Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Mi tévő legyek?...

S. O. S.! Mi tévő legyek? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Múlt héten licitáltam egy oldalon a babámnak egy játékra.Meg is nyertem.Beszéltem az eladóval,megadta a számlaszámát és elutaltam neki a pénzt.(10000 ft alatti összeg).

És azóta nem jelentkezik az illető.Tudok valamit tenni ezzel kapcsolatban?

(úgy hallottam,h a rendőrség 10000 ft alatti összeggel nem foglalkozik)


2010. júl. 30. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

és ezt sokan ki is használják...

tényleg nagyon csábitó de sose vásárolnék igy... mert ki tudja.


azért próbáld meg feljelenteni v. más módon figyelmeztetni a kötelességére amit vállalt.

2010. júl. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
azon a számon nem éred el, amin keresztül a számlaszámot megkaptad?
2010. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az oldalon jelentsd, ahol licitáltál. Utaltad, vagy kártyával fizettél? Mert ha kártyás, akkor vissza lehet hívni a pénzt.
2010. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

emailen keresztül kaptam a számot.A telefonszámát nem tudom.

Utaltam a pénzt.

Akkor nem tudok semmit tenni?

És mégis ha nem rendőrségen keresztül akkor hogy próbálkozzak?

2010. júl. 30. 10:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A licitálás távollévők között kötött szeruődésnek minősül. Kötött egy szerződést, megkapta az ellenszolgáltatást, de nem teljesített, így köteles visszafizetni.


Ha nem fizet, akkor fizetési meghagyás kibocsátását lehet kérni a jegyzőnél (azt hiszem közjegyzőnél), aminek van szolgáltatási díja (5000 Ft), ez esetben ezt is neki kell végső soron megfizetnie, mert ráterhelik. Ha ellentmond a fizetési meghagyásnak, akkor perré alakul, és akkor perköltség is lesz, ami szintén őt terheli. Ha ezek után se fizet, végrehajtási eljárás van bármilyen vagyonára, jövedelmére, és annak a költségét is ő fizeti.

Hívd fel és mondd el ezt neki, az adatait biztosan megkaptad.


Valamint menjen a negatív, hogy más ne járjon így vele.


Én is megjártam már a Teszveszen, alaposan utánanéztem és utánakérdeztem a dolognak. Úgy voltam vele, hogy gyeden vagyok, ráérek, ha kell, perre is viszem a dolgot, de nem hagyom magam átverni, kisemmizni - és még ő adott először negatívat, pedig fizettem!

2010. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akár Vatera, akár Teszvesz, KELL, hogy megkapd a telefonszámát. Ha Vatera, akkor benne volt a levélben, ha Teszvesz, akkor a licit oldalán le tudod kérni az eladó adatait akár közvetlenül, akár emilben. Valamint fordulj közbetlenül a licitáló oldalhoz a problémával.
2010. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ügyvéd is ki tudja adni a fizetési meghagyást, így ha van esetleg ismerős, akkor fizetni sem kell érte, viszont ha le akarod adni, akkor azért kell az illeték, azt hiszem, az csak 2000 Ft.
2010. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia az oldal csak annyit fog válaszolni, hogy nem tehetnek semmit, polgári peres úton tudod a pénzedet visszakapni. Mikor utaltál? Mikor kapta ő meg? Hány napja árakozol? Számítsd bele azt is, hogy nem mindig tud az ember azonnal a postára rohanni! Ha van sok pozitív értékelése akkor nem kell rögtön rosszra gondolni!
2010. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A teszvesz-en és Vaterán is OTT VAN A TELEFONSZÁMA,NEVE ÉS CÍME!!!!!!!!!

Keresd meg!!Írj neki!!

2010. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pfffffff......Te szegény. Ezért nem vásárlok én ilyen oldalról. Sajnos nem mindenki jóindulatú.
2010. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!