Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnék az éjjeli szopi...

Mit tehetnék az éjjeli szopi ellen?

Figyelt kérdés

felkelek hozzá ha kell, 10-szer. csak kérdem hogy más babája is szopizik e még (9 hós) éjjelente?

- probaltam neki vizet, gyumilevet adni de azokat nem fogadta el

- eleinte sinlac volt a vacsi most mar zoldseg husival, h ne legyen ra olyan szomjas

- probaltam hogy nem szoptatom meg de akkor egesz addig kelt orankent mig meg nem szoptattam. tehat valoban szomjas.

- ulni még nem tud, uveget nem hagyhatok nala

- esti szopit 60-70 mili lefejt tejjel egeszitem ki mert eleg keves a tejem mar, de mivel gyarapodik 3 szopi mellett azert gondolom hogy eleg

- kb 1-2 decit iszik emellett gyumilevet


2015. ápr. 12. 07:25
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, nappal sem fogadja el a vizet, volt hogy tök szorulásos volt, még sem adtam neki mást egész nap, hogy rákapjon, de nem kérte akkor is, szóval nem emiatt nem issza a vizet, mint hogy írtam, a gyümölcslevet sem kéri, pedig azt nappal megissza. Abszolút nem szereti a vizet.

Emellett volt egy idő, mikor hagytam sírni, mert 8-szor kelt éjjelente, egyetlen egyszer elég votl sírni hagyni fél órát, és az összes ébredéséről leszokott, kivéve erről az egy, éjfeles ébredéséről. Tehát azóta csak akkor kel többször éjjel, ha nem szoptatom meg. De akkor nem jó a víz. Ugyanakkor fentiek miatt nem gondolom, hogy az ébredés oka a testközelség. Na mindegy, kelek akkor hozzá, mert nem jelent akkora gondot, csak az érdekelt, mennyire tekinthető általánosnak.

2015. ápr. 12. 14:59
 12/25 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos itt már csak az lenne a következő, hogy tedd ki a Taigetoszra, ott majd megnyugszik. Ezek után a válaszok után már azon sem csodálkoznék, ha valaki ezt írná. Remélem aki ilyeneket tanácsol, hogy ne szoptasd meg és ne is menj be hozzá, hagyd sírni, annak nincs gyereke, és nem is lesz soha, mert az tuti pszichopata lesz ilyen érzéketlen anya mellett. 10-es válaszoló jól leírta, rá hallgass légyszi, kérlek.
2015. ápr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

jo nem kell tul dramatizalni a sirni hagyas meg a tajgetosz kozt azert van egy arnyalat kulonbseg. én sirni hagyas vs. orrverzesig szoptatas ugyben arany kozeputas vagyok. volt hogy megszokasbol kelt ejjel 8szor, mint irtam akkor hagytuk sirni fel orat es be is jott. de most mas a helyzet, szomjas, szerintem is keves a tejem csak nem tudom hogyan valthatnam meg az ejjeli szopit ha nem fogadja el a vizet meg nem hagyhatok nala uveget.

ennyi lett volna a kerdes.

2015. ápr. 12. 20:36
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!Az én kisfiam 14 hónapos,és kb. 2 hete hagyta abba az éjjeli szopizást.Most is ébre,1-2-szer,de már elég neki pár korty tea.

Egy éves kora körül meg még korábban én is kaptam ilyen tanácsokat hogy minek szoptatom éjjel,már nincs szüksége rá,stb...

Ezt mindenki maga érzi.Ha nem esik nehezedre,szoptasd!!!!!Örülj neki hogy ennyi idősen is tudod még szoptatni,ahogy én is örülök neki.Az éjjeli szopiról is magától fog leszokni,ahogy a nappalikról is.Van akinek beválik hogy vizet ad és a gyerek el is fogadja,van akinek nem.Nem egyformák a gyerekek.

Egy szopi éjjel még nem sok.Ha óránként kérné,akkor most azt írnám hogy változtass rajta.

2015. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Valóban szomjas lehet. Minél gyakrabban kínáld föl neki a vizet cumisüvegből vagy itatópohárból, hátha rákap, nálunk is így volt, kb 1 hónapba tellett, mire hajlandó lett meginni pár kortyot.
2015. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Az en fiacskám 13honapos es ébred ha szerencsém van akkor este 8 es reggel 6 között 1*,de az nagy mázli. Ilyen csak pár alkalommal volt. Rendszerint 2-5alkalommal kel közben eleg ha cumit vissza kapja de legtöbbször cici.... Már nagyon fárasztó és közben már faj is., nem is tudom hogy mennyi tejem lehet....

Sirni en sem hagyom..

2015. ápr. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem azért hagy fel a sírással,mert belátja,hogy "nincs oka rá",hanem mert rájön a szerencsétlen,hogy úgysem figyel rá senki,még az anyja sem,az akiben a legjobban bízna. Ő nem felnőtt ésszel gondolkodik! Olvass utána,hogy a sírni hagyott baba szervezetében felszabaduló káros mennyiségű kortizol hormon pl. még másnap is magas szintet mutat és ennek mik a következményei. Nem kell rávarrnod a melledre,de gondolkozz.
2015. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
14-es ,baromira igazad van!Ment a zöld kéz...
2015. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
minden esetre most írattam neki tápszert, mert még 60 milit is nehézkesen tudtam összefejni neki. Így szopival kezdek, majd kipótolom 90-100 milivel, ma kezdtük, boldogan megitta, kíváncsi vagyok így jobban alszik e...mondjuk ha szomjas, a tápszerre is szomjas lesz.
2015. ápr. 17. 21:11
 20/25 anonim ***** válasza:
hidd el,ha a szoptatások után 20perccel fejsz,estére bőven neki a hiányzó decije. de ahogy szeretnéd. azért pótlások előtt szoptass,a legjobb az ha váltasz 2x kerül sorra mindkét melled,úgy növekedni fog a tej is,lehet eltudod úgy hagyni a pótlást.
2015. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!