Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 13 hónapos és az a...

Kisfiam 13 hónapos és az a gondom vele, hogy nem akar enni. Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

A főétkezések alatt hisztizik, elfordítja a fejét, nem kell neki. Legyen szó akár bébiételről, akár darabosabb felőttesebb étkekről. Már próbáltam azt is, hogy ha nem kell nem adok neki, majd később megéhezik, de sajna akkor sem kell neki. Tiszta kínlódás.


Reggel iszik (7,30) 2,2 dl Milupa Banános tejitalt, tízóraira (10 óra) eszik almát, babakekszet (a kezébe adogatok és befalatozza) eztán alvás következik. Felébred 12-kor játék stb. 13 óra-14 óra főttétel- na ez nem kell neki (már most sütőtökpürébe mártogettem neki a tésztát hússal, de úgyse nagyon kellett neki) Uzsonna pl túró gyümölccsel-ez megy neki, vacsora megint valami normális étel-hát ez sem nagyon kell neki. Sőt. Majd este megint kap tejitalt.


Szerintetek mit csinálok rosszul? Ez az állapot kb 1 hónapja van. Már mindent kipróbáltam (pürésítés, anélkül, főzelék, darabosétel) csak ahiszti van.


Persze ami a fogára való (pl keksz, alma) azt nonstop enné, de azt csak délelőtt kap.



Tanácstalan vagyok....


2011. máj. 16. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez elég sok étel egy napra, örülnék, ha az enyém ennyit enne.

Pl kihagyhatod a tízórait, és egyből ehetné az ebédet mondjuk délben. Ébredés után nyugodtabb talán, és akkor jobban enné. Ráadásul addigra kellőképpen éhes lenne.

Nem kell ragaszkodni a napi fix 5 étkezéshez, ha ő nem éhes, és elég neki a napi 4.

Nálunk nincs tízórai, különben nem ebédel. Vagyis ha van tízórai, akkor kb du 4-kor ebédel, mert csak addigra lesz éhes.

Egyébként meg érzi a babád, hogy erőltetnéd neki az evést, így pláne nem fog enni. Ne aggódj, nem a szemed előtt fog éhen halni. Ne erőltesd és kész, ne izguld túl az egész kaja kérdést.

Szerintem jó a reggeli tejital, de utána csak délben jöjjön az ebéd (alvás után). Étkezések közti nasi egyáltalán ne legyen.

2011. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Sok neki. Mi 13 hónapos korától kihagytuk a tízórait és az uzsonnát is, mert különben főtt ételt sose evett volna.


Most 2,5 éves, tízórai és uzsi a mai napig nincs. Pár falat gyümölcs van, amit megeszik étkezések között. (és persze folyadék).

2011. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne adj tízórait neki.

Az én fiam 2 éves max 2 db háztartási kekszet kap 1 éves kora óta.Reggelire se hajlandó tejet inni.Kap kenyeret,kiflit mikor mit.aztán fél 12-kor ebéd,alvás.Felkell 3 fele ilyenkor kap gyümölcsöt vagy joghurtot és semmi más kaját estig.Nálunk is kínlódás az etetés én tudom miről beszélsz:((Mióta nem kap tízórait nin cs gond az ebéddel,de a vacsi még kínlódás.Főleg hogy jó idők vannak,fagyizunk délután,vagy játszóterezünk ahol meg ugyebár nasiznak a gyerekek:(Ma is kisbarátokhoz megyünk tuti nem lesz nagy vacsorázás,mert 5-6 gyereknél nem tudom azt mondani hogy az én fiam ne kapjon kukit,vagy rágcsát..stb.De sütöttem túrós buktát mi azt visszük az is laktató és finom neki.Friss péksüti estére:))

2011. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól írják a többiek,hogy hagyd ki a tízórait és akkor délre hátha éhesebb éhesebb lesz!Bár kérdés az,hogy akkor elalszik-e délelőtt mert az enyémnél ha kihagytam a tízórait akkor nemtudott elaludni,gondolom hozzá van szokva,hogy tele pocival jobb aludni!Illetve még azt figyelgettem,hogy akkor nálla az édesebb dolgok mennek jobban!Próbálj az ebédjébe,mondjuk a főzelékébe egy kis almát csempészni hátha úgy megeszi...vagy nemtudom!
2011. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is azt mondom, hogy hagyd el a 10órait és ne bébikaját adj hanem amit te is eszem, lehet atól megjönne kedve :)
2011. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!