Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetnék az éjjeli szopi...

Mit tehetnék az éjjeli szopi ellen?

Figyelt kérdés

felkelek hozzá ha kell, 10-szer. csak kérdem hogy más babája is szopizik e még (9 hós) éjjelente?

- probaltam neki vizet, gyumilevet adni de azokat nem fogadta el

- eleinte sinlac volt a vacsi most mar zoldseg husival, h ne legyen ra olyan szomjas

- probaltam hogy nem szoptatom meg de akkor egesz addig kelt orankent mig meg nem szoptattam. tehat valoban szomjas.

- ulni még nem tud, uveget nem hagyhatok nala

- esti szopit 60-70 mili lefejt tejjel egeszitem ki mert eleg keves a tejem mar, de mivel gyarapodik 3 szopi mellett azert gondolom hogy eleg

- kb 1-2 decit iszik emellett gyumilevet


2015. ápr. 12. 07:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Kérdésben a válasz-szopiztatsd meg.Valószínű szüksége van rá,ahogyan írod is.
2015. ápr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%
kisfiam 13 hós, kb 4szer kel ejszaka szopizni. vedono szerint normalis...fogak, mozgasfejlodes stb miatt...ja es velunk alszik. nem tudom mikor lesz javulas, de kezdek faradni..
2015. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
Ha mindenaron le akarod szoktatni, akkor ne szoptasd meg éjjel, csak adj neki vizet.
2015. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

Ne szoptasd, csak vizet adj neki, és ne is vedd ki az ágyából. Ha sír, akkor se. Néhány nap után leszokik az éjszakai evésről.

Este adj neki valami táplálóbb vacsorát. 9 hónaposan erre már szüksége van.

2015. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

mint írtam a vizet nem fogadja el. Próbáltam azt is, hogy nem adok neki cicit (=hagytam kicsit nyüszögni) de akkor óránként felébredt, nyilván a szomjúság nem múlik el.

Már csak az maradt mint alternatíva, hogy hagyom sírni, de akkor már inkább felkelek egyszer éjjelente. Ha más jobb ötletetek nincs :) van esetleg itt olyan, aki bent hagyja nála a cumit éjjelre, ha már ülni? Az működik? Hány hónapos kortól?

2015. ápr. 12. 09:35
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Persze hogy nem fogadja el, hiszen tudja, ha elég ideig sír, megszoptatod. Ha nem esik nehezedre, szoptasd, ha igen, akkor ne adj neki csak vizet. Ha szomjas majd megissza, ha nem majd, abbahagyja a sírást ha rá jön, nem kap mást
2015. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Julie S ***** válasza:
28%

A masfel eves lanyom is meg 1-2-szer ker cicit ejjel. Mondjuk engem nem zavar, mert egyutt alszunk es mar nagyjabol onkiszolgalo uzemmodban megy a dolog. Es, ha jol emlekszem, nalunk 10 honaposan surusodtek meg ujra az ejjeli cicizesek egy par hetre. Akkoriban kezdett allni, jarni tanulni. Es egyeves koraig nem fogadott el semmilyen innivalot, semmibol.


Szerintem ne szoktasd meg le az ejjeli szopirol, korai lenne. Egyeves kor korul mar okosabbak, onallobbak lesznek, akkor mar jobb otlet leszoktatni, de csak akkor, ha tehernek erzed.

2015. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
20 hós koráig kelt éjjel a kisfiam 1-2x. Nem fogadta el a vizet, sírni meg nem hagytam. Egyik napról a másikra aludta át az éjszakát. Pedig tápláló húsos vacsorát kapott.
2015. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
szerintem csak több tej kell neki estére. nekem 7 hónapos, normálisan eszik,de estére meg úgy betankol,hogy csak nézek. majdnem 3 deci. naná,nincs annyi tej estére,így kap lefejve. próbáld meg,hogy szoptatások után kb 15-20 perccel fejsz. átlagba 40-60ml meglesz akkor is,ha nincs túl sok. azokat összeöntöd,meg van a nagyobb vacsi. akár gabonapépet is csinálhatsz belőle,hátha még laktatóbb. momdjuk én azt utálom kanalazni,nagyon folyós. szóval próbálj meg fejni,és a gyümilé helyett tejet adni este.
2015. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Az senkinek nem jut az eszébe, hogy lehet, hogy az édesanyja közelségére vágyik a kisbaba? Könyörgöm egy csecsemőről beszélünk, akinek az anyja a mindene! És akkor ilyen tanácsokat adtok, hogy ne szoptassa (ami mondjuk még meg is nyugtatja) és hagyja nyugodtan sírni!! Komolyan mondom megáll az eszem! Ha majd az egyik ilyen válaszoló belesik egy 4 méteres gödörbe és sír meg jajveszékel, akkor csak egy kis vizet kéne bedobni neki és otthagyni.
2015. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!