Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlzottan ragaszkodik hozzám...

Túlzottan ragaszkodik hozzám a 3 éves unokaöcsém, van erre helyes megoldás?

Figyelt kérdés
- [ ] Azt tudni kell hogy születése óta sokat vigyázok rá, de egészen pici kora óta jobban ragaszkodik hozzám mint a szüleihez. Például, ha kivette tesóm a kezemből, egyből sírt torka szakadtából es alig lehetett megnyugtatni, volt hogy vissza kelett vegyem, mert egyszerűen sehogy nem tudták megnyugtatni. Ugyanez van most is, hétvégén nálam volt, és miest meglátta húgomat meg sógoromat egyből futott hozzám sírva hogy nem akar hazamenni. Felvettem és nyilván probáltam neki elmagyarázni, de csak sírt, aztán nyilván kivette az apja a kezemből és hazavitte. Szívem szakadt meg sírni látni, ahogy a kis arcán folytak a könnyek.. Szokták mondani húgomék hogy otthon is minden nap emleget, meg mondja hogy jönni akar hozzám. Látom rajtuk hogy ez zavarja őket, de nem tudom miért van ez. Idén kezdte el az ovit, azt hittem majd változni fog hogy közösségben lesz, de nem. Gondoltam arra hogy lehet elkényeztettem, azzal hogy mindent megveszek neki, de ugyanúgy húgom is mindent megvesz neki. Volt olyan is mikor kisebb volt, úgy 1 éves lehetett, hogy rám mondta az anya szót. Pár nappal ezelőtt elesett, és beütötte a térdét, elkezdett sírni, odarohantak hozza húgomék, és ott is azt mondta hogy én menjek oda. Akkor volt olyan is mikor hisztizett, azt mondta neki az apja hogy ha nem fejezi be nem fogja szeretni, erre azt válaszolta hogy ő engem szeret, nem az apját.. Bánthatják otthon vagy nem foglalkoznak vele? Még nincs gyerekem, szóval semmi tapasztalatom ebben. Nagyon szeretem, de kb a sírás kerülget ha sírni látom, annyira sajnálom. Azt még hozzáteszem (tudom csúnya ilyet írni), de nem tartom őket jó szülőnek, viszont azt tudom hogy szeretik.

tegnap 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez itt egy tobbtenyezos dolog.

A kisfiam is ezt csinalja, ha nem akar eljonni a mamatol, sir.

De attol meg nem ragaszkodik jobban hozza, mint hozzank, csak gyerek. Ha nem az tortenik, amit o akar eppen, akkor siras van 🤷‍♀️De neha akkor is sir, ha atmegyunk hozza ebedre. Mert o eppen nem akar elmenni itthonrol, de persze ha megerkezunk, nem akar eljonni :D


Viszont te azt mondod, hogy nem jo szulok. Lehet, hogy valoban nem bannak vele szepen es ez ezert van, nekem apuka mondata eleg furcsa. Soha nem mondanek ilyet a gyerekemnek.


De nyilvanvaloan nem tudom te mit ertesz ezalatt, te se tudod igazan mi megy otthon.

Szoval nem igazan lehet mit mondani, csak talalgatni.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem vagyok szülő, de pl olyat sose csinálnék egy gyerekkel hogy kezénél fogva arrébb rántom, és ordítok vele mint a sakál, csak mert nem fogad szót. Ez idén nyáron történt, emiatt össze is vesztem húgommal, mert nem hagytam rá. Persze nincs beleszólásom a nevelésbe, de nekem senki ne mondja hogy ez normális. Ilyen dolgok miatt írtam hogy rossz szülők a szememben, viszont azt látom rajtuk hogy szeretik..
tegnap 23:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondta neki az apja hogy ha nem fejezi be nem fogja szeretni"


Ez azért elég sokatmondó mondat...

Az még inkább, hogy amikor baja van, akkor nem anya, még csak nem is apa kell, hanem a nagynéni.

Szerintem otthon nincs elfogadás, hanem mindig az, hogy "ha így viselkedsz, akkor nem szeretünk, itthagyunk stb." Ez egy kicsi gyereknek nagyon félelmetes. Te meg mindig elfogadóan szereted.

Bizony, a kisgyerek a maga őszinte módján kemény ítéletet mond a szülei neveléséről - és őket persze nagyon zavarja ez.

tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehet igazság abban amit írsz, mert volt olyan is hogy megkérdezte tőlem hogy szeretem e. Meg is lepődtem, mert sosem kérdezett ilyet, mikor válaszoltam neki hogy igen, akkor sorra kérdezte a többieket is (mama, tata, keresztapa stb). Illetve említettem hogy megkezdte az ovit, de nem meglepő módon sírt hogy nem akar menni, de ezzel úgy én se foglalkoztam, mivel nagyrészt így van ez a gyerekeknél kezdéskor. Viszont egyszer megkérdeztem kiváncsiságból hogy miért nem akar menni az oviba, és az volt rá a válasza hogy azért mert anya ott hagy. De az biztos hogy szeretik, csak nem felkészült szülők, nem tudják kezelni a helyzetet, ezért próbálnak meg rá így hatni. Megpróbálok majd húgommal erről beszélgetni.. Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél! ❤️
tegnap 23:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy mondják, hogy nem tudják jól szeretni, a gyerek igényeinek megfelelően. Nem tudnak ráhangolódni. Hiába érzik azt, hogy szeretik, ha a gyerek ebből nem érez semmit, mert őneki másra lenne szüksége (pl. amit tőled kap).

Apám is mindig azt mondja, hogy ő szeretett minket, hiszen mindent megadott nekünk, mindenünk megvolt. De közben egyszer nem ült le velünk játszani, egyszer nem mentünk el hétvégén pl kirándulni, egyszer nem ölelt meg. Felnőttként már tudom, hogy azért mert ő ezekre nem képes. Viszont gyerekként iszonyatos hiányként éltem meg, és rengeteg önismereti órámba került, míg ezen túljutottam, és én magam tudtam megadni a belső gyermekemnek, amit gyerekként nem kaptam meg.

Ezzel az unokaöcséd is így lesz.

Bár az apja szavai még toxikusnak is mondhatók. Szeretetmegvonással büntetni, ráadásul olyan dolgot, amit nem tud tudatosan szabályozni még - bravó. Egyenes út a lelki sérüléshez.

tegnap 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!