Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek az időszakot,...

Hogy viselitek az időszakot, mikor még nem beszél babátok, de már nagyon ki akarja fejezni magát?

Figyelt kérdés

Sokszor annyira rossz érzés hogy nem tudom mit akar... pedig már annyira mondani akarja. 14 hós, kezdi a szavak elejét kimondani a pár szó mellett, amit használ.

Már várom hogy ki tudja fejezni magát:-)


2009. aug. 14. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én isebben a cipőben járok,csak nekem nagyobb a fiam,23hónapos és sajna alig-alig mond valamit és igen ritkán is :(( Hümmög,mutogat egész nap,persze hisz tudja,hogy én tudom,ő mire gondol :S ha meg nem adom oda neki rögtön,égtelen hisztibe kezd,így tényleg kénytelen vagyok odaadni neki. Hiába mondom neki a hümmögésre,hogy nem értem,ha nem adom,hiszti van.

2009. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 15 hónapos. Ebben a melegben mindig kínálgatom a cumisüveggel, hogy iszol? Erre megtanulta, és ha szomjas, mondja, hogy isz-isz. Na, aztán rájött, hogy ez nagyon jó, és ha valamit szeretne, akkor is azt mondja, hogy isz-isz. Szóval most már azt jelenti, hogy szeretnék valamit. De mit? Az őrületbe kerget vele. Apa azt csinálja, ha mondja, hogy isz, akkor adja neki a cumisüveget, és nem találgat. Persze sokszor hiszti van belőle, hogy ezek a felnőttek ilyen értetlenek már, hogy nem ez kell! Pedig egy csomó mindent tud már mondani, ha akar, csak nem akar.

A legjobb az, amikor odajön hozzám, nyújtja a kezét, és mondja, hogy isz, magyarul szeretném, ha felvennél.

2009. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem beszél csak a maga nyelvén,de sajna én attól félek hogy azért nem, mert értjük hogy mit szeretne ha éhes pl:oda megy az etető székéhez és mutatja, hogy hamm és a szájához emeli a kezét.
2009. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém majdnem 3 évesen kezdett rendesen beszélni. Addig csak jelekkel kommunikált, amit csak én értettem, jobb esetben apa is. Aztán egyszercsak elkezdett beszélni. Nehéz volt... pláne ha rábíztam valakire, és a kicsi nem értette, hogy ez miért nem adja, amit kér :) Sehogy nem lehetett rávenni, h beszéljem. Ha nem értettem mit "mond", nálunk is ment az ordítás ezerrel, úgyhogy inkább értettem :) Sok türelmet!!!
2009. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen... Nekem 16 hónapos a fiam. Egyébként nagyon értelmes és fejlett kisfiú, olyanokat játszik, és úgy mozog, mint egy 2 év körüli gyerek, de beszélni egyáltalán nem hajlandó, csak a saját nyelvén. Nála is a mutogatás megy és persze mivel előbb-utóbb rájövünk, hogy mit akar, nem nagyon érzi magát ösztönözve, hogy beszéljen. Pedig tényleg sokat beszélek neki mindenről, és mindennek mondom a nevét, amire rámutat. Csak hát tudja, hogy úgyis megértem, miért mutat. Hallottam, hogy van aki úgy tesz, mintha nem értené, mit akar a kisgyereke, és ezzel ösztönzi, hogy mondja. Hát sajnos nálunk ez sem működik.
2009. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiacskám 22 hónapos, de még nem igazán beszél, csak egyszerűbb kis szavakat, mint a bumm meg a hamm, különben teljesen mutogatással fejezi ki magát. Engem már kezd bosszantani a dolog, mert ha elsőre nem jövök rá, hogy mire mutat (sokszor az ajtón kifelé mutat, és fogalmam sincs, hogy ki akar menni, vagy hogy adjak neki enni a konyhából, vagy inni kér, vagy mit akar), akkor ordít mint a sakál. Ősszel bölcsis lesz, remélem ott majd jobban ragad rá a beszéd, meg talán ott muszáj is lesz előbb utóbb megszólalnia.
2009. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam is 22 hós. Nálunk sincs semmi beszéd, mutogatással kísért AA meg EE van de fogalmam sincs mit akar...Pedig tényleg figyelek rá, vele vagyok egésznap mégse értem mit szeretne olyankor.

Engem mindig nyugtatgatnak hogy majd fog beszélni, de már nagyon szeretnék ott tartani mert ez így elég rossz...

2009. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül:-)

Sokszor kiviszi az agyam a tehetetlenség... :-)

De mondják, hogy ha meg elkezd beszélni, be sem áll a szája 16 évig:-)

(mama szokta mesélni, hogy volt egy rokona, 2 fiú és 1 lány unokával. Mindig boldogan hozta őket vendégségbe. Aztán egyszer csak a 2 fiúval jött. Kérdezték, hol a lány? Mire ő azt mondta, nem lehet elviselni, be nem áll a szája folyamatosan locsog:-)) Ki tudja melyik a jobb...)

2009. aug. 16. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!