Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A 4,5 hónapos fiunk csak...

A 4,5 hónapos fiunk csak köztünk tud aludni. Hogy szoktassam át a kiságyba?

Figyelt kérdés

Sokakhoz hasonlóan én is azt terveztem, hogy első naptól kezdve a kiságyában fog aludni - ami jelenleg a mi szobánkban van -, de körülbelül 3 hetes korára kikészültem a sok éjszakázástól fizikailag és hagytam, hogy köztünk aludjon. Így nyugodtabban aludt, nem volt fent 3x1,5 órát éjszaka...


De igazából ezt csak ideiglenes megoldásnak terveztem és többször próbáltam azóta az ágyába szoktatokni, eredménytelenül...Mikor elalszik, le tudom tenni a kiságyba, de 1 óra múlva ordítva ébred. Visszaaltatom, és egy óra múlva megint ordít a kiságyban :/


Egyszerűen óránként felkel, ha az ágyába teszem, amit nem lehet bírni fizikailag :/



2021. aug. 29. 22:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Nálunk cicin elalvás van, aztán felkelek és kb 5 percet táncolok vele, mire letenném. Arra olyan mélyen alszik, hogy nem veszi eszre.

Illetve a szoptatósnpárna be van rakva a kiságyba, ami 3 oldalról korbe veszi a babát, plusz éjszaka se lámpa, se peluscsere, se beszéd, semmi .

Fényből csak annyi hogy kb nem látok semmit, max nem rúgok bele a bútorokba.

2021. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt sosem értettem ezt az ágyban alvást, mert rohadt veszélyes. Én egyszer véletlenül ráfeküdtem a macskámra álmomban(mentségemre nem én engedtem fel, csak úgy gondolta, most feloson az ágyamba)és csoda hogy nem fulladt meg tőlem :S

Másrészt igen az elején nagyon fárasztó,de ilyenkor sajnos nem marad más mint a türelem.Igenis kitartónak kell lenni, mindegy mennyire sír, ha hallod a sírásán, hogy ez sima hiszti sírás akkor meg kell állni, hogy kivedd.

Esetleg próbáltad pólyába tenni? Lehet hogy felébreszti a lába/karja mozgása, ami az elején még zavarni szokta a babát.

2021. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
20%
Nekem ket gyerekem van, en meg azokat nem ertem akik kulon alszanak.Megis miert? Sokkal kenyelmesebb eggyutt aludmi, fiam 3 eves,kissebbik fiam 1 eves, mai napig eggyutt alszunk. Igaz a ferjem kulon alszik, de tole amugy is kulon aludnek a horkolasa miatt. A gyereknek elemi osztone a kozelseg, plane egy ilyen pici babanak, hulyeseg a kulon altatas. Tobb ezer eve eggyutt alszik az ember, az uccso 50 evbe van ez, hogy rakjuk ket emelettel feljebb egy bebiorrel a gyereket. Jo tulzok, de ez egy faszsag. Persze, hogy kell neki az anyja ejjel, nem a baba a helikopter. En sose feltem, hogy agyon nyomom, meg egy lelegzetvetelere is felkelek, arrol nem beszelve, hogy a baba viszont nyuhodtabban fog aludni.
2021. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Babaöböl...
2021. aug. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
A fiam négy éves koráig velunk aludt.A lanyom mist kettő,velünk alszik.Ha nagyobb lesz külön alszik majd.
2021. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
2-es, 4,5 hónapost hová pólyázol...??
2021. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Ehh beneztem és 4,5 hetesnek olvastam, kövezz meg érte 😅 amúgy lehet refluxos vagy bélgáz probléma.a sirásból csak te tudod megállapítani.
2021. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Kb. 3 héttel ezelőttig úgy éreztem, alakul a dolog, este elaltattam, letettem a kiságyába 9-kor és csak 2-3 körül êbredt enni. Azóta viszont egyébként is rémálom az éjszaka, ha leteszem, egy óra múlva már kel és utána is folyamatosan, míg a kiságyban van.


De köztünk is gyakrabban kel most, fél éjszaka nem alszunk ;/

2021. aug. 30. 10:04
 9/42 anonim ***** válasza:

Neked van gyereked 2-es válaszoló? Azért ne essünk már túlzásokba. 4 és fél hónapos baba hisztizik? Hát hogyne... Plusz annyit tanácsolsz, hogy ki kell bírni meg kitartás? Nagyon hasznos mit ne mondjak.

Kedves kérdező! Igen, az első pár év igen kemény tud lenni, kell a kitartás. DE: ha könnyebbé tudod tenni bármivel is, akkor tedd azzá. Pl aludj együtt a babáddal. Ez akkor a legnagyobb segítség, ha anyatejes. Fel sem kell kelned az ágyból, megeteted és alszotok is tovább. Mi 15 hónapja így élünk. A lányom kiságya a mienk mellé van tolva, a rács azon az oldalon le van véve. Nektek nem lehet úgy megoldani esetleg?

A mi lányunk egyébként össze vissza alszik. Van, hogy végigalussza az estét, de van, hogy vagy 5x kel és van olyan is, hogy felkel éjfél és 3 között és órákig fent van. És mindig van/lesz mire fogni. 😅

2021. szept. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
31%
2-es vagyok: imádom amikor az anyukák egyből azzal jönnek "neked van gyereked?" Mintha a szülestől szakértő lenne... nekem kistestvérem volt és lényegében pótanya voltam a nagy korkülönbség miatt, de nemsoká gyerekem is lesz. Én is külön ágyban voltam születés ota,tesóm is, édesanyám is. Ez egy modern hülyeség es MINDEN egy ágyban alvós ismerősöm ettol szenved, a nem egy ágyasok erdekes módon nem. Lényegében egy idő utan egymást zavarjátok az alvásban, de az anyai ösztön miatt azt hiszik kell az anya jelenléte, ez igaz is az elején, de a baba is megszokja, hogy nincs ott anya. Csak az elején sír(érthetően neki is idő kell ehhez). Aztán érdekes módon anya nélkül is tud aludni.
2021. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!