Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok 1 vagy inkább 2...

Mit gondoltok 1 vagy inkább 2 gyerek?Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 2 éves kislányunk de nem tudjuk hogy legyen e kistesója.

Mit gondoltok?

Nemet és kort is írjatok légyszi!

28/N


2022. jan. 23. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Mi most várjuk az elsőt, de nem is szeretnénk többet. Nekünk ennyi fér bele.

Testvéremnek kettő van, annyit is szeretett volna, de azt mondja egy elég szerinte is, mert kettővel sokkal nehezebb szervezni, tervezni, intézni a betegségeket menedzselni stb.

Mindenki maga tudja eldönteni hogy neki mire van kapacitása.

2022. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk 2 van, ez a tökéletes.

Az egyke ismerőseim kb 80%a bánja, hogy nincs tesója.

Nekem 1 nővérem van, férjemnek 2 lánytestvére, így mindketten tudjuk milyen fontos a testvér.

Anyagilag a 3. baba már nem fért volna bele

2022. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk kettő van, tervezve is kettő volt és imádom ezt a felállást. Mindketten picik még, 2 éves a nagy 4 hónapos a pici.

Nekem egyáltalán nem nehezebb kettővel mint eggyel volt. Nehéz az volt, amikor szülők lettünk, ugye 0 gyerek után egy gyerek az naaaagyon nagy változas, nehéz. De hogy egy vagy két pici…az nekünk (eddig) nem igazán érződik nehezebbnek.


Harmadik nem lesz. Így kereknek érezzük az életünket.

2022. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nagy váltás volt az első gyerek születése után, aztán a második gyerek érkezése hasonló mértékben forgatta fel az életünket. Azt mondják, hogy a harmadik már kevésbé rázza fel a családot, de ezt nem fogjuk megtudni. Én imádom a két gyerekem, akartam őket, de tény, hogy az egyhez képest sokkal nehezebb kettővel csinálni a hétköznapokat. Most már a gyakorlatban is felezzük a feladatokat az apjukkal, aki előtte is segített. Akkor vállaljatok újabb babát, ha meg tudtok bírkózni a nehézségekkel is.
2022. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

“Az egyke ismerőseim kb 80%a bánja, hogy nincs tesója.”


Az enyémek meg nem bánják, hogy egykék, látván milyen ocsmány a testvéri kapcsolatok TÖBBSÉGE.

Akinek meg van, az azt kívánja bár egyke lenne.

2022. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem kistesót kell szülni, hanem még egy gyereket. Nekem is van és a francnak sem hiányzott. Inkább kaptam volna egy kutyát. Állandóan rajtam lógott, nekem kellett szórakoztatni és vigyázni rá, kísérgetni ide-oda és mivel ő volt a kisebb neki lehetett igaza. Mindig is gyűlöltem, felnőve már nem is tartjuk a kapcsolatot.


Csak akkor szülj másodikat, ha hajlandó vagy játszani vele és nem a másik gyerektől várod, hogy ingyen dadus és bohóc legyen.

2022. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

10 eve nem is beszéltünk a hugommal, es egész eletunkben soha nem volt jo kapcsolatunk.

O volt a minden otthon, mert o a kicsi. En meg a senki. Utaltam a helyzetet.


Nekem boven eleg egy, tokeletes.

2022. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk kettő van. 2 és fél év van köztük.

Fél éves a lányunk, 3 a fiunk.


Ha újrakezdhetnénk is ugyan így csinalnánk.


En mindig is azt vallottam, 1 gyerek nem gyerek.

Ferjemmel az első pillanattól 2t akartunk.

Anyagilag (egyenlőre) nem sokkal több. Kettőre meg simán van annyi időm fejenkét, amennyit igenyelnek.


Nekem 4 tesóm van, férjemnek 3. (Félreértés elkerülése végett, magyar, középosztálybeli család mindkettőnké, nem a putris kissebbség kategória, mert 5 gyerekről mindenkinek kb ez ugrik be)

Mi tesóimmal nagyon jó kapcsolatban vagyunk a mai napig. Ahogy férjem is. Viszont kettőnél többet nem akartunk, mert azt viszont tudjuk, hogy hiába volt meg mindenünk, anya nem tudott elég figyelmet szentelni fejenként nekünk.


Nalunk a két gyerek is imádja egymást


Ezt nektek kell tudni. Mérlegeljetek. Állitsatok fel érveket mellette és ellene, így hátha könnyebb lesz.

2022. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van tesóm és jó a kapcsolatunk, gyerekként is jól eljátszottunk, ahogy most a gyerekeink is. Az eleje baromi nehéz, főleg ha pici a korkülönbség. De utána, amikor már tudnak egymással mit kezdeni, akkor tök jó. Szerintem könnyebbség, hogy nem mindig tőlünk várják a szórakoztatást, megoldják egymás között.

Mivel nálunk kicsi a korkülönbség, a fejtörés főleg akkor jött, amikor a pici még pl. bölcsibe, a nagy oviba jár, én meg már dolgoztam. Vagy a pici oviba, a nagy suliba. Ez mindig logisztika, hogy ki kiért megy. De aztán beáll, illetve követik egymást és egy darabig egy helyre mennek mindketten. Ez mindig amolyan fellélegzés. Máson nem veszem észre, hogy komolyabb szervezést igényelne. :)

Harmadik nálunk sem lesz. Pici különbséggel jöttek a gyerekek, én úgy éreztem akkor, hogy kibabáztam magam. Most pedig már nem kezdeném előröl.

2022. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Nincs testvérem és számomra ez nagyon jó, viszont amikor az elsővel teherbe estem (nem tervezetten) már biztos volt, hogy neki lesz.

Kiskoromban jó lett volna, ha lett volna valaki akivel tudtam volna játszani, de amúgy tök jó, hogy soha nem kellett osztoznom semmin - jó nagy önző dög is lettem 😀


A gyerekeim amikor éppen nem ölik egymást akkor tök jól elvannak


35N

2022. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!