Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 10 hónapos...

Mit csináljak a 10 hónapos lányommal? Pokoliak az éjszakák, már nem bírom.

Figyelt kérdés
Éjjelente többször felébred, és kell több mint egy óra,minden egyes alkalommal, mire visszaaltatom. Mit csináljak vele? Ez megy hónapok óta minden éjjel!!!
2010. szept. 16. 22:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként most a Viburcol kúpon gondolkodom. Szerintetek kipróbáljam?
2010. szept. 16. 23:16
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze próbáld ki, aztán megírnád?
2010. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
33%
Hogy lehet ennyire bunkó a szomszéd? A gyerekorvossal nem beszéltél egyébként erről a problémáról?
2010. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%

Épp itt a kérdésekben olvastam, hogy valaki előre átment a szomszédhoz és valami olyasmit mondott, hogy "műtétje volt a gyereknek, így most nagy fájdalmai vannak, sokat sír majd, főleg éjjel..."

Hát érdekes megoldás, de talán a gyámügyet ki lehet küszöbölni.

Mi egy éves korában csináltuk, de nem tíz, hanem max 5 percenként mentem oda hozzá. Megsimogattam, mondtam, hogy most már "tente van". Negyedik éjjel már aludt hajnalig. Így is megébred 1-2x, de két korty víz általában elég hogy visszaaludjon. Nekem a szoptatásokat sikerült így kiküszöbölni éjjel, mert már nagyon ki voltam én is. 2,5 óránként ébredt pontosan, de volt hogy gyakrabban, rosszabb napokon óránként...

Szóval megérte. (Nekem van nagyobb gyerekem is, akivel irtó ideges és türelmetlen voltam már egész nap, így sokkal jobb, bár a teljesen nyugis éjjelek még odébb vannak...)


Kitartás! (Örökre nem marad így!)

2010. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább most Te legyél kettesben vele.

Amikor felébred mondd neki, hogy most alvásidő van, aludni kell, anya is alszi és tégy úgy, mintha aludnál.

Ha nem nyugszik meg úgy, hogy csak simogatod én magam mellé tenném és nem reagálnék arra amit tesz (játék stb.)Max. simogatás.

A sírni hagyás nem jön be minden gyereknél.

Nekem az első babánál már annyira belelovalta magát 1 perc után, hogy köhögött és öklendezett. Nem minden gyerek egyforma vérmérsékletű. A kisebbnek elég volt egy éjszaka 1 perc sírás - igaz akkor is a karomban -, mikor le akartam szoktatni az éjszakai szoptatásról, másnap már csak hüppögés volt harmadnap semmi. Arról nem is beszélve, hogy totál frusztrál, ha nem sikerül. Először ráveszed magad,hogy sírni hagyd a gyereket, mert ezzel az ő érdekét is szolgálod, aztán mégsem bírod ki, és aztán attól leszel feszült, hogy sírni is hagytad és még nem is sikerült elérned amit akartál.

2010. szept. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Apukaszáműzős vagyok.

Vannak babák,akik igenis igénylik a testközelséget,az anyaszagot.Mi sem bizonyítja jobban,hogy apánk,s a nagylányom is szorgalmas visszaaltatók,babaringatók-lennének,de nekik nem hajlandó visszaaludni a fiunk,de ha én a karomba veszem,legtöbbször azonnal megnyugszik,alvópózba vágja magát,s tehetem vissza a kiságyba.

Viszont éjféltájt megelégeli a kiságy magányát,szopik,s köztünk marad.Jót alszunk mindhárman.

De a kérdés ezen része már olyan téma,ami erősen megosztja az anyák,szülők társadalmát,nincs értelme feszegetni.Amire módod van,próbáld ki!

Sok sikert!

2010. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A Viburcol,mint a homeós bogyók,először felerősítheti a tünetet,de aztán akcióba lép:),ennek ellenére nekünk bevált!
2010. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!