Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte/viseli 1 év...

Hogy viselte/viseli 1 év körüli babátok a bölcsit? És ti?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy vissza kell mennem dolgozni aug. végétől dolgozni és a fiam bölcsis lesz. július 9-én volt egy éves. Már sírtam is olyan lelkiismeretfurdalásom van...
2010. júl. 20. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Semmiképpen nem tudsz vele otthon maradni?
2010. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mivel a férjem munkahelye is most szűnt meg:(((
2010. júl. 20. 13:47
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Keressen ő állást, mielőbb. Szerintem. Nagyon-nagyon fogod sajnálni, hogyha beadod. Hidd el.

A férjed szedje össze magát és irány dolgozni.

Vagy maradjon otthon ő vele.

Én nem adnám és nem is adtam be a kisfiamat.

Inkább megéheztük a nehezebb időszakot.

1. voltam.

2010. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem ezt kérdezte.NEM TUD OTTHON MARADNI VELE!!!!!Miért nem elég ennyi.

Kislányom 2évesen fog menni,de voltunk a bölcsiban többször.Nagyon sok ilyen korú kisbaba volt sőt fiatalabbak is.Lelkiismeret furdalásod ne legyen,mert érte teszed.A fizudból veszel neki mindig valamit,ha otthon maradsz nem fogsz tudni.

2010. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen adtam be a lányomat, nem nagyon voltak kisebbek (éppen akkor). Most a fiam 1 éves, többször megfordult már a fejemben a bölcsi, de én nem vagyok rákényszerülve, egész egyszerűen szeretnék dolgozni. De mindig oda lukadok ki - a saját magammal történő beszélgetés végén -, hogy semmi nem fogja visszahozni ezeket az éveket, amikor a gyerekkel lehetek.

Nem lehet könnyű neked, de próbáljon meg szerintem is előbb a párod munkát keresni. Ha nem megy, akkor maradjon ő a gyerekkel otthon. Tapasztalat, a bölcsiben betegeskednek sokat, akkor otthon kell vele maradni. 1 hét bölcsi, 1 hét betegség (átlagban).

HA más választásod nincs, akkor persze add be a bölcsibe, jó helyen lesz, vigyáznak rá.

2010. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 13 hónapos volt, amikor be kellett adnom a bölcsibe. Szerintem gyerekfüggő, hogy ki hogyan viseli a közösséget ilyen kicsi korban. Nálunk szerencse volt, mert már az első naptól elküldött, és magától elaludt a bölcsiben. A mai napig imád járni. Sokszor el sem lehet hozni, mert a barátokkal van még befejezni való játék. Ha rugalmasan kezeled, akkor szerintem a gyermek is úgy fogja. Ha látja rajtad, hogy görcsölsz, félsz, ideges vagy ettől, akkor ő is átveszi tőled ezeket, és csak rosszabb lesz. Nekem tényleg egyszer sem kellett sírást hallgatnom, ami nyilván annak is köszönhető, hogy ilyen típusú gyerekem van, de vedd lazán a dolgokat! Kicsiknek tűnnek, de megvan már ekkor is a magukhoz való eszük :)! Az pedig, hogy kimaradnál sok mindenből a gyermeked életében?! Biztos, hogy aki otthon tud lenni a gyermekével - hozzá teszem, tegye össze a két kezét, hogy olyan munkahelye, vagy a körülménye, hogy ezt megteheti! - az a legjobb, de meglátod, hogy neked sokkal nagyobb türelmed lesz a gyermekedhez, hiszen azt az időt, amit együtt fogtok tölteni sokkal intenzívebben fogjátok megélni, és nagyobb toleranciában! Remélem sikerült valamennyire megnyugtatnom! Ne izgulj, minden rendben fog menni!
2010. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 éves koráig apa marad itthon vele ugyanezért, és átvette tőlem a GYED-et, hogy legyen bevételünk az ő "részéről" is.


Csak ötletként írtam le, nehogy ne tudd, hogy ilyen lehetséges.

2010. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy tudod beíratni bölcsibe? Vagy már megtörtént? csak azért kérdezem, mert az én babám is megy bölcsibe, de már májusban be kellett iratkozni és így is rengeteg babát elutasítottak. Na, mindegy a lényeg, hogy tényleg otthon maradhatna apa is vele, ha meg ez sem megoldható, akkor meg ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ez van. Nem viccből csinálod, attól még lesztek együtt, és ahogy előttem is írták, azt az időt csak rá fogod szentelni (gondolom). És tényleg megérzik a babák, ha te is görcsölve viszed már az első nap. Úgy kell hozzáállnod, hogy ez egy jó hely, jókat fog játszani, figyelnek és gondoskodnak róla, már csak az a lényeg, hgoy jó legyen a bölcsi és tényleg így is legyen!
2010. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is 2 évesen megy, igaz családi napközibe. Néha elmegyünk, sír ha jövünk haza, imád a gyerekek közt lenni. Nekem rosszabb lesz, mint neki. A bölcsi nem valami zárda, ahol leépítik a gyereket, még mindig jobb, mintha te volnál vele otthon, tiszta idegben, hogy nincs mit adni enni a gyereknek, vagy elviszik a házat.

Délután/este és hétvégén pótoljátok be, ami elmaradt: összebújás, esti mese, közös séta stb. Ne aggódj:-)

2010. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra is, hogy kivételes helyzetben vagyunk, mi magyarok, mert máshol fél-1 évesen (tőlünk "fejlettebb" országokban) az anyukának már vissza kell menni dolgozni. A gyerekek mégsem lesznek lelkibetegek..
2010. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!