Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2009. nyari babak? Hanyan...

2009. nyari babak? Hanyan vagyunk itt akinek akkor szuletett a babaja?

Figyelt kérdés

Mostanaba sok szulinapi-tortaval kapcsolatos kerdest olvastam igy gondolom sok baba unnepli most nyaron az elso szulinapjat.

Ha van kedvetek irjatok babatokrol nehany sort.Mikor szuletett,milyen nemu,hogy hivjak,miket csinal,milyen baba stb...


Az en kisfiam.Julius 1.-en szuletett.Eriknek hivjak.Meg nem megy onalloan.Szereti a tarsasagot.Nagyon jo baba,habar mostanaba jon neha egy kis hiszti is.Mar csak egyszer alszik egy nap.Mereteit nem tudom mert majd hetfon viszem orvoshoz az 1 eves statusz a doki szabija miatt elmaradt.Amugy 9 honaposan volt 8,6 kg es 78 cm.

Minden evo de mint a ferfiaknak altalaba a hus a kedvence.


Varom a valaszaitokat!


2010. aug. 6. 17:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Szaisztok, kislányom, Rebeka június 15.-én lett egy éves, 9,2 kg, 74 cm, 11 hónapos kora óta megy, egy örökmozgó, most már mindenre mászik fel, komolyabb esésün is volt már, amit puklival megúsztunk. Ő is nagyon szereti a vizet, imád menni, egész nap csak kint lenne, enni nem nagyon ér rá mostanában :)

anyatejes volt 13 hónapos koráig, amikor elfordult tőle, most pedig a tehéntejből kakaóval próbálkozunk kisebb-nagyobb sikerrel.

A hiszti mostanában már profin megy.

2010. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Szia!

2009. július 25.-én született meg a kisfiam Dávid Csaba 3400 g-mal és 55 cm-vel. 3 hetes kora óta végig alussza az éjszakákat kivéve mikor fogzik és volt egy 4-5 napos taknyos időszakunk amikor nem aludtunk. Már majdnem mindent eszik kedvence a maci sajt és a brokkoli. Mostanában nem nagyon akar enni, van hogy egész nap csak gyümölcsöt eszik, tegnap pl. 1x evett normális ételt (bográcsgulyást) Nagyon rafinált gyerek, feszegeti a határait, mi a próbálunk következetesek lenni és amit nem engedünk meg azt nem engedjük meg egy kiadós hiszti után sem. Elég sértődékeny, ha nem hagyom neki, hogy a tv-t csapkodja megsértődik és nem hagyja, hogy felvegyem. :P Önállóan még nem jár csak ha tud valamiben vagy valakiben kapaszkodni, állandóan vezetgetné magát. Beszélget már ezt-azt: aja, apa, inttttta-painnnta, hééé ttee, dádá, főleg babanyelven. A szülinapján fogalma se volt róla, hogy mi történik, nem igazán zavartatta magát, eszegette a tortáját. Kanállal még nem tud egyedül enni, most próbálkozik, de még nem igazán megy neki, inkább csak ütögeti a kanállal az asztalt meg a tányért:D Az egy éves státuszon 9200 g volt és 78 cm. Nagyon szép haja van, mint az apukájának, hátul már göndörödik neki, imádom:)))) Szereti a zenélő dolgokat, nagyon szereti ha énekelek neki, már próbálkozik táncolni is, ilyenkor nagyon édes:) Viszonylag nyugodt gyerek, képes órákat magában eljátszani. Nagyon-nagyon barátságos!!! Vad idegen emberekre vigyorog a kocsiból, de olyan édesen hogy senki nem tudja megállni, hogy nem szóljanak hozzá. A szőke, szemüveges néniket imádja! Majd kirepül a kocsiból ha lát egyet. XD A párom unokatesója is szőke és szemüveges ha találkozunk mindenki mást nagy ívben leejt csak vele foglalkozik. Még pelusos, néha szól hogy káká, de általában már későn. Bilink nincs, én a wc-re szeretném szoktatni, majd kiderül hogy sikerül. Eddig még egy gyermek betegséges sem esett át. Pici megfázásom kívül nem volt még semmi baja. Kedvenc elfoglaltsága a homokozás és a pakolászás ki a szekrényből és nagyon szeret a kertben lenni, imádja a füvet tépkedni.

2010. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
ja és 7db foga van
2010. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam június végén volt egy éves, akkor 80 cm és 11 kg volt. Ő sem jár még, csak bútorok mellett oldalazgat. Vezetgetni nem lehet, nem hagyja, de annak idején az ültetést sem hagyta, mindent csak magától csinál, nem lehet rásegíteni. 11 foga van, most jön még a 3. és 4. szemfog, és egy (?) rágófog. Nagyon megszenvedi, hetente néhányszor felébred emiatt éjszaka és öntudatlanul sír, de 5-10 perc alatt meg lehet nyugtatni és visszaalszik. A buszon próbál mindenkivel barátkozni, nagyon aranyos! Nem nagyon beszél még (illetve babanyelven nagyon is), csak néhány szót mond: hamm-hamm, apa,papa, mama, hejte, várjál.És jó sok "harci" sérülés van rajta. Imád pancsolni és szereti eltépni a reklámújságokat :)
2010. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Nekem is Erikem van!:)Ő tavaly májusi!

Már rohangál és kezdi a kis csínytevéseket,sunyi,eleven kiskölök!Pont ilyet akartam,imádom!

Sok boldogságot nektek!

2010. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat is Eriknek hívják. Ő 2009.június 17.-én született. Egyévesen indult el, de azóta csak ritkán teszi. Pedig nagyon ügyes már. De nem erőltetem, majd megy amikor jónak látja. Neki is rengeteg foga van, nehéz is nyomon követni, mert egyszerre több is jön. Az első 4 hónaposan jött. Eszik már mindent. Ő a paradicsomos dolgokat szereti nagyon.
2010. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Boldog szülinapot utólag is minden apróságnak! :)

Az én kincsem Június 6-án látta meg a napvilágot :) Zsolti Drágám szép husis, erős baba :) 12 kiló is elmúlt, 92-es rucikat visel. Kicsit későn, 13 hónaposan indult el, de azóta meg sem áll :) Huncut, ügyes kis legény, de ő is most éli hisztis korszakát :)Akaratos de egy tünemény :)

2010. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Az én babám is 2009. július 1-én született ELŐD baba. 10 kg és most jött ki a 6.foga. Július 26-án kezdett felállni és most már ügyesen megy - főleg mezitláb. Szereti a hasát. Nagyokat szokott kuncogni amit nagyon édesen csinál és néha kiabál. Tudja hol az óra a falon, megmutatja a labdáját és a székét. Jó babázást mindenkinek!
2010. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk Melissa, július 6.-án született, kb. 10 kg és 78 cm (hónap végén megyünk majd az egy éves mérésre, mivel akkor fogunk hazautazni). Röviden: nagyon vidám, mosolygós, barátságos kislány. Mindenkinek köszönget úton-útfélen(ciao). Párat lép önállóan, oda vissza is sétál, de pár lépés után ledobja magát mászásba és mászik, gyorsan mint a nyíl. Pedig már tudna járni, ha akarna. Az első nyolc foga kinn van, és 4 rágófoga is áttörte már az ínyét. Kevés ételt eszik meg, amit szeret az a zsömle, a keksz, a gyümölcsös tejbegríz bébiétel és a babayoghurt. Szinte minden étkezést kipótolok még tápszerrel. Nagyon harcol a pelenkázás ellen, nagyon ritkán tűri békésen. Az első szava a CIAO volt 9 hónapos korában, amit azóta is köszönéshez használ. Nem sokat mond még ezen kívül: mamma, nonna, dada (a bátyó), baba. Mostanában nagyon anyás lett, de eljátszik magában is hosszabb-rövidebb ideig, jön-megy (mászva), amikor kipihent. Ha fáradt, nyűgös (ondolom minden gyerek). Hisztizni is tud, amikor valamit nem adunk oda neki. Mindent felenne a földről (úgyhogy egyfolytában porszívózunk), inkább mint a tányérból vagy az asztalról, egyáltalán nem finnyás (de talán az még korai is lenne). Imádja a zenét, énekel (persze babanyelven) táncikál, mozog minden porcikája (szinte). Imád még pancsikolni, nagyon szereti az állatokat, legfőképp a kutyusokat. Röviden ennyi, bár tudnék még írni jócskán... Ja, van egy 14 éves bátyja, akivel nagyon imádják egymást(mi pedig nagyon imádjuk Őket!!!)
2010. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Tibike is az apukája után kapta a nevét,a második neve Csanád,ez pedig az én kedvenc nevem.Vasárnap elindult a kisdrága,este fele fogta magát és felállt majd lépegetett,nagyon tetszik neki,mert azóta is kitartóan gyakorol.Én sem erőltettem a dolgot,mindegyik baba a saját ritmusában fejlődik.Az egykezes sétálás után kb. egy hónap telt el.Kinn az udvaron még így sétálunk azóta is.Üdv.

2010. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!