Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet, hogy egyes babákat...

Hogy lehet, hogy egyes babákat ágyba tesznek és alszanak, másokat pedig altatgatni kell?

Figyelt kérdés
Mitől függ? Szerintem senki sem cipelgeti őket feleslegesen, főleg már 7 kiló felett.
2010. szept. 28. 22:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Mitól van az hogy egyik felnőtt rosszul alszik, a másik meg jól?

van akinek kevés is elég, másnak sok is kevés.

A babák nem gépek, egyik ilyen, a másik olyan, ugynúgy mint a felnőttek.


Ezért se értem miért véárják el ababáktól ,hogy könyv szerint viselkedjenek.

2010. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A babák is "emberek", csak még kicsik. Tehát nem gépek, hogy egyformán működjenek. :) Az enyém sosem volt az a fajta ,akit ágyba tettünk és aludt. (Ringatni, rázni kellett, egy éves kora után pedig melléfeküdni, és megvárni mig elalszik). A testvéremék viszont "csak" ágyba teszik a kedvenc plédjével együtt, és alszik. (ők mázlistábbak voltak) :)
2010. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én is kézben sétálgatok vele, csak így alszik el, 8 hós már és kezd fájni az alkarom, csuklóm, könyököm, kicsit félek, hogy mi lesz így. Apa mindig dolgozik, nem tud segteni az altatásoknál.
2010. szept. 28. 22:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Elárulom neked a mi titkunkat :) Mi rendszeresítettünk egy használt babakocsit bentre a lakásba, és egy éves koráig (kb. fél éves korától) abban ringattuk el, és mikor elaludt, áttettük a kiságyába. Amúgy az én karom is leszakadt volna, a mi lányunk is nagyobb súlyú.
2010. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én "megtanítottam" máshogy elaludni, még amikor kisebb súlyú volt. Melléfeküdtem, és úgy tettem, mint aki alszik. Bevált, egyetlen könnycsepp nélkül.
2010. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de nálunk sokszor nem alszik el a babakocsiban sem, sokszor az utcán is cipelem, mert elkezd sírni, ha álmos. Akkor még cifrább, az egyik kezem azért fáj, mert őt viszem, a másik meg azért, mert a babakocsit próbálom egyenesen tolni. Levegőzni persze kell.
2010. szept. 28. 23:07
 7/18 A kérdező kommentje:
23:05, de jó neked. Az én babám annyira nyüzsgős, én is gondoltam már erre, de azonnal elmászna mellőlem. Pedig valamit muszáj lesz kitalálni, vagy fájdalomcsillapítón fogok élni.
2010. szept. 28. 23:08
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

úgy gondolom, hogy a babák nem tudnak elaludni maguktól, meg kell tanítani őket. (erről nem is egy könyvet olvastam)

ha babakocsiban, karban ringatjuk őket, cicivel, cumisüveggel segítjük az elalvásukat, hosszú távon kiszúrhatunk magunkkal mert azt tanítjuk, eszközzel tudjanak csak elaludni. nálunk is ilyen gondok voltak mikor megúntam és elkezdtem bújni a könyveket.


végül azt csináltuk mi is, hogy mellé feküdtünk, úgy tettünk mint ha aludnánk, közben hagytuk, hogy forgolódjon, felüljön, körülnézzen, ha sírt, felkeltem, magamhoz szorítottam és tovább "aludtam".

1 hónap alatt megtanult magától elaludni, most 10 perc egy altatás (ami ráadásul kényelmes pihenés), éjjel ha felkel, magától visszaalszik.


nagyon ajánlom ezt a módszert, az első pár nap húzós de hosszútávon megéri kitartónak lenni :)

2010. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, valahogy nekünk is így ment, mint a kedves utolsónak :-) 8 hónaposan még cipeltem a babámat:-( Majd leszakadt a karom. Mindenki azt mondta a családban, hogy jól elrontottam, bezzeg az XY csak beteszi a kiságyba, és egyedül elaszik a babája, meg hogy hagyta sírni, stb... Én nem tudtam sírni hagyni... Azután Apa elkezdte, hogy mindig melléfeküdt esténként, a fiam is pörgött-forgott ezerrel, majd elfáradt, és egy idő után elaludt. Először kb. 3/4 óráig tartott, végül már ment 10 perc alatt is. Azután már nálam sem igényelte a ringatást, mert sokkal jobb volt neki a nagyágyon hemperegni, mint a karomban feszengeni, ahogy nyomtam a kis fejét vagy a nyakát. Most 10 hónapos majdnem, és egyedül elalszik a kiságyban egy hang nélkül. Nem találtam nyitott fülekre annak idején, de én még most is azt mondom, maguktól eljutnak a babák arra a szintre, hogy el tudjanak aludni ringatás és egyéb praktikák nélkül. Én így tettem, mert nem hagytam volna soha, hogy egyedül sírjon a kiságyban, és úgy tanuljon meg elaludni. Minden jót Nektek!
2010. szept. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Ja, és ezzel a melléfekvős módszerrel már korábban is próbálkoztunk, amikor 5 hónapos volt a kisfiam. Nem volt hosszútávú eredménye. Újból csak igényelte, hogy emljem fel, hiába voltunk kitartóak. Most pár nap alatt megszokta, és szerintem vannak annyira okosak a babák, hogy tényleg "be is látják", pontosabban inkább érzik, hogy esetleg kényelmesebb ágyban fekve elaludni, minthogy lógjon keze-lába. Nyáron meg jól összeizzadtunk a 30 fokos lakásban, a lepedő pedig kellemesen hűvös is volt. Sok sikert Nektek!
2010. szept. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!