Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munka, vagy GYED? Bölcsi,...

Munka, vagy GYED? Bölcsi, vagy nem bölcsi?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy január-február körül vissza tudok menni a munkahelyemre felállásban. Most lesz 8 hónapos a baba. Heti 2 napot kellett volna menni, addig apukájával lett volna itthon.

Viszont megszűnik a cég. Apuka is ott dolgozik, neki is váltani kell. Az új munkahely 7-17 óráig van fixen.

Én GYED-en vagyok, ami elég karcsú. Nyilván ezért szerettem volna visszamenni.

Most adódott egy lehetőség. 1 éves korától el tudnék menni dolgozni egy helyre. Heti 4 nap, 8 óra. Mellette online oktatás. A baba mehetne bölcsibe.

Most kijövünk a havi bevételből, de félretenni már nem tudunk.

És nagyon úgy néz ki, hogy a gazdasági helyzet se lesz jobb mostanában, minden drágul.

Nyilván anyagilag jó lenne elvállalni, hosszú távú lehetőség.

De nem tudom, a pici hogyan viselné, milyen hatással lenne rá, ha Heti 4 napot bölcsiben töltene?


2023. jan. 13. 10:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Te látod. Megpróbálod és legrosszabb esetben vissza tudsz menni gyedre. Van ismerősöm akinek ennyi idősen ment gyereke bölcsibe, simán bírta. De van olyan is, akinek kétévesen sem nagyon sikerült beszoktatni, és borzasztóan szívnak emiatt. Ahogy már feljött, sok országban ez általános, és nincs gond, egy próbát megér ha úgy érzitek.


(Vicces amikor Európa mentálisan egyik leginkább rottyon lévő országának lakossága fikázza a nyugati társadalmakat...)


Nagyon könnyen el lehet mondani hogy a gyed nem kevés, de jelenleg recesszió felé száguldunk és durva inflációt prognosztizálnak az évre. Szóval lehet hogy a "nem kevés" gyedből nyárra igen cska "kva kevés" lesz.

2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A GYED kb.80 ezer Ft. Szóval arra nem lehet alapozni. Ezért is akartam a régi helyemre visszamenni 2 napra, úgy a kettő együtt lett volna 200 ezer. Az teljesen jó lett volna.

Az a baj a munkával, hogy tanulmányi szerződéssel kötik, 5 évre. Szóval nem úgy van, hogy én fél év múlva meggondolom magam.

Viszont az oktatás, és a gyakorlat nagyon jó lehetőség, hosszú távú munkalehetőség.

Viszont 1 évesen még olyan pici.

A nagylányom annak idején 1,5 évesen ment, de akkor muszáj volt, mert az apja elhagyott minket, egyedül meg nem jöttem ki anyagilag.

Nyilván a férjem fizetésével, a Gyeddel, a családi pótlékokkal, a nagyra kapok egy kevés gyerektartást, ezekkel kijövünk. Csak félek attól is, hogy esetleg még rosszabb lesz a gazdasági helyzet. Már így is minden drágul, egyszerűen az ember nem tud bevásárolni 10 ezer alatt. Pedig nem vagyunk olyanok, hogy szórjuk a pénzt, mindig megnézzük, mit veszünk, de még így is érezni lehet a drágulást.

2023. jan. 13. 12:30
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szeretnék állást foglalni, azt is megértem aki nem szeretné beadni és azt is aki igen.


Viszont azért elmesélem, a fiam ezen a héten kezdte a bölcsibe szoktatást. Decemberben múlt másfél éves.

Jókedvűen megy, jókat eszik ott, kokettál a gondozókkal, nevet, és itthon is egész délután pörög, gagyog, egyértelműen látszik rajta hogy élvezi. Azzal sincs gondja hogy ott hagyom. Mondjuk ő az a típus aki hozza a cipőjét hogy menjünk már el itthonról valamerre és simán elmegy mamákkal is csavarogni.

Van viszont egy kisfiú a csoportban, akit még nem láttam nem sírni... A szívem szakad érte, csak hajtogatja hogy elment, elment (anyukája). Pedig ő már nem is beszokós.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy minden gyerek másmilyen. Van akinek jót tesz, igényli a társaságot, az új ingereket, van aki kevésbé vagy egyáltalán nem. Ezért nagyon nehéz véleményt mondani ebben a kérdésben és nem is hozhat más döntést, csak a szülők.

2023. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nem lenne az a milliós fizetés, ami elcsábítana a gyerekem mellől míg ilyen kicsi.


Én 100ezer gyedet kapok. Nem sokkal több mibt a tied. Férjem december eleje óta munkanélküli. Csak az itthoni "fusi" munkái vannak, nagyon durván 150ezer amit keresett decemberben.

Én most intézem a bölcsit. Szeptemberre.... a szülinapjáig vele maradok. Nem lenne az az isten, hogy ne.


Összehúztuk a nadrágszíjat nem kicsit. Félretenni semmit nem tudunk. De lesz még bőven időm dolgozni, lesz még bőven ideje a gyereknek közösségbe menni.

Férjem februárral kezd új munkát.

2023. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%
A kicsik általában jól viselik a bölcsit, egy ami nagyon megnehezíti a szoptatás, ha semmi más vigasztaló lehetőség nincs csak a cici az nagyon nagy baj.
2023. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon megosztó ez a téma, nem hinném hogy nagy segítség lehetnek az itt kapott válaszok, mert mindenki nagyon szélsőségesen gondolkozik erről.

Én pl egyáltalán nem vagyok bölcsi ellenes, a fiam 2 éves korában menni fog családi bölcsődébe heti 2 napot úgyis, hogy én még nem megyek vissza dolgozni. De róla tudom hogy ő olyan típus, ha játszóházba megyünk amint beteszi a lábát már rohan játszani és el is felejti kb hogy ott vagyok :D

Egy ismerősöm a másfél éves gyereket íratta be heti 3 napra, ott a kislány nagyon szereti a bölcsit, és nagyon jót tett neki.

Ha úgy gondolod hogy a te gyereked rosszul viselné akkor egyértelmű a döntés. Ha beíratod, és nem érzi ott jól magát, akkor pedig bármikor kiveheted és lehetsz otthon vele gyeden. Nem végleges ez a döntés. Meg lehet próbálni, és útközben mondhatod hogy mégsem jó így.

2023. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Még csak most lesz 8 hónapos. Így nehéz megmondani, hogy 1 évesen mennyire lesz szociális, mennyire érezné jól magát abban a környezetben. Most mindenkivel jól elvan, mindenkire mosolyog, bárki felveheti. Na de még ez változhat 4 hónap alatt.

A munka meg kötött, nem úgy van, hogy ha nem megy, csak felmondok és kész. :/

2023. jan. 13. 14:46
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Értem. Akkor én ezt így elengedném ha ebben a helyzetben lennék. Ha ennyivel korábban kell döntened és nem lenne egyszerű visszalépni, akkor én nem vállalnám a helyedben.

#16 vagyok

2023. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyjából a babám 1 éves koráig éreztem azt, hogy minden percemet vele akarom tölteni (vagyis inkább hogy minden percét látni akarom, ahogy először kúszik, mászik, feláll, beteszi a kockát a dobozba stb.) Mivel anyagilag nem probléma és szívesen vagyok itthon vele, nem mentem vissza dolgozni utána sem, de ha kellett volna, már nem éltem volna meg nagy veszteségnek. Mondjuk akkortájt éppen lecsengett a szeparációs szorongás aktuális hulláma. 15 hósan megint nehéz lett volna, akkor folyamatosan a sarkamban volt.
2023. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%
Azzal is számolj, hogy mi van ha a gyerek kéthetente beteg lesz. Márpedig a közösségbe kerülés az a legtöbb esetben sajnos ilyen. Plusz napi 8 óra munka mellett otthon online még oktatások? Ki lesz a gyerekkel? Ki végzi a házimunkát, ki fog főzni, boltba járni?
2023. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!