Milyen babahordozó kendőt/kengurut érdemes venni?
Szövött kendőt vennék
Azt tovább tudod használni, mert a rugalmasat csak előre tudod kötni, hamar ki is növi.
“Kengurut” ülni tudás után szabad..
(Azért idézőjelben, mert a laikusok a csatos hordozót is kengurunak hívják.. sok webshop is, ami nem speciálisan hordozásra szakosodott.)
Széles terpeszű, állîtható csatos hordozóra gondoltam természetesen.
Szövött kendő a legszélesebbkörűen használható.
Én egy baby tait vennék (ahogy vettem is). Csatos hordozó még korai, minimum önálló ülni tudástól használható, hogy optimális legyen a megtámasztás. Ég és föld összehasonlítva, amikor egy csöpp babát tesznek bele, meg amikor egy nagyobbat.
Kenguru soha semmilyen körülmények között nem ajánlott.
Szövött kendő jó dolog, de én utáltam, hogy métereket kell magamra tekerni.
A szövött kendő a legnehezebben használható hordozókendő, mert egy kicsit bonyolult és időigényes a megkötése. Elöl, oldalt és háton is hordozhatsz benne, egészen újszülött kortól akár a gyerek 3-4 éves koráig is. Ortopédiailag minden életkorban ideális testtartást biztosít a kicsinek és a mamának is kényelmes viselet akár hosszú távon is.
A karikás kendő elöl és féloldalas hordozásra alkalmas, egyszerűen felvehető. Újszülött kortól hordozhatod benne a babát, féloldalas terhelése miatt azonban csak rövidebb ideig kényelmes.
A csatos hordozó (vagy sokan baba kengurunak is hívják) hátizsákszerű kialakítása miatt nagyon népszerű hordozótípus, mert villámgyorsan és egyszerűen felcsatolható. A derékpántok és a vállpántok is állíthatók, így minden szülő kényelmesen magára igazíthatja. Elöl oldalt és háton hordozásra is alkalmas, és akár hosszú távon viselve is nagyon kényelmes. Az újszülöttbetétet is tartalmazó típusokat egészen pici babákhoz is ajánlják időszakos hordozásra, de akár 3-4 éves gyerekek hordozására is alkalmas. Arra figyelj, hogy a babát úgy kelljen bele helyezni, hogy mindig feléd legyen a pocakjával és ne kifelé, mert ha kifelé nézeget az nagyon káros a kis gerincének! Ha Feléd van a pocakjával, az nem káros - mivel mindkét fajta babahordozót sokszor baba kenguruként is emlegetik, megtévesztő lehet az információ! Válassz ortopédus ajánlásával ellátott kengurut (mint pl. a Liliputi vagy a Manduca márkák) és akkor egészen biztosan nem kell attól tartanod, hogy káros a babának!
"Az újszülöttbetétet is tartalmazó típusokat egészen pici babákhoz is ajánlják időszakos hordozásra,"
Az újszülöttbetét MINDEN márkánál csak marketing, de valójában nem teszi ortopédiailag helyessé a hordozást.
5: nézz utána, még a hordozási tanácsadók között is megoszlik a vélemény, hogy kell-e ülni tudás a csatos hordozóhoz. Akiket én kérdeztem és azt mondták mehet ülni tudás előtt is, azok abban mind megegyeztek, hogy a lényeg, hogy az eszközt jól a babára lehessen igazítani (ergó ne lötyögjün benne és a terpesze állítható legyen - ne legyen túl széles se).
A rugalmasnál nekem könnyebb volt a szövöttet használni.
Jelen helyzetben nem tudom hogy megy, de biztosan kipróbálnám előbb.
Nekem van rugalmasom 2 féle
Van szövöttem
És csatosom is.
Nagyon szeretem a csatost, de kell hozzá a tartása a babának.
Kendőt meg kell tanulni.
Türelmetlen típusnak és kapkodósnak nem ajánlom.
Olyankor sem, ha le-fel kell venni a babát.
Arra a karikás lenne jó, de hosszútávon terheli a hordozó személy gerincét.
Talán azoknak a kendő és a csatos közti átmenet való.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!