Milyen egészséges babahordozó eszközöket ismertek?
Miért van az, hogy az emberek többsége csak a babakocsit, kengurut és a Mei-Tai-t ismerik, max a hordozókendőt?
Szeretném egy topicba összegyűjteni azokat a babahordozó eszközöket, amik helyes, egészséges tartás biztosítanak a baba számára, és a hordozó személynek sem káros.
Ti melyik Típust szeretitek a legjobban?
Ezen belül írhattok márkákat is, amiket megkedveltetek. Mi a jó tulajdonságuk?
A kenguru szóba sem jöhet.
Amilyen típusokat eddig megismertem:
Rugalmas hordozókendő, szövött hordozókendő, karikás kendő, Mei-Tai, Podeagi, Onbuhimo,
Csatos hordozók
Milyenek vannak még?
-Babaerszény.
-Félcsatos hordozó (pl. Bondolinio). Annyiban különbözik a sima csatostól, hogy a vállpántok nem csatban végződnek, a baba oldalánál, hanem kötni kell őket a baba feneke alatt, ezért már 3 hós kortól használható (míg a csatosnál ajánlott, hogy a baba tudjon kúszni, mászni, esetleg ülni).
-Bébi Tai (pl. DidyTai, Hop Tye). Kialakítása olyasmi, mint a mei tai-nak, csak a terpesze keskenyebb, így újszülött kortól használható kb. 1 éves korig.
-Afrikai kanga.
-Chunei.
-LueMai. Olyasmi, mint egy mei tai, csak mindenféle állíthatóság van rajta, így kisebb kortól lehet használni.
Hirtelen ezek jutottak eszembe. :)
Voltam már többször hordozóklubban, ezer féle eszköz van, de én hiába találom ki, hogy a legeldugottabb afrikai ország kendőjét akarom használni, ha nincs ilyen Magyarországon, csak fényképen...
Én meitais vagyok egyébként.
Én is mei taizok, előtte rövid ideig kenguruztam, de a hátamnak egyáltalán nem volt kényelmes. Most szemezek a csípő hordozóval:
Találtam egy ilyen oldalt:
Sokféle hordotó van rajta leírással, fotóval.
amauti (babahordozó kabát) - eszkimók, inuitok, Alaszka, Kanada
bilum - Pápua Új-Guinea
bog (boeg) - Svédország
capulana - Afrika (Mozambik)
doti -Afrika
hmong - Ázsia
kanga (khanga) -Afrika
kikoy (kikoi) - Afrika
kitenge (chitenge) - Afrika
lappa - Afrika
manta - Peru
mei tai -Kína (Dél-Kína, Yünnan tartomány)
obi -Japán
onbuhimo -Japán
pagne - Afrika
pareo - Tahiti
parraje (perraja) - Guatemala
podegi (podaegi) - Korea
rebozo - Mexikó
sarong - Indonézia
selendang - Indonézia
shawl - Wales
siol fagu (=shawl)- Wales
Ezek közül van olyan, ami -szerintem- nem valami jó felépítésű, én nem használnám (pl Bilum), de sok jóféle is van az oldalon.
@2-es: Van egy csomó olyan hordozóeszköz, amit különösebb varrótudás nélkül, otthon is el lehet készíteni egy olcsó Nandu felhasználásával, vagy más, hordozásra alkalmas anyagból. Például egy Kangát nem nagyon kell varrni. Megveszed az anyagot, szakadásálló, megfelelő nagyságúra levágod, erős cérnával szépen elszeged, és kész is. Egy pod sem egy bonyolult szerkezet, de még egy Mei-Tai-t is könnyen meg lehet varrni. Ha esetleg nincs kéznél varrógép, rengeteg hivatásos varrónő vállal szabásminta, vagy mintapéldány szerinti varrást. Ez sem túl drága. Úgyhogy szárnyalhat a képzelet bátran :-)
@3-as: Ez a csípőhordozó nagyon praktikusnak tűnik! Bár nekem egy kicsit drága lenne 11-ért, ha csak csípőn lehet használni.
Kedves 7-es: Nem véletlenül írtam a topic leírásába, hogy "A kenguru szóba sem jöhet. "
Köszönöm a hozzászólásod, de ezt már több helyen olvastam, és változatlanul irreálisnak tartom. Erről nem nyitok vitát, mert nem vagyok kíváncsi légbőlkapott, harmadkézből származó rémtörténetekre semmilyen témában. Sok gondatlan szülő van, aki akaratlanul bár, de megöli a gyerekét odanemfigyelés miatt. Ez nem hordozókendő VS kenguru kérdés. Babakocsiban is rengeteg gyerek hal meg és kenguruból is esett már fejre gyerek úgy, hogy meghalt. Szóval kérlek szépen ebből a topicból végre hagyjátok ki a kengurut. Köszönöm előre is!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!