Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő babák anyukái, Ti...

Rossz evő babák anyukái, Ti hogy "viselitek" hogy rosszul eszik a babátok?

Figyelt kérdés
Egy éves fiamba sokszor úgy kell beletrükközni a kaját.Még szopizik is, de az ugye már nem elég neki.Már néha sírhatnékom van hogy alig tudom megetetni mert menne, nyöszörög csak ennie ne kelljen.Mozogni meg annyit mozog hogy le sem ül egész nap.Hízni is csak 17-20 dekákat hízik havonta.Ti mit csináltok ilyekor, vagy ráhagyjátok és nem idegesítitek magatokat?Ja és ehhez még párosul hogy van éjszaka hogy 6*ébred.
2010. aug. 24. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem a lányom volt nagyon rossz evő. kicsiként semmit se akart megenni, úgyhogy állandó készültségben volt a kaja, hátha kér néhány falatot. mikor már néha elfogyott a türelmem adtam neki olyat, ami úgyahogy megevett. ez elég sokáig így ment, állandóan azt lestem mit kér, mit szeretne. aztán elfogyott a türelmem valahol az idegbetegség határán. egyszerűen nem kínáltam semmivel, nem volt szopi, semmi tápszer, innivalót tettem elé. egyszerűen kivártam, míg éhes nem lesz. képes volt megcsinálni, hogy első nap nem evett semmit, de kibírtam, hogy nem szólok. éjjel keltett fel, hogy éhes, felkeltem, elétettem az ételt, fél óra nyafogás után megette. mindezt azután, hogy már dokinál is voltunk, hátha baja van vagy ilyesmi. ezután nem volt jó evő, de többet evett és gyakrabban.

aztán jött a válogatás. 4 évesen oda jutottunk, hogy csak sültkrumpli, rántott hús, szelet hús, makaróni. zöldség, gyümölcs, semmi. meg édesség. semmit meg sem kóstolt. adtam neki vitamint, hogy legalább azzal ne legyen gond. aztán mikor már állandó vendégek voltunk a kórházban beöntésre(mindig szorulása volt, pedig adtam kamillateát, enyhe hashajtót) akkor elegem lett. onnantól az volt a napi rend, hog választhatott 5 dolgot, amit nem eszik meg, de minden mást kénytelen volt. addig nem mehetett el az asztaltól. volt hogy ott ült fél napokat, de megette. 1 hónapig harcoltunk, végül feladta és mindent megeszik jóízűen.

szóval kitartás és azt mondom. próbálkozni kell.

2010. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ksifiam 14,5 hónapos, de nálunk is ugyanez a helyzet. Vannak napok, hogy egész normálisan eszik, de van hogy nap végére teljesen kiborulok amiatt, hogy már megint alig evett valamit. Már sokszor sírhatnékom van nekem is, de azt hiszem kezdem egyre jobban kezelni a helyzetet. Ő még reggel és este szopizik, ezzel általában nincs gond, de a reggelivel és az ebéddel szinte mindig megy a harc. Az uzsonnát és a vacsorát egész tűrhetően elfogyasztja, de mostanában azon is hadakozik velem,nem engedi hogy én etessem, ő akar egyedül enni vagy kézzel vagy a kis kanalával. Hízása változó, valamikor többet valamikor kevesebbet hízik, pár hete voltunk méreckedni, akkor volt 14 hónaposan 10,5 kg körül. Ja,általában többféle kaja közül hagyom választani, de van mikor egyik sem kell neki. Éjjel viszonylag jól alszik,csak a fogzás szokott bezavarni nála.
2010. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy évesen havi 17-20 dekát hízik, nem értem, miért aggódsz? Ez teljesen jó! Az én lányom is elég rossz evő volt, most 2 évesen se egy nagy étvágyú kislány, de hízik, ami azt mutatja, hogy neki ennyi elég. Az enyém 1 évesen kb. napi szinten 6-8x szopizott, mellette megevett 1-2 gerezd gyümölcsöt, fél üvegnyi bébiételt, él pohár joghurtot... neki ennyi elég volt. Állandóan ment, pakolt, mozgott... a súlya mégis nőtt, én se tudom mitől, talán fényevő volt. Most, hogy 2 éves, még mindig haj, de jó étvágyú... Még mindig szopik, mellette reggel megeszik egy fél vajas kiflit vagy egy fél virslit pár csípet kenyérrel. Délelőtt egy fél almát vagy egy fél barackot, körtét rágcsál el. Ebédre azt eszi, amit mi eszünk, de abból se sokat (viszonyításként fél bébiételnyit). Uzsonnára általában joghurtot eszik vagy házi krémtúrót... pár kanálnyit, aztán már nem kér.Vacsorára kenyér+ valami feltét (szalámi, kenőke), de ebből se eszik sokat..Én nem csinálok belőle ügyet, hogy mennyit eszik... ő tudja, mennyire van szüksége. Amíg nem fogy, nincs gond. Minél jobban rástresszelsz az etetésre, minél jobban az evés körül forog az életetek, annál nehezebb lesz a kicsinek az evés, hisz érzi a te feszültségedet, ős se fogja jól érezni magát. Hadd döntse el, mikor, mennyire éhes. Hiszen mi se tudunk mindig ugyanannyit enni. Emellett most annyi dolga van, hogy egyik 1 éves sem ér rá... ne félj, majd ha valóban éhes lesz, ő maga fogja kérni :))) Éhen meg egyetlen gyerek sem tud, ha van otthon étel :)
2010. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám(14 hónapos) is rossz evő, teljesen kész vagyok tőle. Minden etetés egy idegbaj. valamennyit eszik, aztán jön a forgolódás, sírás, hisztizés, kiköpködés. fogyni még nem fogyott, de a legutóbbi méréskor kiderült, hogy ugyanannyi mint volt. Tehát nem is hízik. nem tudom, mi lesz, igyekszem valahogy túlélni, bár néha a sírás kerülget.
2010. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hát majd megpróbálok nem rágörcsölni a témára, csak olyan nehéz:-(
2010. aug. 25. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!