Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van olyan a családba...

Másnál is van olyan a családba, aki még ott sem veszi le a cipőjét a lakában ahol a baba kúszik-mászik?

Figyelt kérdés

Rá lép a játszó szőnyegre stb...

Hogy reagáljátok le?

Csak én csinálok ebből nagy ügyet? Túl aggódósnak tartanak így is. Tudom, hogy időnként az vagyok, de azért ez nem hiszem, hogy az lenne.


2010. aug. 12. 12:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12:25 igazad van teljesen!! Csak mi egy udvarban lakunk anyósomékkal, övéké a kutya meg a sok macska, ezek az udvarban pisilnek, stb. Szóval óhatatlanul is belelép valamibe, míg átér hozzánk. Heti egyszer szedik össze a kakit... :((
2010. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Akkor meg sértődés ide vagy oda, szólni kell, hogy nálatok ez nem szokás. Szépen meg kell kérni, hogy vegye le a cipőjét, és adni kell neki vendégpapucsot, hogy "Ezt odaadnám, mégse legyünk már mezítláb..."

Ha pedig megsértődik? Hát nem kell jönni többet. :)

2010. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nézd, sáros cipővel én se mászkálok, de ha normális száraz idő van, akkor én se mindig veszem le a cipőt, főleg, ha csak rövid időre ugrok haza, és 1-2 órán belül megyek tovább.

Nem kell a gyereket minden széltől óvni, arra utalt nagyanyámtól vett idézet, ebben igazuk volt, nem is volt annyi beteges gyerek, felnőttek egészségesen.

Amikor egyértelműen látszik, hogy mocskos az a cipő, akkor le kell persze vetetni, sőt, cipőkefe, nedves törlőkendő, ha le akarná csutakolni, de túlzásba ne ess, mert mi lesz akkor, ha a gyerkőcöt eléri a lázadó korszak, és neki se lesz kedve nagy tisztaságot tartani maga körül?

2010. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

Én meg azon csodálkozom, hogy valakinél nem természetes lehúzni. Főleg, ha szólnak is neki.

Az utcán nem látják mibe lépnek bele. Lehet akár köpet, van aki zsebkendőt sem használ. fúúúj.

Amíg nem volt gyerek, addig is lehúztam, másnál is, otthon is. Tisztább és kényelmesebb is.

2010. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell a széltől is óvni, de vannak dolgok amik szerintem alapvetőnek kellene lenni, és örülök, hogy nem csak én gondolom így. Tudom azt is, hogy néha túl féltem, igyekszem változtatni rajta, de elég nehezen megy:) 7hónapos a picim, első babám:) és kit féltsek a legjobban ha nem Őt:)
2010. aug. 12. 12:50
 16/23 anonim ***** válasza:
én apósommal vívtam nasgy csatákat. Othon sem veti le a cipőjét, van, hogy az ágyba is úgy fekszik. Na, ha anyósom nem tanította meg viselkedni, megtanítottam én. Szépen megmondtam, hogy húzza le a cipőjét és kész. 3 hétig puffogott a páromnak és anyósomnak, hogy sehol sem szóltak még rá, hogy vegye le a cipőjét. Azóta leveszi, igaz, eddig csak egyszer volt bent a szobában. A konyhában nem veszi le most sem, dehát már ez is nagy előrelépés.
2010. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de nagyon sokat tanultam ilyen téren anyukámtól, úgyhogy ha eljön az idő, tudni fogom, mi az, amire kell, és mi az, amire nem lényeges odafigyelni.

Nem is tudom, hol hallottam egyébként először, de hány kiló koszt is eszik meg az ember, mire felnő?... :-D

Szerintem a sárban tocsogás esetén legyél erélyes, de ne vidd túlzásba a féltést, nem lesz annak a babának semmi baja. Én voltam egyszer (nem emiatt) olyan lázas, hogy anyám 40 foknál kikapta a lázmérőt, nem várta meg, míg végigméri, aztán mégis itt vagyok, túléltem. :-)

2010. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!Jött az egyik barátnőm (neki újszülött babája van) és az én kisfiam mászott,feljött és be a szobába a papuccsal!Na szóltam hogy ugyan vedd már le a papucsod mert a pici mászik aztán csak nézett mint borjú az új kapura!Majd megérted mondom ha már a tiéd is elkezd mászni!

Szerintem ez alap hogy legalább kérdezze meg az illető hogy le vegye vagy sem.......

Üdv.A

2010. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz belőle nagy ügyet, szólni kell neki. Náluk az a szokás, hogy cipővel mászkálnak a lakásba, nálad meg az, hogy le kell venni. NYISD KI A SZÁD, mert sosem fogja megérteni.

Én sem óvom a széltől, hidegtől, nyalta már meg a gilisztát, földet, homokot, de azért alapvető dolog, ha jön valaki hozzánk, hogy leveszi a cipőjét és kezet mos, mielőtt babázi kezd. Ha nem jut eszébe, megkérem, kedvesen. Ennyi.

Egy kisebb bevásárlás-hazaérkezés után is kezet mosok, és halványszürke retek jön le a kezemről, (pedig nem turkálok a földes krumpliban)...

Persze kinek mit jelent a kosz. van aki szerint jól áll a köröm alá beékelődött fekete csík... :)


Nem vagy túl aggódós. Saját gyerekedről van szó.

szólj nekik!!!!!!!!!!

2010. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, egy babának is meg kell ennie évente mit tudom én mennyi koszt, hogy az immunrendszere fejlődjön. De én úgy vagyok vele, hogy kosz és kosz között is van különbség. Más a kerti kosz, ami fűfavirágból áll, földből, homokból, aprókavicsból, és más pl. a pesti kosz, így nem mindegy, hogy valaki épp a kertből jön be, vagy a budapesti nyugati aluljáróban sétált-e előtte. Nálunk mindenkinek le kell vennie e cipőjét és kezet kell mosnia, mielőtt bejön a babához, ez az alap. Viszont ettől függetlenül nem rohangálok törlőkendővel a gyerekem után folyton, és nem sterilizálom a lakást meg a játszót, stb., de azért vannak alapvető higiéniás szabályok, amiket be is kell tartani.
2010. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!