Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek csak járkálva-ringatva...

Akinek csak járkálva-ringatva aludt el a babája és elalvás után nem lehetett letenni az ágyba, mert rögtön felkelt, az hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
8 hónapos a picim, soha nem volt jó alvó, de ez már kikészítő. Sokszor kel éjszaka és nem tud nélkülem visszaaludni. Már járkálva alszom...
2010. júl. 14. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a kisfiam ringatózva, dúdolva altattam el, sajnos nekünk is volt, hogy még fél óra múlva is dúdoltam. Nekünk végülis bevált, csak dúdoltam, nem énekeltem, és nem ráztam, csak jobbra-balra ringattam. Amikor láttam, hogy elaludt, akkor abba hagytam a dúdolást és a ringatózást is, s álltam vele még néhány percig. Ha nem ébredt meg, akkor szép lassan (mint valami lassított felvétel) leraktam a kiságyába. Ha egy kicsit mocorgott, akkor halkan a fülébe dúdoltam. Mindig egy dalt dúdoltam neki, amit megszokott, s később hamarabb el is aludt tőle. (nálunk az állandó, monoton egy dal dúdolása vált be) Amikor nagyobb lett, olyan másfél éves, akkor pedig elmagyaráztam neki, hogy mostmár nem bírom el, s melléfeküdtem, úgy dúdoltam meg simogattam a hátát, s szépen elaludt. Mostmár csak egy jóéjt puszit kap és alszik. De már elmúlt 3 éves. :-)
2010. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Próbáljátok ki az Adamo hintát, nekünk nagyon bejött. :)

Abban nagyokat tud aludni, ha meg már elég mélyen alszik, átrakjuk a kiságyba.

2010. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez volt, de mikor már 8 kilós volt, nem bírtam, mert délutánonként még rajtam is aludt, mert felébredt ha leraktam. Én is elkezdtem (nagy reményekkel) ez a Suttogó könyvet olvasni, nos, az ideg szétcsapott, mikor már közel 1 órája "felvesz-leteszeztem".

Nálunk az vált be (kb 4-5 nap volt), hogy mikor láttam álmos, de nincs még a túlálmos szakaszban, akkor behúztam a sötétítőt a babámmal együtt félhomályra, halkan bekapcsoltam egy kis babazenét (ez szól végig míg alszik), felhúztam a zenélő állatkáját, szép álmokat kívántam, beadam a cumiját (amúgy nem cumizik), megsimogattam és otthagytam. Mikor még rossz idő volt betakargattam előtte. Persze sírt eleinte, de 2 percig szól a zenélő bárány és még az első időben is 2-3 "báránnyira" elaludt.

...De nem akarlak elkeseríteni, mi csak ötleteket adhatunk (anno én is gyűjtöttem, hátha valaki megmondja a csodát), de egyszercsak ráérzel és akkor tényleg megérkezik a csoda :)

Sok sikert és sok türelmet!

2010. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a történeteiteket!

Ki fogom próbálni a "módszereiteket"!

2010. júl. 22. 16:53
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek? Hogy alszik azóta a babád? Mi is hasonló cipőben járunk. :(
2010. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Már 1 éves a babókám. Ráérzett ugyan, hogy aludnia kell a megadott időkben, de engem még mindig igényel hozzá, ami azt jelenti, hogy bizony még sétálok vele, de már "csak" 15 percet. Le is tudnék ülni vele, mert hagyja, de akkor fél óráig is eltart, mire elalszik. Inkább sétálunk, hogy gyorsabbak legyünk. Már nem tartom nagy áldozatnak, mert éjszaka végig alszik és nem vagyok annyira fáradt. Nem is erőltetem, inkább sodródom vele. És azt vettem észre mostanában, hogy 10 perc után elkezd ficeregni a karomban, egyik oldalból a másikba veti magát, mintha csak azt akarná, hogy mostmár tegyem le. Ha ilyenkor leteszem, már oldalra is fordul és alszik.

Annyi trükköt azért bevetettünk, hogy kerekeket szereltünk az ágylábakra és ringatom egy darabig, ha leteszem, vagy ha például felriad éjjel.

Nálatok mi a harci helyzet?

2010. nov. 4. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!