesz ameddig nem tudunk átköltözni, így a gyerekszobával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.


Boldog babavárást a továbbiakban! 😊


Üdv, egy 37hkm

2023. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :D


A korábbi rossz tapasztalatok miatt lesz műtét, én igazából nem bánom.

2023. aug. 4. 12:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem első baba?
2023. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De, igen.
2023. aug. 4. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!