Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos gyerek tízóraija...

15 hónapos gyerek tízóraija jó így? Bővebben beljebb.

Figyelt kérdés

Reggelire csak tápszert eszik 200 ml-t.


Ma ezt ette tízóraira:

1 barack (kézzel eszi)

fél banán (kézzel eszi)

fél doboz natúr joghurt kanállal adtam neki

fél sonkás-vajas zsemle kézzel ette (a felvágottat nagyon szereti és a kenyérhéjat, zsemlét)


Nem túl sok féle ez?

Tízóraira nem csak gyümölcsöt kellene ennie?


A védőnőt kérdeztem erről, de nem sok értelmeset tudott róla mondani.


Ti mit adtok tízóraira?


2010. okt. 21. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrész ez enyém nem tízóraizik (ciczik, majd reggelizik 9 és délelőtt gyümölcsöt szokott eszegetni, vagy eszik az én regglimből

Pedig jó evő.


Másrészt szerintem ez a kaja mennyiség rengeteg.

Elég lenne joghurt vagy/és gyümölcs vagy csak szendvics.

2010. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

a védőnők már csak ilyenek félnek konfrontálódni.


én a joghurtba tennék zabpelyhet és abba karikáznám a banánt

-legyen rost is -


a zsemle jó valami zöldség hozzá?


nem kell csak gyümölcs főleg ha vékonyka a reggelije

de az étel legyen több elemből álló ahogy irtam legyen alma v. körte a szendvics mellé rajta v. metélőhagymával kevert vajkrém és úgy a felvágott

2010. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

ja és igen sok!


vagy joghurt +zabpehely + gyümölcs


vagy a szendvics.

2010. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok,de ha ezt mind megeszi akkor mikor ebédel?Az ebédet is megeszi?Mert az már nem jó ha nem eszik főtt kaját.Az én kislányom nagyon keveset reggelizik,de legalább a főtt ételt is megeszi.
2010. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem is nagyon sok. Nem hiszem, hogy ezek után ő ebédel. Ennek a fele is bőven elég. Nem kell neki ennyi féle reggelire.
2010. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok. Nálunk eddig mindig gyümölcs volt a tízórai valami gabonával és kész. Mostanában kezdenénk áttérni a reggli szokására: kenyér, zsömle valamivel, és az ebéd előrehozatalára, így a tízórai már szigorúan csak 160-180 ml körüli gyümölcs. Végülis a bölcsiben is csak ivólé a tízórai, mert 11:30-kor már ebéd van. Szóval ha nálatok az ebéd 3 körül van, akkor ok, ez a mennyiség, de akkor is elég csak az egyik féle. Én 15 hónaposan már így szeretném a napot:

felkelés után tejital v. tápszer vagy valami tej alapú 200 ml.

Reggeli velem normális kenyér, zsömle valamivel.

Tízórai már nem lesz, vagy ha igen, akkor max egy gyümölcs

Ebéd 12-13 körül

uzsi 5 körül, és majd később ha már normál vacsi is lesz, nemcsak a fürdés utáni tápszer, akkor az uzsi is előbbre jön. Meghát attól is függ, mikor kel reggel a gyerkőc.

2010. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez elég soknak tűnik. Ennyi tízórai után még tud ebédelni is? Kisfiam 16 hónapos, ő felkelés után szopizik,aztán 8-9 között reggelizik,szendvics,virsli, péksütemény, joghurt,krémtúró,főtt tojás, tojásrántotta,sajtos kenyér,májkrémes kenyér stb.Tízóraira nem eszik semmit, mert akkor nem tudna ebédelni. Ebéd 12-12:30 között,rendes főtt étel. Uzsonna 15-16 óra között általában gyümölcs vagy hasonlók mint amit reggelire kap, vacsora 19 óra körül tejpép,tejberizs,tejbedara néha főzelék. Elalvás előtt még szopizik.
2010. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!