Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munka, vagy GYED? Bölcsi,...

Munka, vagy GYED? Bölcsi, vagy nem bölcsi?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy január-február körül vissza tudok menni a munkahelyemre felállásban. Most lesz 8 hónapos a baba. Heti 2 napot kellett volna menni, addig apukájával lett volna itthon.

Viszont megszűnik a cég. Apuka is ott dolgozik, neki is váltani kell. Az új munkahely 7-17 óráig van fixen.

Én GYED-en vagyok, ami elég karcsú. Nyilván ezért szerettem volna visszamenni.

Most adódott egy lehetőség. 1 éves korától el tudnék menni dolgozni egy helyre. Heti 4 nap, 8 óra. Mellette online oktatás. A baba mehetne bölcsibe.

Most kijövünk a havi bevételből, de félretenni már nem tudunk.

És nagyon úgy néz ki, hogy a gazdasági helyzet se lesz jobb mostanában, minden drágul.

Nyilván anyagilag jó lenne elvállalni, hosszú távú lehetőség.

De nem tudom, a pici hogyan viselné, milyen hatással lenne rá, ha Heti 4 napot bölcsiben töltene?


2023. jan. 13. 10:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, apuka vagy nagymama 🤦

Olyan szintu iden ,lehet a covid elzartsag miatt nem tudom, a mehbetegedes kozossegbe, hogy kb forgoban vannak a gyerekek. Ilyen ev ,nem nagyon volt. Takony, covid, rsv, influenza, kez lab szaj. Minden van. 2-3 napokat megy az en kis ovisom. Nem lesz eleg idenre kb a tappenzes napok szama utana. Ilyen kicsi mellett 8 ora+otthon online munka felejtos. Sajnos ez van :( csak olyan helyre szabad menni, ahol barmikor tudnak a kollegak helyettesiteni, kulonben kozutalat targya lesz az ember.

2023. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg nem lenne jó, nem bírnám.

Most azon agyalok, hogy szeptember körül megy bölcsibe, addigra majdnem másfél lesz. Max nem megyek vissza dolgozni (magán bölcsi), aztán akkor az első hónapokban otthon tudok lenni vele, ha beteg lesz.

Aztán jövő év elején keresek valamit.

2023. jan. 14. 16:46
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
A 1,5 éves kor ideális a bölcsi kezdésre, szerintem az gyerekbaratabb megoldás, ha nem letszukseg az a pénz amiért visszamennel.
2023. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Pont este matekoltunk a férjemmel. Ő februárban megy új helyre. Meg mellette tud maszekolni, ha minden jól megy. Úgy azért kijövünk simán. Persze, jól jönne a plusz pénz, de nem minden áron. Fontosabb, hogy a kicsivel legyek.

Arról nem is beszélve, hogy van egy iskolás is. Nyáron neki is jobb, ha nem táborról táborra verődik, hanem itthon vagyok, aztán hárman tudunk programokat csinálni.

2023. jan. 15. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!