Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte/viseli 1 év...

Hogy viselte/viseli 1 év körüli babátok a bölcsit? És ti?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy vissza kell mennem dolgozni aug. végétől dolgozni és a fiam bölcsis lesz. július 9-én volt egy éves. Már sírtam is olyan lelkiismeretfurdalásom van...
2010. júl. 20. 13:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem bölcsödei gondozónő. Általában nagyobb gyerekei vannak,de időként akadt kisebb is, volt, hogy 5 hós babát adtak be hozzá. Jól elkapatták a gondozónők, mert sokat volt kézben:-))))

magyarán: elhiszem, hogy lelkiismeretfurdalásod van, de én is úgy gondolom, hogy ha kényszerhelyzetben vagy, akkor nem kell idegeskedned. A bölcsis gyerekek igen gyorsan önállósodnak, alkalmazkodnak. És egyszerűen így szokják meg. Ettől még nem lesz lelkibeteg, kevésbé ragaszkodó...stb.

Az pedig, hogy lemaradsz a dolgairól, részben igaz, lemaradhatsz az első új mozdulatáról, szavairól, de majd szépen megismétli. Egyébként meg lemaradunk akkor is ha oviba megy sokmindenről, lemaradunk az első iskolai feleléséről, az érettségiről, az első - bocsánat, hogy leírom - kufircolásáról is...mindig nem lehetünk mellette.

Dolgozz csak nyugodtan, szerencsés vagy, hogy van munkád, kell a családnak az anyagi biztonság. Nincs szerintem rosszabb annál, ha a szülők azon görcsölnek nap, mint nap, hogy miből lesz holnap kenyér, meg hogy kitől kérjenek kölcsön, ez a feszültség kihat a gyerekre is, megérzik ezt, és ilyenkor a türelem is könnyebben elfogy.

Remélem könnyen veszitek ezt az akadályt!

2010. júl. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!