Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet, hogy egyes babákat...

Hogy lehet, hogy egyes babákat ágyba tesznek és alszanak, másokat pedig altatgatni kell?

Figyelt kérdés
Mitől függ? Szerintem senki sem cipelgeti őket feleslegesen, főleg már 7 kiló felett.
2010. szept. 28. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
a fiam 11 hónapos koráig egyedül aludt el.addig cicizett.a cicin elálmosodott,beraktam a kiságyba még ébren és elaludt.aztán már nem volt cici.egy darabig működött a melléfekvés és alvás tettetés, de beteg lett,nem kapott az orrán levegőt,nem tudta az ujját szopni,nem tudott így elaludni.Azóta úgy álmosodik el, hogy az ölemben megissza a tejitalt,ráfektetem a térdemre,a bal karom a feje alatt van, a jobb a popó alatt,és mozgatom a lábam.Így olyan,mintha ringatnám, de nem kell cipelnem.Két percnél nem telik el több és el is álmosodik, berakom a kiságyba,és elalszik egyedül.én nem bánom, mert amíg cicin álmosodott el, csak én tudtam lefektetni, azóta az apja is.
2010. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nálunk az első perctől magától alszik el.szerintem is gyerek függő a dolog,bár a szülő is ronthat rajta sajnos sokat.nekem szerencsém is volt a fiammal,mert ő nem szerette ha ringatják,imádott hason aludni,igy a babakocsiban alvást sem szerette.kényelmesség,meleggé tettem a kiságyát,volt hogy meleg plédbe bugyoláltam bele,hogy biztonságba érezze magát.ma 20 hónapos és a mai napig egyedül alszik el.a kiságyába.
2010. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
az enyémet sem kellett altatni, sőt, ha voltunk valahol és nem tudott nyugodt körülmények között aludni és ringatnom kellett, elég nehezen aludt el. Nem tudom, hogy tanítás, szoktatás kérdése-e, azt sem tudom, én mit csináltam jól, hogy a fiam alszik. Egyszerűern úgy cselekedtem, ahogy éreztem. Ösztönösen: ha elfáradt a kezem, letettem, melléfeküdtem, beszélgettünk, ha letettem és nem akart aludni, újra felvettem, játszottunk még kicsit, majd újra letettem, a szobában nappal is besötétítek és ha fáradt de nem bír elaludni, zenét kapcsolok neki. De zene nélkül is ügyesen elalszik. A férjem brutálisan nyugodt, kiegyensúlyozott pasas, talán rá hasonlít a kicsi:)
2010. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Annyira büszke voltam a gyerekemre, hogy születésétől soha nem kellett altatni. Letettem, aludt. Aztán 6 hónaposan valami megváltozott. Most sem panaszkodhatom egyáltalán, de most nap közben úgy alszik el, hogy mellé fekszem párnával, ő belebújik a cumijával a párnám oldalába, és közben a hajamat kaparássza (ma reggel feltettem egy hajpántot, mert már eléggé fáj, ahogy ráncigálja, de addig nyűglődött, amíg le nem vettem). Este pedig az apja hajol be hozzá a kiságyába, hogy az arcát kaparászhassa a kicsi.

Na ezt azért írtam le, mert hiába aludt ő, mint a kisangyal fél évig, utána valahogy elfelejtette. Biztos a foga miatt kell a plusz "nyugtató".

2010. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Andora@ válasza:
Nekem most 7 honapos a kislanyom, es o sem alszik el egyedul, eloszor kocsiban, olben, cicin altattam, de mostmar nalunk is a mellefekvos modszer jon be. Lefekszem melle megszoptatom, utana cumi a szajaba, utogetem a popsijat es 10-15 perc alatt alszik is mar. Szerintem szoktatas kerdese az egesz. Es apukajanak is ugyanigy elalszik.
2010. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hós lesz,és őt is cipelem még.Próbáltam korábban leszoktatni,de én nembírtam hallgatni hogy sír,így nemjártam sikerrel.A melléfekvős módszert is próbáltam,de ő is elmegy mellőlem,fellál mellettem,így nemtudom mit tehetnék.Egy darabig még cipelem.Bízok abban hogy rájön hogy nemkényelmes neki a cipelgetés vagy nemtudom.
2010. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves sorstársaim!Örülök, hogy nem vagyok egyedül!8 hós a fiam, csak ringatva alszik el.Már több, mint 8,5 kg.Este melléfekszem, és 2 óra után, miután kb. 1000xfelállt, mászott, ugrált, csipkedett, elalszik,de napközben csak ringatva.Babakocsiban sem alszik, van, hogy az utcán ki kell vegyük.Így kenguruval és babakocsival megyünk sétálni...Éjszaka sem aludhat egyedül,mert álmában feláll, mászik, elindul, és beüti a fejét.Ja, és egész éjjel szopik.Válaszolva a kérdésre, nem tudom,miért van így-van egy nagyobb lányunk is, ő simán elaludt ringatás nélkül.Biztos egyszer majd a fiam is el fog aludni magától.Nincs mit tenni, türelmesen kivárom, vannak jó és rossz napok(ma épp rossz van),örülök, hogy vidám, eleven, egészséges.
2010. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8:21-es vagyok. Az utánamszóló plussz nyugtatójáról jutott eszembe, hogy a kicsi fiamnak az ágyában van egy mézesbödönös plüss medve, katicával a mézesbödönön és méhecskével a fülén. Az én babám azokat szokta birizgálni elalvás előtt. Vagy van, hogy csak a macit nézegeti (úgy van odafektetve mellé, hogy épp szembenéznek egymással.)
2010. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!