Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munka, vagy GYED? Bölcsi,...

Munka, vagy GYED? Bölcsi, vagy nem bölcsi?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy január-február körül vissza tudok menni a munkahelyemre felállásban. Most lesz 8 hónapos a baba. Heti 2 napot kellett volna menni, addig apukájával lett volna itthon.

Viszont megszűnik a cég. Apuka is ott dolgozik, neki is váltani kell. Az új munkahely 7-17 óráig van fixen.

Én GYED-en vagyok, ami elég karcsú. Nyilván ezért szerettem volna visszamenni.

Most adódott egy lehetőség. 1 éves korától el tudnék menni dolgozni egy helyre. Heti 4 nap, 8 óra. Mellette online oktatás. A baba mehetne bölcsibe.

Most kijövünk a havi bevételből, de félretenni már nem tudunk.

És nagyon úgy néz ki, hogy a gazdasági helyzet se lesz jobb mostanában, minden drágul.

Nyilván anyagilag jó lenne elvállalni, hosszú távú lehetőség.

De nem tudom, a pici hogyan viselné, milyen hatással lenne rá, ha Heti 4 napot bölcsiben töltene?


2023. jan. 13. 10:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Te tudhatod, ez olyan lehetőség-e, ami ilyen "most vagy soha" jellegű és bánnád ha nem élsz vele, vagy sem.

Az, hogy a gyerekre milyen hatással van a bölcsi... Az én lányom is 1 évesen kezdte, akkor mentem vissza dolgozni, neki határozottan jót tett. Ő is élvezte, nekünk családilag is jó volt így, szóval jó döntés volt. De gyereke válogatja, a te babád te ismered. Ugyanakkor azt is nyilván tudod, hogy Magyarország elég spéci ebből a szempontból, elég sok más országban nemhogy 1 évesen, de 3-4 hónaposan már mennek közösségbe a picik, és nem tűnik úgy, hogy pl a Hollandok vagy a Franciák olyan rettentően lelki sérültek lennének emiatt.

2023. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

Hat utolso, de. A franciak nem normalisak, meg lehet nezni a csaladi barati kapcsolatokat ott. Katasztrofa.

Kedves Kerdezo, a gyereked egyszer egy-ket eves. Dolgozni dolgozhatsz utana 65 eves korig. Ha nem a kenyerre kell, hanem csak h felretegyel, en nem mennek. 24 hónapos korig nem adnam be a gyereket. Lemaradsz az elso szavakrol is. Meg lehet ott tanul majd meg menni is. Es azt sem latod. En nem tennem.

2023. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A munka olyan, ami "most vagy soha".

Ha kihagyom a lehetőséget, akkor valószínűleg bánni fogom.

De azt is bánnám, ha lemaradnék a fiam fejlődéséről.

Szóval nem könnyű. Szerintem életemben nem voltam még ilyen nehéz helyzetben.

Próbálok tapasztalatokat gyűjteni, beszéltem erről barátnőmmel is, de egyszerűen nem jutok előrébb.

2023. jan. 13. 11:44
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Mindkét lányom bolt bölcsis.

Én 2 feltételt adtam magamnak hogy mikor mehetnek bölcsibe.

1. Járjon stabilan

Láttam bent pár kicsit. Vagy a többi között kúszott mászott ami nekem nem tűnt biztonságosnak vagy bent volt a járókában.

2. Egyén igyon evőeszközzel önállóan.


Mindketten másfél éves korukra stabilan jártak és ettek önállóan. Nem bántam meg hogy se hamarabb se később nem mentek.

A kicsi most is bölcsis még. Én itthonról dolgozom így amikor végzek megyek is érte.

2023. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
A bölcsi egy nagyon hasznos és jó dolog a gyereknek. Csak a dolgozni nem szerető szülők állítják be rossz dolognak. Vállald el a munkát.
2023. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%

Az enyém pont egy évesen ment bölcsibe, szintén azért mert visszamentem dolgozni. Nem volt semmi gond, simán beszokott, mondjuk én eleinte csak 4-6 órában dolgoztam, de ha most ezt a helyzetet nem engedheted meg magadnak, szerintem nem tragédia.

Járni és evőeszközzel enni simán megtanult bent, eszembe se jutott hogy erre várjak. Valóban most az egyszer 1-2 éves a gyereked, de nem örökbe adod, hanem bölcsibe, ott az egész délután és hétvégék, hogy együtt legyetek.

2023. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%
A bölcsi egy szükséges rossz. A GYED meg nem annyira rémes összeg, mmint a GYES. Másfél-két éves kora előtt biztos nem mentem volna dolgozni, hacsak nem a miniszterelnök fizetését ajánlják, de akkor meg a férjem itthonmaradhatott volna óvodáig helyettem.
2023. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

Huh....


Én nem vagyok munkakerülő, 10 évet dolgoztam gyerek előtt, sokszor két munkahelyen, és így mondom azt, hogy nem adnám be. Azért egy 8 hónaposnak szerintem brutál sok napi 9-10 órát távol lenni a szüleitől, az anyjától, kb. nem is találkoztok munkanapokon.


Nyilván más országban meg beadják 3 hónaposan, de nem hiszem, hogy azért, mert máshol így van, ez a követendő példa.


Persze, a másik oldalt is megértem, mert nekem sem lesz hova visszamennem és szoktam is aggódni emiatt, de el sem tudtam volna képzelni, hogy ilyen picinek beadjam a fiam. Inkább meghúznám a nadrágszijat.

2023. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem rémes összeg a GYED, valóban, de aki mondjuk 450hez szokott hozzá és helyette kap 210-et, annak azért ezt nehéz lenyelni.


Én ugye 1 évesen adtam be a fiam, de mostanában sok 6 hónapos kisgyereket is látok a bölcsinkbe, szóval nem egyedi jelenség, hogy az anyuka hamar visszamegy dologzni. Nálunk is munkahelyen hárman mentünk szülni egyszerre, mindenki dolgozott már legkésőbb a gyerek másfél éves koráig. Nem azért mondom hogy ez jó dolog, hanem csak hogy nem vagy egyedül ezzel.

2023. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

En is ugy vagyok vele, ha nem letszukseglet a munka, csak felretenni kellene belole, akkor maradnek otthon 2 eves koraig.

Egyszer pici, munkad meg meg lehet jobb is, meg van 30-40 eved dolgozni es munkat keresni.

Pont ez a kor, amikor elkezd jarni, beszelni, nyilik a vilag fele, es mindezt nem te fogod eloszor latni hanem egy idegen no.


Nekem meg fontos volt, hogy idot toltsek vele ekkor, nem ugy teltek a napjaink, hogy en otthon fozok delelott utana o orakat alszik stb.

Mi minden napra csinaltunk programot, babaklub, babauszas, jatszohaz, babas baratnok. Babakocsiban aludt delutan en akozben kaveztam vagy nezelodtem, jo idoben 2-3 orakat setaltam vele mig aludt, ultem a parkban olvastam. Keso delutan mentunk haza otthoni jatekra, fozes stb.

Nagyon jo erzessel gondolok vissza ezekre az idokre, es ez mar sosem jon vissza, hisz 3 evesen ment ovodaba.


Nekem fontosabb volt ez mint egy hatszazadik uj farmer vagy kulfoldi nyaralas.

2023. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!