Milyen babahordozó kendőt/kengurut érdemes venni?
Nekünk az elején abszolút favorit volt a rugalmas. Férjem is könnyen használta. Én szerettem a szövött kendőt is - volt egy kölcsönkapott kézi szövöttem (Elf) és egy Oschám (utóbbi nagyon merev volt kicsi babához nekem) - de bíbelődős volt. Nem mindig sikerült elsőre jól megkötnöm, addigra a gyerek elvesztette a fonalat és már ordított. Gyakorlást igényelt.
Volt egy mei taijunk is - azt használtuk a legkevesebbet, mert ugyanolyan macera megkötni, mint egy kendőt, de nem tartott úgy.
Onnantól, hogy mehetett hátra, a csatos lett a mindennapok része. Én béreltem három fajtát: Liliputit, Manducát és Marayát. Végül ez utóbbit vettem.
14, egy csatos hordozóval nem lehet semmilyen beállítással pontról pontra megtámasztani a babát, ráadásul a csatos hordozónál a bodyba rögzített vállpánt visszaterhel. Nem valósul meg az, ami egy szövött kendőnél, hogy teljesen tehermentes helyzetbe hozza a gyereket.
Ha az adott csatos popópántos, az egy fokkal jobb. Azt szoktam ülni tudástól ajánlani. A klasszikus csatost csak totyogástól.
Az ortopédiai ellenjavallatot hagyjuk, mikor még mindig van olyan ortopédus, aki írásba adja, hogy (hagyományos)kenguru ajánlott diszpláziára.
És akkor ez a vélemény miért nem általánosan elfogadott?
Elolvastad a két cikket, amit linkeltem?
16, a második cikk még csak nem is támogatja a véleményedet. :)
Egyébként meg kétféle hordozó iskola van Mo.-n, egy megengedőbb (amit az egyik nagy magyar márka szponzorál...), és egy szigorúbb.
Én pedig a mozgásfejlődésileg akadályozott, többségében izomtónus problémás gyerekek kikupálásával foglalkozom, még jó hogy nem támogatok olyat, ami tovább árt ;) Itt befejeztem, van egyéb dolgom.
Olvasásra:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!