Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születhet egy családba 2...

Születhet egy családba 2 Down-szindrómás baba?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ennek nagyon kicsi a valószínűsége, persze azt azért tudni kellene miért lett a 21-es kromoszómából 3db. Ugyanis a down kórnak is több fajtája van. Azért azt jó lenne kideríteni, hogy mi volt először az ok. Érdemes genetikushoz fordulni.

A gyakorlatban viszont még nem találkoztam egy családon belül 2 down-os babával. Viszont olyat már láttam, hogy az ikrek (2 petéjűek természetesen) közül az egyik down kóros.

2009. máj. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen!

Van egy ismerős ex házaspár, (régen 1 párt alkottak, azóta különmentek), és sajnos mindkét kisfiúk down-szindrómásan született 3 év különbséggel. Egy éves kora előtt mindkét fiúcska meghalt. Azt nem tudom, hogy milyen Down-szindrómájuk volt. Azóta a pár, mint írtam, külön váltak, mert nem bírták feldolgozni és a nőnek azóta van két egészséges kisfia, a férfinak pedig egy egészséges kislánya. Tehát csak ők ketten nem passzoltak össze. Ritkán, de előfordulhat. Miért kérdezed?

2009. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esélye, de statisztikailag lehetséges.
2009. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A házunkban lakik egy pár.Minkét gyerekük(egy fiú és egy lány)down szindrómás.Már nagyobbacskák, olyan 8, 10 évesek.
2009. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 23. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!