Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesrol ha visszmegyek dolgozn...

Gyesrol ha visszmegyek dolgozni, de meggondolom magam, akkor visszmehetek ugyanugy gyesre v fel kell mondanom?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 00:38
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Munka mellett is kapod a GYES-t, GYED-et.

Nézz utána.

2021. júl. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként amire gondolsz kérdező, igen.
2021. júl. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen mi? Igen visszamehet vagy igen fel kell mondania?
2021. júl. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakítanod a fizetés nélküli szabadságod, ha vissza mész dolgozni, de mellette ugyanúgy jár a gyes. Ne felejtsd el, hogy ez nem úgy működik, hogy ma kitalálod, hogy te holnaptól dolgozol, hanem minimum 30 nappal korábban, írásban kell bejelentened a munkába állási szándékod. Plusz a bent levő szabadságok kivételével kell kezdened. Ha meggondolod magad, akkor újra igényelned kell a fizetesnelkulit, a munkáltató pedig meg kell hohy adja, tehát nem kell felmondani. Azt azért gondold át, hogy ha meggondolod magad, a munkáltató is meggondolhatja magát és a gyes lejárta után dönthet úgy, hogy neki iylen megbízhatatlan dolgozó nem kell
2021. júl. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 éves korig lehet gyermeknevelés céljából fizetésnelkuli szabira menni, amit köteles megadni a munkáltató.


DE ahogy fentebb is írták, nagyon nem jó ezt bejátszani, nyilván attól is függ, hogy az ember mennyire pótolható, milyen a munkaköre. Egy eladót könnyebb pótolni, mint egy felsővezetőt, ennek függvényében, lehet, hogy rugalmas a munkáltató.


Utana viszont kirughat.

2021. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem akarok pl visszamenni a volt munkahelyemre (nem is akartam) de nagyobb lakást akartunk venni és kellett három hónap munkaban töltött idő a lakashitelhez, mert a gyedemet nem fogadták el onmagaban. Nyilván ezt nem árultam el a munkáltatómnak, hogy "csak" emiatt szeretnék visszamenni. Nem tudtam, hogy vissza lehet menni fizetetlenre. Gondoltam felmondok, mert amúgy nekem van sok év tapasztalatom, középvezető vagyok és jó szakmám is van.

Most kb 4 hónapja vagyok szabin már. A lakáshitelt megkaptuk, költözünk, de a kisebbik gyerekem még csak másfél. Szerintem szépen visszakervenyezem magam akkor fizetetlen szabira. Bocsi kérdező, hogy idetorollkodtam magam. Régen én is feltettem ezt a kérdést de elküldtek a jó k. anyamba, hogy BIZTOS munkakerülő vagyok. Pedig nem, csak a régi helyemtol gyomoridegem van ha csak ragondolok, hogy oda vissza kell mennem.

2021. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os 3 év alatti gyermek gondozása céljából igényelt fiz nélküli szabit a munkaltato nem utasíthatja el.
2021. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper. Köszi szépen. És ott is 30nap van, mint amikor megszüntetjük?
2021. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!