Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden kórházba más szisztéma...

Minden kórházba más szisztéma szerint van?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosba szülök és nagyon félek hogy megint egy hetet leszek bent a semmiért és indítóznak tök feleslegesen. elsö kislányommal bö egy hete voltam bent ugy hogy hiába mondtam hogy el vannak számolva a hetek nem hittek nekem. erre szerdán burokrepesztés és kint is volt a a baba.

miért nem lehet megvárni hogy ha ö jönni akar akkor úgy is kibujik bent nem fog maradni.

minek ez a herce hurca bökdöséses dolog?

arrol nem beszélve lányom már 2 éve nem fogom itt hagyni 2 hétre amikor indok nincs rá ...hogy lehetne ezt megbeszélni a dokival? hogy akkor egyek kórházba ha szülök és nem csak ágyfoglalónak megyek be.

sokszor látom hogy 40 + akár hány hetes kismama még javában netezik és otthon van családjával és akkor kell befeküdnie mikor szül.


2012. okt. 17. 09:31
 1/9 A kérdező kommentje:
22 hetes vagyok
2012. okt. 17. 09:32
 2/9 gabszem ***** válasza:
mért izgulsz már most ezen, ha még csak 22 hetes vagy? tök fölösleges... Azért mert az első baba később jött, nem biztos, hogy a másik is később jön. Én amúgy Pesten szültem az Uzsokiban. Ott a kiirt dátum után 1 hét múlva kell befeküdni és még ott is várnak pár napot és csak utána indítják a szülést, Persze csak ha a baba jól van.
2012. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobb nem tulhordani nagyon, tudnek egy elrettento peldat de nem irom le. Max 1 het + es jobb ha kijon hidd el!!


30h km

2012. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, gyakorlatilag minden kórházban más a protokoll. Szerencsére vannak normálisabb felfogású kórházak, de a dunaújvárosi tipikusan olyan, ami megtestesít minden elavult beavatkozást, amit egy anya el akar kerülni... Én a helyedben nem engedném, hogy csak a rutin miatt befektessenek, hanem megvárnám (nyilván, ha a baba állapota is megengedi), ameddig magától akar kibújni!
2012. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

dunaújvárosi kórházban ilyenek..olyan kórházat válassz, ahol dolgoznak olyan orvosok akik támogatják a háborítatlan szülést..ők fognak várni ha minden rendben és a kórházi protokollba is belefér..

barátnőm Medvénél szült, rögtön oxizták és nyomták ki belőle a gyereket...én a helyedben érdeklődnék a fehérvári kórháznál, úgy tudom ott van olyan, aki támogatja az alternatív szemléletet is!

2012. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet utána olvasok és járok szfvárnak
2012. okt. 17. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én orvosom osztályvezető főorvos, a terhes patológián, ő például nem engedi a kismamáit elkezdeni a 41. hetet, mert ezután megnövekszik a komplikációk száma, sokkal több probléma adódhat a babával sajnos, nem hiába 40 hét a terhesség. Itt indítás előtt uh van és nst. Én örülök, hogy indított, nem tágultam, így császár lett. Teljesen pozitív az élmény és főleg egészséges a kisfiam és csak ez számít. 3,5 hónapja szültem és örülök, hogy az orvosom ennyire lelkiismeretes.
2012. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem az a protokoll hogy a 40 hét betöltését követően minden nap menni kell a kórházba,egyik nap NST+amnioscopia,másik nap NST+UH.Ha jól tudom itt ha nem indokolt 42. hétig nem indítanak és nem is fektetnek be.
2012. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles befeküdni. Alá kell írni valamit, hogy saját felelősségedre így döntöttél.

De amúgy meg ne parázz előre, hátha Ketteske 1-2 héttel hamarabb megérkezik, mint a tesója. Majd ha betöltötted a 40. hetet, akkor kezdj el filózni ezen. :)

2012. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!