Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokattátok rá a...

Hogyan szokattátok rá a babátokat a darabos ételre?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem megy. :( A kenyérrel nincs gond, azt szépen kis falatokban meg tudja enni. (csipkedek neki belőle) Viszont, ha rendes ételt próbálok neki adni, attól rögtön öklendezik és általában hányás a vége. :( Még az alma is, ha kicsit darabosabb (nem püré) attól is rögtön öklendezik. Pedig van már 8 fogacskánk és mégsem rág. :( 14 hós lesz hamarosan és még mindig pürésítve kapja a hamiját. Nagyon le vagyunk maradva? Ti, hogy csináljátok/csináltátok? Első baba, sajnos segítségem nincs, így tanácstalan vagyok, hogy mit és hogyan adjak neki.
2010. júl. 21. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Most már nagyon nehéz lesz rászoktatnod.6 hónaposan kellett volna elkezdeni. Tedd a tányérjára az ételt,adj a kezébe kiflit stb,apránként hozzászokik. Egyen akkor,amikor ti is esztek,és persze azt add neki,ami a ti tányérotokon van.
2010. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindent turmixoltam a babámnak 14-15 hós koráig. Most 19 hós, még mindig szívesen eszi a teljesen sima dolgokat. Ne aggódj, és ne erőltesd, úgy csináld, ahogy a babád akarja.

Hidd el, nem fog így maradni. Majd megjön a kedve a rágáshoz, ha kijönnek a rágófogai.

2010. júl. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam én már korábban is, bár nem 6 hósan, mivel szopizik és csak akkor kezdtük el a kóstoltatást. De kb. 8-9 hós korától már próbálom neki adogatni a saját ételünkből a falatokat, de ennek öklendezés, rosszesetben hányás a vége. Próbáltam a darabos üveges bébiételt is, szintén hányás volt a vége. Ígymaradtunk a püréknél. És az a furcsa, hogy a kenyeret meg tudja enni, bár szerintem azt sem rágja, csak majszol rajta egyet-kettőt és lenyeli egészben :S
2010. júl. 22. 09:34
 4/16 A kérdező kommentje:
Ma reggel adtam a lányomnak egy kiflicsücsköt, aminek ismét hányás lett a vége. :( Apa meg nekem esett, hogy miért adtam oda neki. :( El vagyok keseredve, hogy még mindig püréket eszik.
2010. júl. 23. 20:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom még csak 10 hós ugyan, de 6 foga van és dolgozik még kettőn. A védőnéni nekünk is folyton mondja, hogy darabos...darabos, de általában az a vége, ami nálatok. A kézből megevős dolgokkal megküzd. A darabos kaja kulcsa valóban a rágófog lehet. Én megkóstoltam egy 8 hós, tehát darabos zöldséget és én sem bírom a nyelvemmel szétnyomkodni. Akkor ő miért küzdene vele. Azért lehettek lemaradva, mert még kevés a foga. Majd kijön és akkor remélem nektek és nekünk is menni fog. Addig néha próbálkozunk.


ui: Az anyukám azt szokta mondani, hogy láttam-e már olyan egyetemistát, aki pürét vitt uszonnára?! :0)

2010. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekorvost vagy védőnőt nem kérdezted még? Tőlünk mindig megkérdezik, hogy miket eszik már és mi a kedvence.

Nekem nem kellett rászoktatnom a kisfiam, mert ő előszeretettel kunyerált a mi kajánkból, ami ugye darabos és egyszer csak már nem volt hajlandó megenni a pépeset. Ez kb. úgy két hónapja van, most 8 hónapos és még egy darab foga sincs, de annak ellenére megeszik mindent, üveges kajákat is.

Próbáld meg neki pl.krumplit villával összenyomkodni és összekeverni valami pépes kajával. Így mégse totál darabos, és talán megeszi.

2010. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne idegeskedj ezen. mindig kínáld meg a darabossal is, egyszer majdcsak elfogadja. esetleg próbálj neki úgy adni valamit amit nagyon szeret. és ezt csak így kínáld neki, másképpen ne add. időről időre kóstoltasd vele.
2010. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Böngészd végig, hasznos lehet, én is ide írtam, A... néven, a végefelé.

[link]

2010. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
puhára főzött zöldséggel. és nagyon puha gyümölccsel.A főzelékbe haggy meg pár puhára főzött krumplidarabot. Amúgy ne aggódj rágni úgyis megtanul.
2010. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Apró darabokkal nem lehet gondja, ott nem a fog a ludas, hanem talán még a gyomra nem készült fel.
2010. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!