Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő. Mi értelme...

Légzésfigyelő. Mi értelme van? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Érveljünk a gép megléte és annak hirdetése mellett vagy ellen,hogy a légzésfigyelő kell.


Pár gondolat:


Tanulmányok szerint a mozgást detektáló készülékek csak abban az esetben előznek meg tragédiát, ha nem állt fenn semmi olyan szervi elváltozás a csecsemőnél, ami kiváltja a légzésének leállását.

Csak akkor van esély az újraélesztésre, ha a baba valamilyen fizikai behatás miatt nem vett levegőt: félrenyelte a szilárd hányadékot, esetleg idegen testet, vagy fejsérülést szenvedett egy esés következtében. Ezen esetekkor, ha van gép, ami észleli, hogy az ágyban fekvő gyerek nem mozog, lehet rajta segíteni időben.


Sajnos sem a SIDS (látszólag egészségügyi előzmény nélküli, tehát váratlan és megelőzhetetlen hirtelen bolcsohalal) klasszikusan rejtélyes esetei, sem egyéb olyan betegség során, mely okozhat halált, nem a légzés áll le először. Ha tényleges baj van, nemcsak fals riasztás (aminek eseteire mindjárt kitérek) a monitorizált baba szülei észlelik a készülék sípolásával a bajt, a csecsemő valóban nem mozog,nem lélegzik. Abban az esetben, ha ők tanulták és még mindig tudják is, mi a teendő keringésleálláskor, az okot megszüntetni ott helyben nem tudják. Nagyon ritka az, hogy elsősegéllyel addig fenn lehet tartani az elégséges életfunkciókat, míg szaksegítség nem jön, majd ők tenyleg időben orvoshoz érnek a babával, akik az okot kezelve megszüntetik az életveszélyt.


Fals jelzés-e, ha a baba láthatóan megmozdul és lélegzik, amikor ijedt szülei beszaladnak hozzá? Tényleg nem vett vajon levegőt? A sípolás nélkül vett volna-e? Nem tudjuk meg.

Honnan tudjuk, hogy az adott esetben mitől csippant a gép, ha odaérve minden rendben? Átessünk egy nagy kivizsgáláson egy pár ilyen miatt? Honnan tudjuk, hogy lecsúszott az érzékelő, lemászott róla a pici, elromlott, rossz a matrac, rossz az ágyrács? Mennyi miniszívrohamot visel el egy szülő?

Mi a véleményetek erről? Bármiről, amit leírtam.


2020. júl. 18. 07:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

SIDS esetén tényleg mindegy, hogy van-e. Viszont a többi esetben életet menthet -félrenyel, rossz szögben fordul hasra és nem tud visszafordulni, légzéskimaradás... Kell a csecsemő elsősegély tanfolyam, de legalább az esély megadja a figyelő, hogy ne legyen nagyobb a baj.

A szülők így is rengeteg felesleges dolgot megvesznek, nem ennek kellene kimaradnia.

2020. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Csak attól kérdezem most, aki irta, hogy nem jobb-e azonnal tudni a bajról. Nem tudom. Szerinted miért jobb? Ha reggel úgy találja meg valaki a gyereket az is szörnyű, de ha éjjel hosszas küzdelem árán veszitik el, az is. Nem jobb szerintem egyik sem.
2020. júl. 18. 13:45
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tőlem kérdezed, de megfordítom a kérdést. Melyik jobb -küzdeni és esetleg veszteni, vagy örökre azon rágódni, hogy tehettél-e volna valamit?
2020. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Jogos. Igaz. Nem tudom, tényleg. Nem akarok saját példával belegondolni sem.

Aki írta, hogy nem volt fals riasztás: hogy derült ez ki? Ernyedt volt a baba? Vagy kivizsgáltattátok és volt valami betegsége?

Szerintetek az hamis riadó, ha a gyerek fent van mikor bemész hozzá? Vett volna levegőt magától is? Ebben az esetben mindegy a gyerek kora?

2020. júl. 18. 14:02
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!