Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a hozzátáplálásos...

Mi ez a hozzátáplálásos mizéria mostanában? Miért nem ehetnek a babák semmit, egy kis gyümölcsöt leszámítva? Túlzott elővigyázatosság?

Figyelt kérdés

Én 58 éves vagyok, van 4 felnőtt gyermekem. Mikor ők voltak kicsik, senki nem foglalkozott ennyit a hozzátáplálás kérdésével, pedig akkor is volt védőnő, meg gyerekorvos. Ha valakinek nem volt teje, akkor tehéntejet adott a babának, de fél éves kor körül a legtöbb gyerek amúgy is kapott tejet. A hozzátáplálás megkezdésekor is a burgonyapürébe pl. kevertünk egy kis vajat. Vagy az almába kis házi készítésű kekszet, összetörve. Vagy pár hónaposan tejbegrízt, tejberizst ettek vacsorára. Akkoiban minden ismerősöm így csinálta.

Mind a négy gyerekem tökéletesen egészséges, soha nem volt semmi bajuk, nem allergiásak semmire, jó evők. Fél éves az egyik kisunokám, mondja a lányom, hogy semmit nem szabad már adni a babáknak. Miért? Ha annyira káros lenne, már kihalt volna föld lakossága, mert régen senki nem csinálta úgy, ahogy manapság.


2010. szept. 26. 15:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
66%

15:52-es vagyok,amint gondoltam,jol le lettem pontozva,a velemenyem miatt,de sebaj,ezt az olyan "nagyokos"es naiv anyukak teszik,akik 2-3 eves korukig szoptatjak a gyerekeiket (valoszinu mert valamit karpotolni akarnak)aztan a kovetkezo kerdest teszik fel ezen az oldalon "Onzo vagyok,ha a 25 honapos babamat le akarom szoktatni a napi 3-rol,2 szopira?","Vajon meg fog utalni a gyerekem?" "Elkepzelheto,hogy mar nem szeret?"Kesz rohej az egesz.Ezzel is csak dicsekedni akrnak,hogy ok milyen sokaig szoptatnak,es milyen tok jo anyak,ok a legjobbak,es mindent tudnak az interneten olvastak,kesz csoda,hogy egesz nap van idejuk a gyerekre is, a hazimunkara is,es napi 8 oraban internetezni is,na ok az igazi csodaanyuk,aztan osztjak itt az eszt: ezt lehet adni a gyereknek,azt mar nem lehet,mert glutent tartalmaz,mert botulizmust okoz,mert tojast tartalmaz.Ugyan mar,csak az "intelligenciajukat"fitogtatjak.Biztosan nem tomi egy anya sem a gyereket-meg az ilyen "tudatlanok" sem,mint en- pukkadasig,ha viszont kostoltatsz vele barmit is 7-8 honaposan,akar egy pici falatkat is,biztosan nem lesz tole semmi baja.De ok mar riogatnak:"adj neki nyugodtan,ha azt akarod,hogy tulsulyos legyen a gyereked...ha azt akarod,hogy beteg legyen...ha azt akarod,hogy rosszak legyenek a fogai..."stb.Ez mar undorito,miert csak az jo,ahogyan ok csinaljak?Ezek szerint mas "hetkoznapi"ember bunko gyerekeket nevel,mert nem ismeri a bio majkremet,a bio virslit,a bio sargarepat,es a bio wcpapirt,na meg a sok homeopatias bogyokat.

...csak ennyit akartam meg hozzafuzni,amugy az pontoz le,akit felduhit 1-1 valasz,es mint tudjuk az igazsag eleg duhito tud lenni sokszor.

2010. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre egységes a válasz: globalizáció és erős lobbi sok pénzzel a háttérben.

A naivak pedig hisznek feltétlenül az okos tudósoknak holott számtalanszor bebizonysosdott hogy őket is valaki hátúlról támogatja hogy azt mondják ami valakinek az érdeke. Ez a világ márcsak így működik.

Ez csak egy általánosítás. Nem biztos hogy helyes de akkor is úgy érzem manipulációk áldozatai vagyunk. Van aki mindent elhisz és van aki megkérdpjelezi én nem fetétenül a másodikat nevezném butábbaknak.

2010. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy más is így látja legalább nem vagyok egyedül a buták táborában!!! Pedig majdnem rosszul esett, és felmérgelt, amit írtak pár válasszal visszább, de Te megtudtad fogalmazni azt mit nekem nem sikerült! Köszönöm.

És a Te válaszodban minden benne volt azzal kapcsolatban hogy mennyire okosak a tudósok!

2010. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!