Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a hozzátáplálásos...

Mi ez a hozzátáplálásos mizéria mostanában? Miért nem ehetnek a babák semmit, egy kis gyümölcsöt leszámítva? Túlzott elővigyázatosság?

Figyelt kérdés

Én 58 éves vagyok, van 4 felnőtt gyermekem. Mikor ők voltak kicsik, senki nem foglalkozott ennyit a hozzátáplálás kérdésével, pedig akkor is volt védőnő, meg gyerekorvos. Ha valakinek nem volt teje, akkor tehéntejet adott a babának, de fél éves kor körül a legtöbb gyerek amúgy is kapott tejet. A hozzátáplálás megkezdésekor is a burgonyapürébe pl. kevertünk egy kis vajat. Vagy az almába kis házi készítésű kekszet, összetörve. Vagy pár hónaposan tejbegrízt, tejberizst ettek vacsorára. Akkoiban minden ismerősöm így csinálta.

Mind a négy gyerekem tökéletesen egészséges, soha nem volt semmi bajuk, nem allergiásak semmire, jó evők. Fél éves az egyik kisunokám, mondja a lányom, hogy semmit nem szabad már adni a babáknak. Miért? Ha annyira káros lenne, már kihalt volna föld lakossága, mert régen senki nem csinálta úgy, ahogy manapság.


2010. szept. 26. 15:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%

Nem értem a kérdés ismétlésének okát. Az első három válaszban minden benne van.

Meg kell érteni, hogy a régi gyerekek másak voltak. A mai gyerekek sokszor attól is betegek lesznek, ha a tv-ben hideget meg szelet látnak.

De persze a vélemények eltérőek, ki így ki úgy nevel. A tudatlanabbja ma is tejet ad tápszer helyett, pedig akik azt mondják, hogy nem szabad, nem a kisujjukból szopták ki, hanem komoly kutatások, kísérletek állnak a háttérben.

2010. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%

Ez most nagyon divatba jött, a kizárólagos szoptatás fél éves korig, van, aki tényleg az egy évesét is szinte csak tejjel eteti. A barátnőm és én teljesen különböző elveket vallunk e téren, ő a divatosabb vonalat viszi (babaúszás, kendőben hordozás, kizárólagos szoptatás, 6 hónap után bio kaja, no hús), mégis az ő gyereke szokott beteg lenni, az én fiam lekopogom, de eddig egy napig volt taknyos.

Egyébként nem találom vészesnek ezt a dolgot, hiszen 8 hónaposan elvileg mehet nekik a túró, joghurt, tejföl, nem?

2010. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
31%
A tudatlanabbja adja a tejet a babának?! Akkor a túl okossai adják a tápszert vagy hogy gondoltad?!Nekem az ismerősöm diplomásan adja a tejet neki, akkor ő a kivétel, hogy erősítse a szabályt? Ez a kijelentés azért elég erős volt.
2010. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
bocs, utsó, milyen tejet adsz neki, bolti dobozosat? Vagy nem tudom, milyen "a" tej, a mostani boltban kaphatókat a kutyámnak nem önteném ki, semmi köze a tejhez.
2010. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Házi tejről beszélek, a bolti tejjel egyetértek veled, szerintem az életében nem látott tehenet.
2010. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
En nem kutattam es nezegettem az internetet mert ebbe bele lehet orulni hanem megkerdeztem egy szemelyt a vedonomet. O adott nekem egy tablazatot amibe szerepelnek a kajak es mikor mit lehet adni es kesz. Ezt kovettem. Hiaba jovok erre az oldalra mert itt mindenki mast ir, hiaba keresek ra keresobe mert minden masodik oldalon mas all. Ha a lanyod ebbe hisz es ez szerint szeretne etetni a babat akkor te mast nem tehetsz mint elfogadod es ne agyalj rajta es ne hasonlitgasd a multat a jelennel mert csak veszekedest fog szulni. Inkabb elvezd az unokat. :) Igy is egeszseges lesz es akkor is az lenne ha mast enne. Ezek a kutatasok sem 100-ban biztosak mert pl a gyerek akinek 5 honaposan adtak tehen tejet es alergias lett nem biztos, hogy nem lett volna az ha csak 1 evesen kapja. Ilyen a liszterzekenyseg is, nem lehet tudni mi lett volna ha csak kesobb vagy korabban kap lisztet. Persze probalkoznak meg altalanositanak es jobbnal jobb tanacsokkal ellatnak minket de a lenyeg, hogy mindenki azt csinalja ami neki a szimpatikusabb es amibe hisz.
2010. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Úgy gondoltam, ahogy írtam. Butaságnak is nevezhetjük. Vagy a kutatók,tudósok a buták?? Hmmmm...
2010. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor értem. El tudom képzelni, hogy valaki tehéntejet adjon a gyereknek, hiszen a tápszerek túlnyomó többségének is ez az alapja. Én nem merném, mert nagyon hangos az ezt ellenzők tábora, főleg tudományos kutatásokkal szokták alátámasztani. De mint tudjuk ha jól megfizetjük sok tudós meg tudná állapítani, hogy a föld lapos...

De ha mindenki a bocitejet adná, hogyan élnének meg a tápszergyártók? :)

2010. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem állok le vitázni, mert ezen órákat lehet, te úgy látod én így.


Az utolsóhoz, igen ez is igaz ha már feltalálták el is kell adniuk :)

2010. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Már semmi sem olyan, mint régen volt. Ezenkívül rengeteg kutatást folytattak ebben a témában és ezek eredményei nyomán folyamatosan változik az ételek bevezetésére javasolt életkor. Megállapították, hogy a tehéntej nehezen emészthető fehérjéket tartalmaz, amikkel a szervezetük nem tud mit kezdeni, tehát nem tápláló nekik. Régen a tejnek legalább a kalóriatartalma rendben volt, így a gyerek a tehéntejtől is hízott. Természetesen a gyerekek nagy részének ma sem lesz baja a tehéntejtől akár fél évesen sem, viszont egy kis százalékuknak gondot okozhat és egy nagyon kis százalékuk bele is halhat. Kicsi az esély nyilván arra, hogy gond lesz de alapvetően senki nem akarja elvinni a balhét. Én sem akartam, így inkább nem adtam tejet egy éves kor előtt. Egy évesen aztán kiderült, hogy allergiás rá. Egy hetet kórházban voltunk olyan rosszul lett egy fél deci tehéntejtől. Az orvos azt mondta, hogy szerencse, hogy csak ennyit kapott. Ha ugyanennyi tejet mondjuk 3 hónapos korában adok neki, nem élte volna túl. Szóval mi voltunk a sok-sok gyerekből a kivétel.
2010. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!